1031Prime

V jedinom stredajšom dueli NHL Vancouver doma porazil Chicago 4:2 a vo vzájomných súbojoch sa radoval už piatykrát za sebou. Canucks síce dvakrát prehrávali, ale vďaka dvom gólom Jakea Virtanena vymazali stratu. V čase 49:23 Brendan Gaunce otočil výsledok vo svojom prvom štarte v sezóne v NHL a Antoine Roussel ešte po jeho prihrávke v 57. minúte poistil výsledok.

Canucks sa proti Chicagu darí
Vancouver v minulej sezóne vyhral proti Blackhawks všetky tri vzájomné duely v riadnom hracom čase so skóre 14:6. V poslednom súboji v ročníku 2016/17 Canucks vyhrali v Chicagu 5:4 po predĺžení a naposledy neuspeli 22. januára 2017, keď prehrali na ľade súpera 2:4.
Pokus pozmeniť nepriaznivú bilanciu zo strany Blackhawks začal v siedmej minúte Brandon Saad, ktorý sa dostal za obranu domácich a precedil puk medzi betóny gólmana Jacoba Markstroma. V čase 15:33 Vitanen vyrovnal v úniku strelou na lapačku Coreyho Crawforda. Ušiel potom, ako sa k nemu z útočného pásma Chicaga od korčule Brenta Seabrooka odrazila prihrávka Nicka Schmaltza.
Po 65 sekundách sa v presilovej hre napriek tieniacemu Saadovi presadil strelou zápästím z pozície za ľavým kruhom kapitán Blackhawks Jonathan Toews a Chicago znovu viedlo. V 33. minúte však v ťažkej pozícii v páde Markus Granlund našiel Virtanena, ktorý prvýkrát v kariére v NHL skóroval dvakrát v jednom zápase a upravil na 2:2.

Saad otvoril skóre proti Canucks

Nečakaný hrdina
Na stranu Canucks strhol víťazstvo útočník, ktorý dostal šancu prvýkrát v sezóne. Gaunce bol v utorok povolaný z tímu Utica Comets z American Hockey League potom, ako si Brandon Sutter v pondelkovom dueli pri výhre 5:2 proti Minnesota Wild vykĺbil rameno.
A zápas si užil. Najskôr využil nepresnú rozohrávku Toewsa od pravého mantinelu a z pozície medzi kruhmi trafil ľavý horný roh Crawfordovej bránky. Bol aj pri poslednom góle, keď pred bránkou ideálne našiel Roussela, ktorý presným tečom poistil výhru.
"Človek sa musí snažiť udržiavať v najlepšej forme a čakať na svoju šancu. Som rád, že som dnes prispel k úspechu," povedal dvadsaťštyriročný Gaunce, ktorý v minulých troch sezónach za Vancouver odohral spolu 114 zápasov a nazbieral 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.

Rousselov šťastný gól

Chicagu chýbal líder
Blackhawks nastúpili bez svojho najproduktívnejšieho hráča Patricka Kanea, ktorému v účasti v zápase zabránila choroba. Kane sa s 11 gólmi delí o prvenstvo v poradí kanonierov NHL s Davidom Pastrňákom z Boston Bruins. S 18 bodmi je navyše štvrtý v produktivite ligy.