halak yotes

Gólman Jaroslav Halák v pondelok opäť dostal dôveru v bránke New York Islanders, ktorí po predĺžení podľahli Arizona Coyotes 2:3. Richard Pánik sa tak radoval z druhej výhry v rade. Útočník Tomáš Jurčo sa prvýkrát v sezóne objavil v zostave Chicago Blackhawks, ale jeho tím doma prehral s Tampa Bay Lightning 0:2.
Detroit Red Wings s Tomášom Tatarom hladko porazili New Jersey Devils najmä vďaka fantastickému výkonu brankára Petra Mrázka, ktorý pochytal všetkých 37 pokusov súpera. Colorado Avalanche uspeli na ľade Toronto Maple Leafs a pripísali si desiaty triumf v rade.

Arizona Coyotes - New York Islanders 3:2 po predl.
Arizona v domácom prostredí zdolala Islanders 3:2 po predĺžení a vybojovala druhú výhru v rade. Víťazný gól strelil Nick Cousins.
Pre mladého útočníka to bol druhý gól v zápase, trafil totiž aj v čase 12:20, keď otvoril strelecký účet zápasu. V drese hostí sa Anthony Beauvillier blysol dvoma zásahmi a v posledných siedmich zápasoch si pripísal už deväť bodov.
V bránke Islanders nechýbal slovenský reprezentant Jaroslav Halák, ktorý si dokopy pripísal 30 úspešných zákrokov a výrazne svojmu tímu pomohol aspoň k zisku jedného bodu.
Richard Pánik sa po štyroch porážkach s Coyotes tešil z druhej výhry v rade. Strávil na ľade takmer 16 a pol minúty a pripísal si jeden mínusový bod. Rodák z Martina má zatiaľ v sezóne na konte 20 bodov, z toho štyri zo šiestich zápasov za Arizonu.

New Jersey Devils - Detroit Red Wings 0:3
Duel medzi New Jersey a Detroitom sa zmenil na jednoznačnú záležitosť, z víťazstva 3:0 na ľade súpera sa nakoniec radovali Red Wings.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal český brankár Petr Mrázek, ktorý pochytal všetkých 37 streleckých pokusov súpera a pripísal si druhé čisté konto v rade.
"Snažím sa získavať sebavedomie vždy, keď sa objavím na ľade," vysvetlil Petr Mrázek. "Spoluhráči odviedli výbornú prácu, niekoľko striel zblokovali, súper dvakrát trafil tyčku. Mal som aj trochu šťastie."
O góly Detroitu sa postarali Tyler Bertuzzi, David Booth a Dylan Larkin. Pri druhom góle hostí si pripísal asistenciu útočník Martin Frk, ktorý pridal už 17. bod v tejto sezóne.
Mrázek zažiaril predovšetkým v druhej tretine, keď najprv vyrážačkou zastavil strelu Pavla Zachu v presilovej hre a následne si poradil aj s delovkou Briana Boylea. Na konci bol zaslúžene vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 2:4
Colorado potvrdilo fantastickú aktuálnu formu, keď zvíťazilo na ľade Toronta 4:2 a tešilo sa už z desiateho triumfu za sebou.
Pre tím z Denveru sa jedná o druhú najdlhšiu sériu v klubovej histórii, maximom Avalanche je dvanásť výhier, ktoré dosiahli v období medzi januárom a februárom roka 1999.
"Cítime sa perfektne," spokojne prezradil brankár Colorada Jonathan Bernier. "Hrali sme tvrdo, nerobili sme chyby a vyhrali sme zaslúžene."
Zápas bol dlho veľmi vyrovnaný, tímy išli do tretej časti za nerozhodného stavu 2:2. V čase 52:17 však Blake Comeau svojím deviatym gólom v sezóne rozhodol o výhre hostí a kapitán Gabriel Landeskog potom pridal poistku v poslednej minúte riadneho hracieho času.
Táto výhra vyniesla Avalanche už na siedme miesto v tabuľke Západnej konferencie.
Minnesota Wild - Ottawa Senators 3:1
Hráči Minnesoty splnili úlohu veľkého favorita, keď pred svojimi fanúšikmi porazili Ottawu 3:1. Vyhrali tak štvrtý z posledných piatich duelov.
Wild sa mohli oprieť o spoľahlivý výkon brankára Alex Stalocka, ktorý pochytal 37 striel súpera. Prekonal ho len v polovici zápasu útočník Matt Duchene.
Domáci už v tej chvíli viedli, Zach Parise totiž otvoril skóre už po 45 sekundách. Ďalšie góly pridali Jason Zucker a Mikael Granlund.
Fínsky reprezentant dokázal skvelú formu, keď v posledných dvanástich dueloch nazbieral už 15 bodov.

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 0:2
Trápenie Chicaga nemá konca, Blackhawks doma podľahli Tampe Bay 0:2 a utrpeli už tretiu porážku v rade. Tá Chicago drží až na dvanástom mieste tabuľky Západnej konferencie.
Prvýkrát v sezóne sa v ich drese objavil aj slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorého Blackhawks 8. januára povolali z AHL. Odohral viac ako 10 minút a dvakrát vystrelil na bránku.
Domáci hráči nedokázali za celý duel prekonať brankára Andreia Vasilevskiyho. Ten si pripísal 40 zákrokov a pripísal si siedme čisté konto v sezóne, čo je sezónne maximum medzi všetkými brankármi.
"Pre celý tím je to veľké víťazstvo," vyhlásil Andrei Vasilevskiy. "Teraz máme oveľa väčšie sebavedomie, ale už sa musíme sústrediť na nasledujúci zápas."
O góly hostí sa postarali Chris Kunitz, ktorý udrel v oslabení, a Yanni Gourde. Kapitán Chicaga Jonathan Toews vyšiel piatykrát za sebou bodovo naprázdno.
Calgary Flames - Buffalo Sabres 1:2 po predl.
Súboj Calgary s Buffalom sa skončil veľkým prekvapením, kanadský tím totiž na svojom ľade podľahol outsiderovi 1:2 po predĺžení a prehral druhýkrát po sebe.
O výhre Sabres rozhodol v čase 61:30 Jack Eichel, pre ktorého to bol už 19. zásah v tejto sezóne. Buffalo sa dočkalo úspechu po dvoch nezdaroch.
Jediný gól Flames strelil po ôsmich minútach hry Matthew Tkachuk, ale Scott Wilson už po 24 sekundách vyrovnal účty.
Dramatický duel potom bez ďalších gólov dospel až do predĺženia, v ktorom hostia získali bod navyše. Marek Hrivík druhýkrát v sezóne štartoval v drese Calgary.

1. Petr Mrázek (DET): 0 inkasovaných gólov, 37 úspešných zákrokov
2. Andrei Vasilevskiy (TBL): 0 inkasovaných gólov, 40 úspešných zákrokov
3. Nick Cousins (ARI): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely