Evander_Kane

Evander Kane dostal od Oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL jednozápasový dištanc. San Jose Sharks tak bude chýbať v druhom zápase 2. kola play off na ľade Vegas Golden Knights, ktorý sa hrá v sobotu večer vo Vegas (nedeľa 4:00 SELČ).

Kane bol potrestaný za krosček na útočníka Pierre-Edouarda Bellemarea v 1. dueli série 2. kola, ktorý Golden Knights vyhrali 7:0.
Incident sa stal v čase 43:25 a Kane dostal od rozhodcu trest na päť minút a do konca zápasu. Bellemare odišiel do kabíny, ale deväť minút pred koncom sa vrátil na ľad.
Kane hrá play off NHL prvýkrát v živote. Po piatich štartoch má na konte tri góly, spolu s Tomášom Hertlom a Marcusom Sorensenom najviac v tíme.
Na piatkovom tréningu Sharks sa v prvom útoku s Kaneom a Joeom Pavelskim pripravoval center Joe Thornton, ktorý nehral od 23. januára kvôli zraneniu kolena.