Evander_Kane

Evander Kane vo štvrtok podpísal sedemročný kontrakt so San Jose Sharks. Finančné podrobnosti neboli zverejnené.
Dvadsaťšesťročný útočník sa inak 1. júla prvýkrát vo svojej zámorskej kariére mohol stať nechráneným voľným hráčom.

"Evander už v takomto nízkom veku ukázal, že je jedným z najlepších power forvardov súčasného hokeja. A hráčom, ktorý vie ovplyvniť vývoj zápasov," povedal generálny manažér Sharks Doug Wilson. "Cítime, že jeho schopnosti perfektne pasujú do nášho tímu plného nadaných mladíkov aj skúsených lídrov."
"Extrémne sa tešíme, že Evander potvrdzuje trend, v rámci ktorého si elitní hokejisti vyberajú za svoje pôsobisko San Jose. Ukazuje to, ako hráči vidia náš klub. A znovu to potvrdzuje aj oddanosť našich fanúšikov a majiteľa Hassa Plattnera."
Sharks vytrejdovali Kanea 26. februára - do Buffalo Sabres zaňho zamieril útočník Danny O'Regan a podmienené výbery v 1. a 4. kole draftu 2019. Podľa podmienok výmeny je tento výber chránený pred vplyvom draftovej lotérie a prípadne môže byť presunutý aj na rok 2020.
Kane sa dostal do NHL ako štvorka draftu 2009, keď naňho ukázali Atlanta Thrashers. Za 17 duelov základnej časti vo farbách Sharks získal 14 bodov (9+5) a v deviatich dueloch play off pridal ďalších päť (1+4), hoci nastupoval so zraneným ramenom aj kolenom. Sharks v 1. kole v štyroch zápasoch porazili Anaheim Ducks, ale v 2. kole ich vyradili Vegas Golden Knights. Pre Kanea to boli prvé boje o Stanley Cup v jeho deviatej sezóne v NHL.
"Tento trejd je skvelý," povedal Kane 8. mája, dva dni po vyradení Sharks. "Byť súčasťou víťazného klubu, poznať túto partiu chlapcov, trénerov… Určite mi to veľmi pomohlo a dalo mi to lepšiu predstavu o tom, aké je San Jose skvelé. Všetko bolo naozaj veľmi pozitívne."
Kane končil sezónu s 54 bodmi (29 gólov, 25 asistencií). Bol to jeho najlepší výkon od ročníku 2011-12, keď vtedy za Winnipeg Jets zaznamenal kariérne maximá v podobe 30 gólov, 27 asistencií a 57 bodov. V 574 dueloch NHL za Thrashers, Jets, Sabres a Sharks celkovo nazbieral 354 bodov (186 gólov, 168 asistencií).