Fowler

Hrdinom nedeľného trojzápasového večera v NHL sa stal Cam Fowler. Dvadsaťšesťročný obranca Anaheimu čakal na gól až do pätnásteho zápasu sezóny. Zbierku šiestich asistencií proti Columbusu rozšíril hetrikom a v predĺžení sa rozhodujúcim gólom postaral o výhru 3:2.
New York Rangers vyhrali tretíkrát za sebou, keď porazili Buffalo 3:1. Na predchádzajúce tri víťazstvá pred úspešnou sériou pritom Rangers potrebovali 11 zápasov. Hokejisti Tampy Bay najprv v poslednej chvíli zachránili duel v Ottawe a hneď v úvode predĺženia vybojovali aj druhý bod. Senators so slovenským obrancom Christiánom Jarošom v zostave tak prehrali šiesty z posledných siedmich duelov.

Fowlerov večer
Ducks sa museli zaobísť bez zraneného forvarda Ryana Getzlafa, navyše ich ťažila nepekná séria siedmich porážok. Medzi domácimi sa však našiel nečakaný kanonier a po dlhšom čase sa tak mohli radovať z výhry.
"Už v posledných troch zápasoch sme hrali oveľa lepšie," pripomenul kouč domácich Randy Carlyle. "Keď sa toho budeme držať, budeme mať možnosť vidieť, ako sa tento tím bude zlepšovať a pôjde nahor."
Na prvý gól sa čakalo až do 24. minúty, keď bezgólovým skóre pohol Pierre-Luc Dubois. Fowler však ešte do druhej prestávky otočil skóre a Anaheim sa dostal do vedenia. Lenže Dubois sa nechcel nechať zahanbiť a minisúboj oboch strelcov v čase 59:28 vyrovnal pri hre bez gólmana.
Z predĺženia sa však nakoniec odohralo len 36 sekúnd a tam už Dubois nemal možnosť vyrovnať účty. Strelec Fowler bez prípravy trafil z kruhu na vhadzovanie do odkrytej bránky a uzavrel hetrik aj celý zápas. Adam Henrique si vďaka asistencii pripísal 300. bod v NHL.
Fowler sa tak stal tretím obrancom v histórii Ducks, ktorý dal hetrik. Pred ním takýto kúsok predviedli len Ľubomír Višňovský (4. marca 2011) a Hampus Lindholm (21. decembra 2017).
"Bol to výsledok toho, že ste v správnom čase na správnom mieste, ako sa to dnes podarilo mne. A ja to beriem," pochvaľoval si Fowler. "Ale najdôležitejšie je, že sme našli cestu k víťazstvu a zastavili sme sériu porážok."
Gólman John Gibson pomohol k úspechu 24 zákrokmi.

Fowler hetrikom rozhodol o výhre Ducks

Rýchla krádež Lightning
Ottawa mala zápas proti Tampe Bay výborne rozohraný. Bobby Ryan a Max Lajoie v prvej tretine dvoma presilovkovými gólmi zariadili vedenie 2:0.
Lenže už po 38 sekundách druhého dejstva ukrojil z náskoku Cedric Paquette a Mathieu Joseph na začiatku 44. minúty vyrovnal.
Cody Ceci potom necelých päť minút pred skončením riadneho hracieho času vrátil Senators vedenie, ale ani to nakoniec domácim nestačilo na dvojbodový zisk.
Louis Domingue v závere zamieril na striedačku, Lightning to skúsili v šiestich a 26,4 sekundy pred záverom aj uspeli, keď Brayden Point poslal zápas do predĺženia.
Z nastavovanej päťminútovky sa však hralo len 14 sekúnd. Point sa tentoraz stal nahrávačom a Yanni Gourde dokončil obrat víťazným gólom. Bek Ryan McDonagh si pripísal tretiu asistenciu v zápase.
"Gól prišiel zo situácie, keď traja ich hráči vyrážali dopredu a zdalo sa, že je hotovo," pripomenul kapitán víťazov Steven Stamkos. "To, čo sme v tej situácii predviedli, bolo zahraté úplne úžasne. A Tyler Johnson poslal Braydenovi výbornú prihrávku. Zachránilo nám to zápas."
Oba tímy bodovali v spoločnom jubileu, ktorým bol 2000. odohraný zápas v základnej časti NHL. Tampa Bay a Ottawa totiž v sezóne 1992-93 spolu vstupovali do ligy.
Christián Jaroš odohral za Senators takmer 14 minút, počas ktorých mal štatistiku dva hity, jednu zablokovanú strelu a jeden mínusový bod.

Gourdeho víťazný gól v predĺžení proti Senators

Vesey vystrelil Rangers ďalšiu výhru
Jimmy Vesey dvakrát skóroval, Henrik Lundqvist stihol v bránkovisku 39 zákrokov a výsledkom bola výhra Rangers v Madison Square Garden nad Buffalom 3:1.
"Občas táto hra veľmi nemá logiku. Mal som pocit, že prvých približne 30 minút sme nehrali veľmi dobre, ale v druhej tretine sme viedli 2:0," podotkol Lundqvist. "Ale asi sme si to zaslúžili po tých zápasoch, keď sme hrali dobre, ale nezískali sme body."
Neal Pionk priložil ruku k úspešnému dielu prvým gólom sezóny, ktorým otvoril skóre v čase 20:41. Už o 19 sekúnd neskôr prvýkrát v dueli trafil Vesey.
Rangers stihli v zápase základnej časti takto na začiatku tretiny dva góly v úvodnej minúte piatykrát vo svojej histórii, ale prvýkrát od 24. marca 1982. Hlavným faktorom ich úspechu boli aj ubránené oslabenia. Lundqvist si 14 zo svojich zákrokov pripísal v štyroch početných výhodách.
"Chlapci na oslabenia to výborne ubránili," ocenil Lundqvist. "V prvej tretine bolo jasné, že súper hrá presilovky veľmi dobre, výborne si dávali puky zo strany na stranu, vytvárali si šance a my sme museli byť v strehu. Naše sebavedomie sa však s každým ubránením oslabením zvyšuje."
"Lundqvist síce chytal naozaj výborne, ale myslím si, že by sme si aj tak mali nájsť cestu, ako vyhrať takýto zápas," mrzelo útočníka Sabres Jacka Eichela. "Mali sme niekoľko šancí v presilovkách, trafil som tyčku v prvej tretine a niekoľkokrát netrafil v druhej. Je to frustrujúce, pretože si myslím, že sme hrali dobre."