Návrat na ľad po trojdňovej vianočnej pauze Jaroslava Haláka vôbec nezaskočil, naopak. Slovenský brankár v piatok bezchybným výkonom priviedol Boston k víťazstvu 3:0 v Buffale a pripísal si tretiu nulu v sezóne. Celkovo už bola jeho jubilejná 50. v NHL. Richard Panik sa asistenciou podieľal na výhre Washingtonu, ktorí porazili Columbus 2:1 po predĺžení. Maple Leafs opäť bez Martina Marinčina v zostave rovnako po predĺžení porazili Devils a pripojili šiesty triumf v rade.

Halák vynuloval Sabres
Buffalo Sabres v celom zápase proti Boston Bruins nenašli recept na výborne chytajúceho Haláka, ktorý v KeyBank Center zneškodnil 28 striel domácich. Tridsaťdvaročný slovenský brankár si pripísal tretie čisté konto v ročníku. Celkovo bolo už jeho 50. v NHL a na záver bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
Na ľad sa vrátil aj kapitán víťazov Zdeno Chara, ktorý vynechal pondelkový duel proti Washington Capitals (7:3 pre Bruins) kvôli zdravotnému zákroku súvisiacemu so zlomeninou čeľuste z minulého roka. V Buffale sa vrátil do zostavy, odohral 22 minút a 16 sekúnd.
O produktivitu sa tradične postaral elitný útok, David Pastrnak a Brad Marchand prihrávali, Patrice Bergeron strieľal.
"Sú to tie momenty, keď mi do bránky spadne úplne všetko," vyhlásil Bergeron, ktorý zažil už tretí dvojgólový duel v rade. "Samozrejme, že je v tom aj trochu šťastia. Ale hlavne si myslím, že nám to teraz vo formácii naozaj funguje."
Bruins sa prakticky v celom ročníku opierajú o produktivitu celej elitnej formácie, ktorá si udržiava konštantnú formu. To platilo aj teraz. V čase 19:38 putoval puk po ose Marchand, Pastrňák, Bergeron a posledný spomínaný potom v presilovej hre otvoril skóre.
V závere druhej časti sa situácia zopakovala. Tentoraz akciu rozbehol český útočník, puk sa cez Marchanda opäť dostal k Bergeronovi a ten sa presadil z pravej strany klziska.
"Myslím, že sme so súperom celkom držali krok. Bohužiaľ sme sa dopustili zbytočného faulu, ktorý Boston potrestal. Potom to už pre nás bolo zložité," uznal tréner domácich Ralph Krueger.
Definitívnu podobu výsledku stanovil Brancon Carlo strelou do prázdnej bránky. Boston tak vyhral druhýkrát v rade a figuruje na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Oshie rozhodol v presilovke v predĺžení

Pánik bodoval pri výhre Capitals
Víťazstvom sa po trojdňovej pauze vrátil do akcie aj líder celej ligy Washington Capitals. Hráči z hlavného mesta USA v domácej Capital One Arene porazili Columbus Blue Jackets 2:1 po predĺžení.
Úvodná tretina bola bez gólov, na prvý zásah sa čakalo až do polovice duelu. Jakob Lilja po prihrávke Ricka Nasha vystrelil zápästím a otvoril skóre.
Capitals odpovedali v 47. minúte, keď sa po Pánikovej prihrávke presadil Carl Hagelin. Dvadsaťosemročný slovenský útočník pridal svoj piaty bod v sezóne.
Potom už gól nepadol a išlo sa do predĺženia, ktoré v úvode 4. minúty ukončil T.J. Oshie. Brankár Joonas Korpisalo zastavil pokus Nicklasa Backstroma, ale Oshie sa dostal k dorážke a strelil svoj 15. gól v sezóne. Capitals tak zužitkovali presilovku 4 proti 3.
Ilya Samsonov v bránke domácich predviedol 27 striel a Washington tak výborne zareagoval na prehru 3:7 s Bruins, ktorou sa rozlúčil pred sviatkami. Capitals naďalej ostávajú jediným tímom v lige, ktorý v tomto ročníku ešte neprehral dva zápasy v riadnom hracom čase v rade.

Backlund sa presadil v oslabení

Bitka o Albertu pre Calgary
Duel kanadských rivalov jednoznačne dopadol lepšie pre Calgary Flames, ktorí v boji o Albertu uspeli na ľade Edmonton Oilers vysoko 5:1.
Jednou z hlavných hviezd zápasu sa stal brankár hostí David Rittich, ktorý pochytal 27 striel súpera. Nestačil len na strelu Connora McDavida v závere prvého dejstva.
"Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu," pochvaľoval si český brankár. "Vďaka nim so nemal až tak veľa práce. Teším sa, že sme získali obidva body a vraciame sa domov v dobrej nálade."
Flames mohli ťažiť z fantastického vstupu do zápasu. Už po jedenástich sekundách hry udrel Andrew Mangiapane a po ňom sa presadil aj Matthew Tkachuk. Vzápätí síce McDavid znížil, ale to bolo zo strany Edmontonu všetko.
"Neboli sme na zápas dostatočne pripravení. Bohužiaľ to bolo cítiť už od úvodného vhadzovania," hneval sa tréner domácich Dave Tippett.
Flames vleteli ako uragán aj do druhej časti. Po 68 sekundách Sean Monahan zvýšil už na 3:1 a ďalší gól Calgary pridal Elias Lindholm.
Konečnú podobu výsledku stanovil v záverečnej časti Mikael Backlund, v čase 40:57 sa presadil vo vlastnom oslabení a potvrdil tak suverénny úspech svojho mužstva.

Landeskog zakončil únik blafákom do bekhendu

Frk režíroval otočku Kings
Nastúpil na svoj premiérový zápas v drese Los Angeles Kings, v NHL tento rok hral úplne prvýkrát a rovno zažiaril dvomi gólmi. Český útočník Martin Frk bol hlavnou hybnou silou svojho tímu pri výhre 3:2 po predĺžení na ľade San Jose Sharks.
"Aby som bol úprimný, tak mi vôbec nenapadlo, že by sa to mohlo skončiť takto. Hlavne som chcel odohrať dobrý zápas. Lepšie to dopadnúť nemohlo," rozplýval sa Frk.
"Mal som možnosť nastúpiť so skvelými spoluhráčmi, súhra nám fungovala," pochvaľoval si Frk, ktorý nastúpil v druhej formácii po boku Jeffa Cartera a Nikolaja Prochorkina "Jeff aj Nikolaj presne vedia, čo na ľade robiť. Snažil som sa to využiť a vyšlo to dokonale."
V predĺžení rozhodol o výhre Kings Carter, ktorý tak skompletizoval trojbodový večer. Sharks nakoniec získali len jeden bod, hoci po dvoch tretinách viedli 2:0.
O náskok sa v strednej časti postarali Erik Karlsson a Joe Thornton, ale lavínu pod vedením Frka v záverečnom dejstve nedokázali zastaviť.
Lehner vychytal triumf nad Islanders
Hráči Chicago Blackhawks potvrdili dobré rozpoloženie, keď v domovskej hale United Center porazili New York Islanders 5:2 a pripísali si tretiu výhru z posledných štyroch duelov.
Veľmi sladkú príchuť mal tento triumf predovšetkým pre brankára Robina Lehnera, ktorý v prvej konfrontácii so svojimi bývalými spoluhráčmi zažiaril 38 úspešnými zákrokmi.
"Skvelé tímové víťazstvo," radoval sa skúsený Švéd. "Nastúpiť proti Islanders pre mňa bolo veľmi emotívne. Ale som rád, že sme to zvládli. Dúfam, že na tejto vlne zakončíme celý rok."
Blackhawks vykročili za úspechom už v úvodnej tretine, ale prvý gól strelil Ross Johnston v drese hostí. Potom však prišiel rýchly obrat.
Najprv vyrovnal Dennis Gilbert, pre ktorého to bol prvý gól v kariére. Na 2:1 zvýšil Dominik Kubalik a pridal svoj 11. zásah v sezóne.
Ešte do prvej sirény sa presadil aj Alex DeBrincat a zaistil Chicagu komfortný náskok. Ten v ďalšom priebehu ešte zvýšili kapitán Jonathan Toews a Matthew Highmore. Casey Cizikas za hostí v závere už len skorigoval stav.
Islanders stratili už štvrtý z posledných piatich duelov, napriek tomu ostávajú na treťom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Ostatné výsledky: Toronto má šiesty triumf v rade, Rangers si poradili s Avalanche
Hráči tímu Toronto Maple Leafs potvrdili skvelú formu, keď uspeli na ľade New Jersey Devils 5:4 po predĺžení a pridali už šiesty triumf v rade. Rozhodujúci gól strelil William Nylander, dvakrát sa presadil kapitán John Tavares.
Výhodu domáceho ľadu zužitkovali New York Rangers, ktorí v Madison Square Garden prestrieľali tím Carolina Hurricanes 5:3. Elitný center Mika Zibanejad prispel dvomi gólmi a prihrávkou, jednu asistenciu si pripísal aj mladý útočník Filip Chytil.
St. Louis Blues potvrdili pozíciu aktuálneho lídra Západnej konferencie, vyhrali na ľade Winnipeg Jets 5:4 po predĺžení a odškrtli si už siedmy úspech za sebou. Dvomi gólmi sa na ňom podieľal útočník Tyler Bozak, Jaden Schwartz pripojil tri asistencie.
Brankár Pavel Francouz nebude na prvý duel po vianočnej pauze spomínať v dobrom. Jeho Colorado Avalanche doma podľahli Minnesota Wild 4:6 a český brankár inkasoval všetkých päť gólov. Hostia o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi v záverečnej časti, víťazný gól strelil útočník Victor Rask.
Hráči Vegas Golden Knights utrpeli tretiu prehru z posledných štyroch duelov, keď padli na pôde Anaheim Ducks 3:4. Domáci sa mohli spoľahnúť na skvelé presilovky, v ktorých udreli až trikrát.
Pittsburgh Penguins si odniesli výhru zo štadióna Nashville Predators, na ktorom uspeli 5:2. Obranca domácich Roman Josi si pripísal asistenciu, ale neskóroval, takže jeho päťzápasová strelecká séria sa skončila. Za Penguins strelil jeden gól český útočník Dominik Simon.