Halák dvakrát zastavil Guseva

Jaroslav Halak má veľký podiel na tom, že bodová séria Bostonu pokračuje. V samostatných nájazdoch však boli úspešnejší domáci Devils a Bruins utrpeli porážku 2:3. Dvaja slovenskí obrancovia sa na rozdiel od Zdena Cháru radovali z výhier, Tampa Bay s Erikom Černákom po veľkom obrate porazila Buffalo, Toronto v zostave s Martinom Marinčinom zdolalo Minnesotu. Montreal aj Washington naopak padli.

Halákovi nestačilo ani 42 zákrokov
Boston Bruins predĺžili svoju bodovú sériu už na osem zápasov, keď prehrali na ľade New Jersey Devils až po predĺžení. Tím pod vedením Zdena Cháru počas tejto série štyrikrát vyhral a štyrikrát prehral po predĺžení čí nájazdoch.
Veľký podiel na utorkovom bode mal aj Halák, na ktorého v Prudential Center letelo až 44 pukov. Inkasoval z nich dva góly.
Bruins mali zápas nádejne rozohratý, ešte v úvode druhej časti viedli 2:0. Najprv Brad Marchand po prihrávke Davida Pastňáka, ktorý bodoval ôsmykrát v rade, využil presilovku a v druhej časti sa k nemu pripojil aj Joakim Nordstrom.
Devils skórovali až potom, najprv Halák kapituloval po tvrdej strele Blakea Colemana a v záverečnej časti poslal duel do predĺženia Jesper Bratt.
Duel nakoniec dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol Damon Severson a oslávil tak svoj 400. zápas v NHL.
Tatar neprekonal Mrázka
Montreal Canadiens utrpeli tretiu porážku v rade, zo štadióna Carolina Hurricanes si ju odniesli po prehre 1:3.

Aho otvoril skóre v presilovej hre

V bránke domácich predviedol ďalšie úspešné vystúpenie Petr Mrazek, ktorý predviedol 29 úspešných zákrokov. Síce inkasoval už vo štvrtej minúte, keď Max Domi reagoval na úvodný gól Sebastiana Aha a predĺžil svoju gólovú sériu na šesť zápasov, ale potom už ostal nepriestrelný.
Nedokázal ho prestreliť ani jeho bývalý kolega z Detroitu Tomas Tatar, ktorý predtým v troch dueloch nazbieral päť bodov.
Erik Haula v druhej tretine a Ryan Dzingel strelou do prázdnej bránky pri záverečnej hre Canadiens bez brankára stanovili konečné skóre 3:1. Hurricanes po sérii troch zápasoch bez bodového zisku vyhrali druhýkrát za sebou.
"Všetko sa začína pri brankárovi," vyhlásil útočník Aho. "Keď máte dvoch brankárov ako my (Mrázek a James Reimer), ktorí chytajú takto výborne, spoliehate sa na nich vo chvíľach, keď sa súper dostane do tlaku. Veríte, že predvedú dôležitý zákrok."
Kane zakončil rok štyrmi bodmi
Chicago Blackhawks na záver roka porazili Calgary Flames 5:3 a pridali tretiu výhru v rade. Štyrmi bodmi ju režíroval hviezdny Patrick Kane, ktorý dva góly dal a na ďalšie dva prihral. Skvelý výkon predviedol aj brankár Robin Lehner, ktorý zastavil 41 pokusov Flames.

kane

Brankár Calgary David Rittich do 12. minúty zápasu inkasoval tri góly. Vo všetkých troch mal prsty Kane, keď najprv asistoval Ollimu Maattovi a Alexovi DeBrincatovi a potom Ritticha prestrelil zápästím.
Flames potom inkasovali aj štvrtýkrát, ale nevzdali sa. V polovici 56. minúty sa Michael Frolik presadil v oslabení a postaral sa tak o zníženie Flames na 2:4. Sean Monahan ich priblížil na rozdiel jedného gólu, ale potom sa k slovu opäť dostal Kane, ktorý zavŕšil stav do prázdnej bránky.
Kane za celú dekádu od 1. januára 2010 nazbieral v 742 zápasoch základnej časti NHL 802 bodov za 315 gólov a 487 asistencií, čo je v tomto období najviac zo všetkých hráčov. V histórii Blackhawks bol lepší len Denis Savard, ten medzi 1. januárom 1980 a 31. decembrom 1989 stihol v 716 dueloch 984 bodov (340+644).
"Myslím si, že na niečo také potrebujete hrať v dobrých tímoch, s dobrými hráčmi, samozrejme byť zdravý a navyše ešte podávať vyrovnané výkony," povedal Kane. "V každom prípade to bolo zábavných desať rokov. Som zvedavý, čo prinesie nasledujúca dekáda."
Veľký obrat Lightning
Bitku v KeyBank Center mali oveľa lepšie rozohranú domáci Buffalo Sabres. V úvode druhej tretiny zvýšili na 2:0, ale potom presne po 27 odohraných minútach v presilovke znížil Ondrej Palat. Už v polovici zápasu to však po góloch Jimmyho Veseyho a Jacka Eichela bolo 4:1.
Štvrtú výhru za sebou si však predsa len pripísali Lightning, pretože nasledoval ich veľký obrat. Ešte do druhej prestávky znížili Alex Killorn a Tyler Johnson, ktorému asistoval Palát.
V priebehu necelých dvoch minút sa potom v treťom dejstve presadili Kevin Shattenkirk a opäť Killorn, pri hre bez brankára potom všetko zavŕšil Anthony Cirelli. Killorn na jeho gól asistoval, tri body stihli aj domáci Tyler Johnson a hosťujúci Conor Sheary (obaja 1+2).
"Hrali sme dobre, získali sme vedenie 4:1, mali sme momentum na svojej strane, ale potom sme zápas úplne zahodili," čudoval sa Eichel.
Kings rozhodli v prvej tretine
Los Angeles Kings vyhrali prvú tretinu proti Philadelphia Flyers vysoko 4:0, okrem dvoch gólov v početnej výhode udreli aj v oslabení.
Justin Braun síce potom na konci 35. minúty znížil, ale v nástupe do tretej časti sa nádhernou strelou z kruhu v presilovej hre presadil Martin Frk a vrátil na stranu domácich štvorgólový náskok.
"Hovorili sme o tom, že treba zlepšiť hru našich špeciálnych formácií, takže je skvelé, že sa nám zápas vydaril aj v tomto smere, pomôže nám to," vyhlásil kapitán víťazov Anze Kopitar. "V konečnom zúčtovaní to dopadlo tak, že nám práve táto stránka hry vyhrala zápas."
Za porazených Flyers si pripísal dve asistencie Jakub Voracek, podarilo sa mu to už v druhom zápase v rade.
Ostatné zápasy: Trotz uspel proti Capitals, Maple Leafs naďalej ničia súperov
Tréner Barry Trotz s New York Islanders opäť našiel recept na Washington Capitals, ktorých v roku 2018 priviedol k Stanley Cupu. Hosťujúci Islanders si odviezli výhru 4:3, Casey Cizikas k nej prispel dvomi gólmi.
Minnesota Wild nestačili na Toronto Maple Leafs, ktorým podľahli 1:4. Kým Wild prehrali druhýkrát za sebou doma a opäť strelili len jeden gól, Maple Leafs bodovali už ôsmykrát, z toho sedemkrát vyhrali.
Vegas Golden Knights presvedčivo zdolali Anaheim Ducks 5:2. Hostia trafili ako prví, ale domáci otočili skóre až na 4:1. Dva góly víťazov dal Jonathan Marchessault, najprv premenil trestné strieľanie a v závere si vychutnal gól do prázdnej bránky.
Edmonton Oilers v úžasnej prestrelke porazili New York Rangers 7:5, ale poriadne sa pohrali s nervami svojich fanúšikov. V čase 35:04 totiž viedli drvivo 6:0. Rangers však znížili, v tretej tretine potom stihli za necelých 12 minút štyri góly a v čase 56:15 bol zápas znovu otvorený. Kailer Yamamoto potom trafil prázdnu bránku a bolo po zápase. V drese víťazov zažiaril autor hetriku James Neal, ktorý si pripísal aj prihrávku, štyri body nazbierali Ryan Nugent-Hopkins a hosťujúci Artemi Panarin (obaja 1+3).
Detroit Red Wings po dlhom čase zažili chuť víťazstva. Najhorší tím ligy šesťkrát za sebou nebodoval, ale proti poslednému tímu Západu San Jose Sharks im to vyšlo dokonca s čistým kontom. O góly sa postarali Tyler Bertuzzi a Filip Hronek.