guentzel crosby dumoulin rust anaheim ducks

Piatkový program NHL priniesol aj úžasnú prestrelku. Penguins po obrate zvíťazili 7:4 a pripravili Anaheimu desiatu porážku v rade. Hlavnou hviezdou sa stal Jake Guentzel, ktorý sa blysol hetrikom. Calgary potvrdilo nadvládu v Západnej konferencii, keď zdolalo Floridu 4:3. Michael Frolík pomohol k víťazstvu troma bodmi. V štyroch piatkových zápasoch sa nepredstavil ani jeden Slovák.

Guentzel pripravil Ducks ďalšiu prehru
Hráči Anaheimu inkasovali tvrdý direkt, keď pred zrakmi svojich fanúšikov v divokom dueli podľahli Pittsburghu 4:7 a utrpeli už desiatu porážku v rade.
Tieto dva celky ani nemohli nastúpiť v odlišnejšom rozpoložení. Kým Ducks zbierajú jednu prehru za druhou, Penguins sa naopak v posledných týždňoch rozbehli a blížia sa k čelu Východnej konferencie.
Na ľade to však vôbec nebolo vidieť. Minimálne v prvej tretine, ktorú Ducks ovládli 3:0. Postupne trafili Nick Ritchie, ktorému prihral Ondřej Kaše, Ryan Getzlaf a Daniel Sprong.
V tej chvíli sa zdalo, že Ducks neohrozene kráčajú za vytúženým triumfom. Ale Pittsburgh od druhej časti prehodil na vyšší rýchlostný stupeň a za necelých dvanásť minút bolo vyrovnané.
Dvakrát trafil Jake Guentzel a ďalší zárez pridal Evgeni Malkin. Krátko pred druhou prestávkou síce Jakob Silfverbeg vrátil domácim vedenie, ale tretia tretina opäť patrila Pittsburghu.
Guentzel skompletizoval hetrik, dvakrát trafil Tanner Pearson a raz Phil Kessel. Divoký triumf 7:4 tak bol na svete.
"Ani veľmi neviem, čo na to povedať," ťažko hľadal slová útočník domácich Henrique. "Áno, Pittsburgh má skvelý tím. Ale keď vedieme 3:0, mali by sme byť schopní zápas zvládnuť."
Spoločne s Guentzelom zažiaril aj Malkin, ktorý k strelenému gólu pripojil tri asistencie. Český útočník Dominik Simon si pripísal jednu prihrávku.

Guentzel nastrieľal hetrik proti Ducks

Frolík žiaril pri triumfe Flames
Hráči Calgary opäť dokázali skvelú formu, tentoraz na svojom ľade porazili Floridu 4:3 a po štvrtej výhre za sebou naďalej vládnu Západnej konferencii.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal Michael Frolík, ktorý zaznamenal tri body. Český útočník najprv v čase 30:14 gólom znížil na 1:2 z pohľadu Flames, potom asistoval pri góloch Marka Giordana a Mathewa Tkachuka, ktoré znamenali obrat v skóre.
"Prvá tretina z našej strany vôbec nebola dobrá," vyhlásil Frolík, ktorý má v sezóne na konte 15 bodov a jeho výnimočný večer priamo z tribúny sledovali aj jeho rodičia. "Tréneri trochu zmenili zloženie formácií, čo nám pomohlo. Výrazne sme sa zlepšili."
Definitívnu poistku domáceho triumfu pridal strelou do prázdnej bránky v úplnom závere Sean Monahan, hostia potom ešte 20 sekúnd pred záverečným klaksónom dokázali skorigovať zásluhou Evgeniiho Dadonova.
Na úspechu Calgary sa podieľal aj brankár David Rittich, ktorý dokopy predviedol 24 úspešných zákrokov. Flames tak majú po dlhšom čase na čele Západnej konferencie trojbodový náskok pred druhým San Jose.

Frolík využil Backlundovu ponuku

Aho priviedol Carolinu k výhre
Carolina zužitkovala výhodu domáceho prostredia, keď zdolala Buffalo 4:3 a pripísala si už štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Gólman Curtis McElhinney zvládol duel solídne, pripísal si 30 úspešných zákrokov a prispel k víťazstvu domácich.
"Musíme si priznať, že sme mali veľké šťastie," vyhlásil po výhre tréner Caroliny Rod Brind´Amour. "Nehrali sme tak dobre, ale ako zápas postupoval, aspoň trochu sme sa zlepšili. Úplne spokojní však byť nemôžeme."
Sabres síce mali hernú prevahu, ale počas dueli neustále museli doťahovať. Dvakrát sa im to podarilo, na góly Michaela Ferlanda a Justina Williamsa postupne odpovedali Jeff Skinner a Jason Pominville.
V druhej časti potom urobil hlavný rozdiel útočník Sebastian Aho. Ten najprv v čase 25:42 zaistil Hurricanes vedenie 3:2 a o necelých osem minút neskôr ďalším presným zásahom ešte zvýšil náskok. Sabres potom v závere už len skorigovali stav, keď sa presadil veterán Kyle Okposo.
"Som rád, že sa mi strelecky darí," vyhlásil Skinner, ktorý sa dostal na métu 30 gólov v sezóne. "Ale nemáme žiadne body, takže som sklamaný. Herne to však z našej strany vôbec nebolo zlé."
Dlhé čakanie Buffala na výhru nad Carolinou tak pokračuje. Sabres neobľúbeného súpera naposledy porazili 22. marca roku 2016.

Williams sa presadil s pomocou hornej tyčky

Winnipeg opäť stúpa v tabuľke
Winnipeg splnil úlohu veľkého favorita, keď v domovskej aréne porazil Detroit 4:2 a posunul sa už na tretiu priečku v tabuľke Západnej konferencie.
Red Wings sa tak naďalej topia v problémoch, aktuálne totiž prehrali deväť z posledných desiatich zápasov a prepadli sa na pätnáste miesto Východu.
"Keď takto často prehrávate, nie je to jednoduché," povzdychol si Glendening. "Tento tím však vždy šľachtilo to, že sa nikdy nevzdával. To platí aj pre nás. Nie je to jednoduché, ale nevzdávame sa a budeme bojovať."
Winnipeg sa k výhre priblížil už v prvej tretine, keď trafili Brandon Tanev a Blake Wheeler. V úvode tej druhej udrel aj Bryan Little, pre ktorého to bol jubilejný 500. bod v kariére, a o víťazovi duelu nebolo pochýb.
V drese hostí mal jednu asistenciu český obranca Filip Hronek, ktorý v čase 30:03 pripravil gól pre Lukea Glendeninga, ale Detroitu to na bodový zisk nestačilo.
"Na začiatku zápasu som sa pritom necítil veľmi dobre," usmial sa gólman Jets Laurent Brossoit, ktorý sa na výhre podieľal 33 úspešnými zákrokmi. "Prvá tretina z mojej strany nebola taká dobrá, ale od druhej sa mi už chytalo výborne."
Hostia sa síce po góle Dennisa Cholowskiho v čase 46:50 dostali na dostrel, ale Kyle Connor gólom do odkrytej bránky v závere stanovil konečnú podobu výsledku.

Tanev otvoril skóre po 13 sekundách hry

Rutta mieri do Tampy
Jan Rutta sa stal hráčom Tampa Bay Lightning. Klub z Floridy získal českého obrancu v trejde s Chicago Blackhawks spolu s výberom v siedmom kole draftu 2019 za beka Slatera Koekkoeka a výber v piatom kole tohtoročného draftu. V piatok to oznámil viceprezident a generálny manažér Lightning Julien BriseBois.
Rutta v tejto sezóne odohral za Chicago 23 zápasov, v ktorých dal dva góly a pripísal si šesť bodov. Na osem zápasov ho Blackhawks poslali na farmu Rockford IceHogs v American Hockey League.
Celkovo má Rutta, ktorý prišiel do NHL ako nedraftovaný hráč pred sezónou 2017-18, za sebou 80 ligových štartov s bilanciou osem gólov a 26 bodov. Svoj prvý gól v NHL dal 9. októbra 2017 a jeho prvá sezóna sa mu vydarila oveľa viac ako tá druhá.