Frolik2

V úvode sezóny je pri chuti. Útočník Michael Frolík sa gólovo presadil aj v druhom zápase, ani tentokrát to ale tímu Calgary Flames na víťazstvo nestačilo. Kanadský celok znovu podľahol mužstvu Edmonton Oilers, tentokrát v domácom prostredí padol 3:5 a naďalej zostáva bez bodu. Jakub Voráček pomohol asistenciou k výhre celku Philadelphia Flyers na ľade Los Angeles Kings.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:5
Hráči Edmonton Oilers potvrdili v úvode nového ročníka výbornú formu, v súboji s Calgary Flames uspeli aj druhýkrát a svojmu rivalovi dokopy nastrieľali 12 gólov.
Hlavnou hviezdou duelu bol opäť talentovaný útočník hostí Connor McDavid, ktorý strelil gól a pripojil dve asistencie. Leon Draisaitl pripojil dva zásahy v tretej tretine.
"Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Podarilo sa nám doň previesť prvky, ktorým sa venujeme pri tréningu," konštatoval tréner Edmontonu Todd McLellan. "Hrali sme rýchlo a boli sme efektívni."
Flames po prvej tretine viedli 2:1, keď sa druhýkrát v sezóne presadil po prihrávke Mikaela Backlunda útočník Michael Frolík. Od druhej časti boli ale Oilers lepší, súperovi nastrieľali štyri góly a vybojovali aj druhé víťazstvo v sezóne.
Domáci doplatili na zlú hru špeciálnych tímov. Dvakrát totiž inkasovali v oslabení a raz dokonca pri vlastnej presilovej hre. Na konečných 3:5 potom upravil Draisaitl strelou do odkrytej bránky.

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 3:2
Nashville Predators oslavujú víťazný vstup do sezóny, keď v domácom prostredí zdolali silný celok Chicago Blackhawks 3:2. Jeden z najlepších tímov poslednej dekády tak neuspel ani v druhom zápase.
Prvá tretina bola vzácne vyrovnaná, obe mužstvá v nej strelili po dvoch góloch. Za domácich sa prvýkrát presadil hviezdny obranca P.K. Subban, ktorý v 8. minúte vyrovnal na 1:1. O výhre Predators rozhodol v 37. minúte Mike Fisher, ktorý využil presilovú hru.

Oporou domácich sa stal útočník Ryan Johansen, ktorý asistoval pri všetkých troch góloch svojho tímu. V drese Blackhawks si pripísali asistenciu slovenskí útočníci Marián Hossa a Richard Pánik.
Los Angeles Kings - Philadelphia Flyers 2:4
Nielen Chicago, ale aj Los Angeles Kings stále čakajú na premiérovú výhru v sezóne. Nedočkali sa ani pred domácimi fanúšikmi, keď podľahli mužstvu Philadelphia Flyers 2:4.
Hostia o svojej výhre rozhodli v druhej tretine, kedy súperovi nastrieľali v rozmedzí pätnástich minút všetky štyri góly. Dvakrát sa presadil útočník Sean Couturier, Jakub Voráček k výhre prispel jednou asistenciou. Gólman Michal Neuvirth v bránke Flyers predviedol 28 úspešných zákrokov.

Momenty večera:
1. Drvivá smršť Philadelphie
Stačilo len 14 minút druhej tretiny a bolo jasné, že Flyers z ľadu Kings neodídu s prázdnymi rukami. Počas tohto úseku totiž nastrieľali štyri góly.
2. Subban už páli
Prvý ostrý duel, ešte len ôsma minúta a elitný obranca P.K. Subban už oslávil prvý gól za Nashville. Klubu sa začína jeho trejd okamžite vyplácať.
3. Edmonton nepoľavuje
V prvom dueli proti Calgary nastrieľal Edmonton sedem gólov, tentokrát ich pridal päť. Oilers sú zatiaľ suverénne najofenzívnejším tímom celej ligy.
Hviezdy večera:
1. Leon Draisaitl (EDM): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel
2. Connor McDavid (EDM): 1 gól, 2 asistencie, 2 strely
3. Ryan Johansen (NSH): 3 asistencie, 2 strely
Na čo sa tešiť:
Sobotný program je bohatý, ponúka rovno 13 zápasov. Veľkú pozornosť púta duel Pittsburghu s Anaheimom a tiež kanadská bitka Ottawy s Montrealom. V akcii bude aj množstvo Čechov na čele s Jágrom, Voráčkom a Hudlerom.