connor 12919

V NHL sa v utorok odohrali tri zápasy. V zostave Boston Bruins sa opäť objavili až traja Slováci, ale Bruins doma prehrali 3:4 po nájazdoch. Domácim nestačilo ani 24 úspešných zákrokov Jaroslava Haláka. Do zostavy Bruins a po krátkom pobyte na farme vrátil Peter Cehlárik. Ani on, ani kapitán Zdeno Chára nebodovali. Phildelphia najtesnejším výsledkom zdolala Rangers a vyhrala už piaty duel za sebou, Columbus podľahol Buffalu 4:5.

Halák padol v nájazdoch
Winnipeg potvrdil, že trikrát za sebou neprehráva. Jets si od začiatku sezóny doteraz ešte nikdy nepripísali tri neúspechy v rade a nestalo sa im to ani tentoraz.
Halák si v bránke domácich pripísal 24 úspešných zákrokov, jednotka Bruins Tuukka Rask je mimo hry kvôli zdravotným problémom. Halákovmu náprotivku Connorovi Hellebuyckovi sa však darilo o niečo lepšie, k víťazstvu pomohol 36 zákrokmi.
Do zostavy Bruins sa po dvoch odohraných dueloch na farme v Providence počas pauzy na All-Star Game vrátil Peter Cehlárik. Dvadsaťtriročný forvard opäť nastúpil v druhej formácii s Davidom Krejčím a Jakeom DeBruskom a pripísal si dva strelecké pokusy. Po štyroch odohraných zápasoch v sezóne má na konte 3 body za 2 góly a asistenciu.
Zdeno Chára odohral tesne pod 20 minút, zablokoval šesť striel a zápas skončil s jedným mínusovým bodom. Pri všetkých góloch Bruins bol David Pastrňák, ktorý skóroval a pridal dve asistencie.
Patrice Bergeron otvoril skóre, hostia síce vyrovnali v presilovke, keď trafil Josh Morrissey, ale ďalšia úspešne odohraná početná výhoda vďaka gólu Pastrňáka opäť znamenala vedenie Bruins.
V druhej tretine gól nepadol a v úvode tretej časti prišiel obrat Jets, keď sa dvakrát v priebehu 34 sekúnd presadil Kyle Connor. "Veci tam nabrali rýchly spád. Pri prvom góle som sa dostal do brejku, pri druhom som len dokončil skvelú prácu Blakea Wheelera a Marka Scheifeleho." uviedol dvojgólový strelec.
Bergeron potom v 52. minúte s pomocou Pastrňáka vyrovnal, lenže posledné slovo mal opäť Connor. V nájazdoch totiž ako jediný prestrelil Haláka a zariadil tak Jets druhý bod.
Hviezdny Fín Patrik Laine odohral v drese víťazov len 10 minút a 55 sekúnd, za 205 odohraných zápasov v základnej časti strávil na ľade menej času len raz. Počas druhej tretiny nebol poslaný na ľad dlhých 12 minút a mal v nej priestor len v troch striedaniach.

Halákov zákrok lapačkou proti Wheelerovi

Sabres zvládli prestrelku
Najviac gólov v utorok padlo v Columbuse, odkiaľ si obidva body odviezlo Buffalo po výhre 5:4. Blue Jackets tak prvýkrát v sezóne stratili tri duely po sebe.
Nationwide Arena bola dejiskom veľkej prestrelky, po ktorej Sabres strácajú už len dva body za Pittsburgh Penguins v súboji o druhú divokú kartu a s ňou spojený postup do vyraďovacích bojov o Stanley Cup.
Už v tretej minúte poslal hostí do vedenia Evan Rodrigues, o 63 sekúnd neskôr síce Pierre-Luc Dubois vyrovnal, ale Sam Reinhart a Tage Thompson ešte do prvej dvadsaťminútovky vtesnali ďalšie dva zásahy Sabres.
Nick Foligno už po 21 sekundách od návratu z kabíny v presilovke znížil, ale rovnako krátky čas potreboval na bleskovú odpoveď Jeff Skinner, ktorý vrátil Sabres dvojgólový náskok.
Ten sa ešte do druhej pauzy rozplynul, keď sa medzi strelcov zapísali Brandon Dubinsky a Cam Atkinson. Posledné slovo mal potom v čase 42:12 Conor Sheary, na ktorého gól už domáci nenašli odpoveď.
"Snažíme sa posunúť na postupové priečky, takže toto sú pre nás samozrejme nesmierne dôležité body," pochvaľoval si Sheary.
Mladý švédsky bek Rasmus Dahlin si v drese Buffala pripísal dve prihrávky. Jednotka posledného draftu tak medzi najlepšie prihrávajúcimi hráčmi prekonala Aarona Ekblada. Dahlin má teraz po 49 odohraných zápasoch na konte 28 bodov za päť gólov a 23 asistencií.
Viac asistencií v tomto veku zatiaľ nazbierali len Phil Housley (40), Doug Bodger (26), Bobby Orr (25) a Jim Benning (24). V bodoch medzi osemnásťročnými hráčmi zatiaľ Dahlinovi patrí šiesta priečka v histórii. Aj v tejto tabuľke kraľuje jeho aktuálny kouč Housley.
Dahlin zároveň zaznamenal svoj šiesty viacbodový zápas v kariére. Pred 19. narodeninami ich stihli viac len obranca Housley (13) a Orr (8).

Skinner v úniku prestrelil Bobrovskyho

Piata výhra Flyers
Philadelphia potvrdila, že v poslednom čase sa jej proti Rangers darí. Flyers ich dokázali poraziť už šiestykrát za sebou a strácajú na nich jediný bod v tabuľke Východnej konferencie. Stále sú však 10 zápisov čiarou oddeľujúcou postupujúcich do play off.
Piata výhra v rade - aktuálne najdlhšia víťazná séria v celej lige - znamená aj ďalšiu porciu sebavedomia navyše. Flyers zatiaľ v ročníku takú dlhú víťaznú radosť nezažili.
Zápas rozhodol jediný gól, ktorý po 100 odohraných sekundách strelil Oskar Lindblom, keď dorazil do bránky strelu Jakuba Voráčka.
Anthony Stolarz vďaka 38 zákrokom vychytal svoju prvú nulu v sezóne, hoci nastúpil prvýkrát od zranenia v dolnej časti tela, ktoré utrpel v polovici decembra v dueli proti Vancouver Canucks. Celkovo si pripísal druhé čisté konto v NHL.