swedish roundup mw 1217

Brankár Bostonu Jaroslav Halák znova dokázal, že proti jeho bývalým tímom sa mu skrátka darí. V pondelok na ľade Canadiens predviedol bezchybný výkon, keď nedovolil domácim ani jeden gól. Montreal s Tomášom Tatarom tak po dvoch výhrach v rade prehrali 0:4. Obranca Christián Jaroš sa tešil z cenného triumfu, jeho Ottawa doma zdolala Nashville po predĺžení.

Halák opäť oporou Bruins
Slovenský gólman v službách Bruins Jaroslav Halák prežil fantastický večer, keď pochytal všetkých 22 streleckých pokusov Montrealu a Bruins vďaka tomu zvíťazili na ľade súpera 4:0. Štýlovo nedovolil ani jeden gól práve tímu, ktorý ho v roku 2003 draftoval do NHL. Halák si pripísal druhé čisté konto v ročníku a v kariére ich má na konte už 45.
Rodák z Bratislavy vychytal už druhú nulu v posledných 10 zápasoch proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. 10. januára 2012 sa mu to v Montreale podarilo ešte v drese St. Louis, keď 19 zákrokmi pomohol k triumfu 3:0.
Na úspechu sa už tradične podieľali aj českí útočníci Bruins, David Krejčí strelil jeden gól a David Pastrňák prispel dvoma asistenciami. Boston tak rázne uťal minisériu dvoch porážok v rade.
"Chceli sme sa vrátiť na víťaznú vlnu, to bol náš hlavný cieľ," vyhlásil útočník Bruins Colby Cave. "Je skvelé, že sa nám to podarilo práve proti hlavnému rivalovi."
Boston sa ujal vedenia už po 141 sekundách hry, keď Joakin Nordstrom otvoril skóre. V druhej časti Cave zvýšil náskok svojím prvým gólom v NHL a asistenciou mu pomohol Pastrňák.
V čase 40:36 udrel už šiestykrát v ročníku Krejčí, definitívnu podobu výsledku potom opäť po asistencii Pastrňáka stanovil Brad Marchand. Domáci gólman Carey Price sa tak svojej jubilejnej 300. výhry v rade zatiaľ nedočkal.
"Určite tú métu dosiahne," nepochybuje obranca Canadiens Shea Weber. "Tentoraz nás dlho držal v hre, ale pre náš výkon neexistuje ospravedlnenie. Musíme sa výrazne zlepšiť."
Tomáš Tatar skončil duel s bilanciou mínus 1 v hodnotení účasti na ľade, pripísal si tri hity a raz nedokázal prekonať svojho krajana Haláka.

Halák betónom zastavil Byrona

Dávid porazil Goliáša
Súboj Ottawy s Nashvillom sa skončil veľkým prekvapením, Senators totiž na svojom ľade dokázali veľkého favorita zdolať 4:3 po predĺžení.
Hlavnú zásluhu na úspechu kanadského mužstva mali útočníci Ryan Dzingel a Mark Stone, ktorí si obaja pripísali dva body. Víťazný gól v predĺžení strelil Thomas Chabot.
Pre obrancu Senators to bol desiaty zásah v ročníku, Chabot sa stal deviatym obrancom v histórii klubu, ktorý dokázal v sezóne nastrieľať dvojciferný počet gólov.
"Keď Thomas naberie rýchlosť, dá sa ťažko zastaviť," vyhlásil tréner Ottawy Guy Boucher. "V predĺžení, keď je na ľade veľa priestoru, je nesmierne nebezpečný. Som nadšený z toho, ako sme zápas zvládli."
Predators sa už v prvej tretine dostali do priepasti 0:3, ale nevzdali to a dokázali vyrovnať. Tromi bodmi sa na tom podieľali najmä Roman Josi a Ryan Johansen. Ale viac ako bod už jeden z favoritov celej ligy nedosiahol.
"Tým, ako sme sa vrátili do zápasu, sme ukázali charakter," vyhlásil Josi. "Nebol to z našej strany vôbec dobrý vstup do duelu, hlavne v prvej tretine sme hrali dosť pomaly. S ohľadom na vývoj musíme byť s bodom spokojní."
Christián Jaroš v kádri víťazov za viac ako 11 minút na ľade rozdal tri hity.

Chabot v predĺžení vystrelil výhru Senators

Úžasný obrat Anaheimu
Hráči Duck predviedli fantastický obrat, keď zvíťazili na ľade Pittsburghu 4:2 a pridali štvrtý triumf v rade. Jedným gólom sa na ňom podieľal aj v skvelej forme hrajúci český útočník Ondřej Kaše.
Prvá tretina pritom prebiehala presne tak, ako si domáci predstavovali. V čase 9:38 Evgeni Malkin zužitkoval presilovú hru a otvoril skóre, o päť minút neskôr sa presadil Bryan Rust a zdalo sa, že Penguins smerujú k úspechu.
"V prvej tretine sme boli dosť slabí," hneval sa tréner hostí Randy Carlyle. "Nechali sme súpera, aby nás prekorčuľoval a pretlačil. Vôbec sme sa nedokázali presadiť."
To sa však v druhej časti úplne zmenilo. Anaheim preradil na inú rýchlosť a tromi zásahmi v strednej časti vývoj skóre úplne otočil.
Najprv Adam Henrique využil početnú výhodu a v čase 25:33 bolo vyrovnané, keď sa presadil Kiefer Sherwood. Len 73 sekúnd pred druhou sirénou potom Kaše poslal Ducks do vedenia. Český forvard si pripísal už deviaty gól v sezóne.
"Bolo dôležité, že po zlom začiatku sme nezačali panikáriť," upozornil kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf. "Držali sme sa stanoveného plánu a postupne sa dostali do zápasu."
V záverečnej tretine kalifornský tím svoj triumf spečatil, keď Getzlaf v poslednej minúte trafil do prázdnej bránky. Anaheim sa tak vyšvihol na štvrté miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Kaše sa presadil rýchlo po vhadzovaní

Foligno rozžiaril Columbus
Hráčom Columbusu stačil jediný gól na to, aby sa radovali z domáceho víťazstva nad Vegas. V úvode tretej časti sa oň postaral útočník Nick Foligno.
Rozhodujúci moment defenzívne vedenej bitky nastal v čase 40:40. Foligno si pred bránkou najrýchlejšie našiel dorážku strely Setha Jonesa a zaistil svojmu mužstvu zisk dvoch bodov.
"Z tohto výsledku máme veľkú radosť," upozornil domáci kouč John Tortorella. "Cítim, že sme vyhrali zaslúžene, odohrali sme dobrý zápas."
V dueli vládli obaja brankári. Domáci Sergei Bobrovsky pochytal všetkých 28 streleckých pokusov súpera a zaznamenal premiérovú nulu v ročníku.
Pre ruského reprezentanta to bolo už 13. čisté konto od začiatku sezóny 2016-2017. Spoločne s Pekkom Rinnem je to najviac medzi všetkými brankármi v lige. Hosťujúci Malcolm Subban zvládol 30 zákrokov.

Bobrovsky v závere udržal náskok

Islanders zaskočili Avalanche
Hokejisti New York Islanders vybojovali cenný triumf, keď zvíťazili v aréne Colorada 4:1 a skompletizovali druhý triumf za sebou.
Hostí poslal do vedenia v závere prvej časti Jordan Eberle a Johnny Boychuk potom zdvojnásobil náskok v úvode druhej tretiny. Colorado síce zásluhou kapitána Gabriela Landeskoga v čase 26:45 znížilo, ale to bolo z jeho strany všetko.
Ešte do druhej sirény vrátil Islanders náskok dvojgólový strelec Anders Lee a konečnú podobu výsledku potom v závere stanovil Valtteri Filppula.
Výrazný podiel na výhre hostí mal brankár Thomas Greiss, ktorý predviedol 30 úspešných zákrokov. Najproduktívnejší hráč celej ligy Mikko Rantanen vyšiel vo farbách domácich naprázdno a jeho bodová séria sa tak zastavil na 14 dueloch.
"Vedeli sme, že ich prvý útok je hnacím motorom celého tímu," upozornil Greiss. "Keď sa vám ich podarí zastaviť, je to dôležitý krok k prípadnému úspechu. To sa nám podarilo."
Samotný Rantanen sa po dueli ani tak nezaoberal ukončením skvelej série, oveľa viac ho mrzela domáca strata celého mužstva. Pre Colorado to totiž bola štvrtá prehra z posledných piatich zápasov.
"Nepremýšľam o tom. Bola to výborná séria, ale majú na nej obrovský podiel aj spoluhráči," zdôraznil Rantanen. "V tejto chvíli ma mrzí, že sme prehrali. Ale sme dosť odolní na to, aby sme sa rýchlo zdvihli."