Radulov druhýkrát skóroval v presilovke

V pondelok boli v NHL v akcii dvaja Slováci a obaja boli súčasťou víťazných tímov. Dallas s Andrejom Sekerom porazil Vegas 4:2 a pripojil siedmy úspech v rade. Tampa Bay s Erikom Černákom si poradila s Buffalom 5:2. Slovenský bek však po nepotrestanom faule na beka Rasmusa Dahlina mieri na Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť, pretože Dahlina vyradil otras mozgu. Anaheim ukončil sériu Islanders, ktorí pred prehrou 0:3 bodovali v 17 dueloch v rade.

Dallas vyrovnal rekord
Hráči Dallas Stars pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz v domovskej American Arlines Center porazili Vegas Golden Knights 4:2 a pripísali si už siedmu výhru za sebou.
Tím z Texasu tak vyrovnal doterajšie maximum klubu, sedem výhier za sebou si v histórii pripísal už štyrikrát. Naposledy sa mu to podarilo na prelome januára a februára v roku 2008.
Stars si vypracovali rozhodujúci náskok už v priebehu prvej tretiny, keď sa presadili Alexander Radulov a Esa Lindell. Zvyšok duelu už mali pod kontrolou hráči v zelenom.
Hviezdou zápasu sa stal Radulov, ktorý k dvom gólom pripojil jednu asistenciu. Obranca John Klingberg vo svojom druhom štarte po návrate z maródky oslnil tromi asistenciami. Andrej Sekera za viac ako 18 minút na ľade zablokoval štyri strely a raz vystrelil na bránku Vegas.
"Tvrdo sme pracovali, ale keď máte proti takémuto silnému súperovi dvojgólovú stratu, je to už veľmi ťažké," sklamane uviedol tréner hostí Gerard Gallant.
O góly Vegas sa postarali Shea Theodore a Paul Stastny.
Palát ťahal Lightning k tretej výhre
Hráči Tampa Bay Lightning potvrdili výrazne zlepšenú formu, keď na domácom ľade porazili Buffalo Sabres a pripísali si tretí triumf v rade.
Hviezdou zápasu sa stal útočník Ondrej Palat, ktorý ku gólu pripojil aj dve asistencie.
"Odohrali sme zodpovedný zápas, zbytočne sme nestrácali puky a dobre sme pracovali v obrane," pochvaľoval si Palát. "Navyše sa nám dobre darilo aj napádať súpera."
Lightning však museli otáčať stav. Síce sa už po 13 sekundách hry dostali do vedenia, keď sa po Palátovej prihrávke presadil Nikita Kucherov, ale potom dvakrát udreli hostia.
Vyrovnanie Sabres obstaral v čase 3:40 útočník Sam Reinhart a v úvode tretej tretiny Jimmy Vesey preklopil výsledok na stranu hostí.
To však bolo zo strany Buffala všetko, ďalšie gól už strieľali len domáci. Michail Sergačev po ďalšej prihrávke Paláta v presilovej hre zariadil vyrovnanie a Yanni Gourde v polovici duelu zavŕšil obrat.
Sabres si navyše v záverečnom dejstve nechali streliť ďalšie dva góly, navyše obidve v presilovke. Najprv sa presadil Cedric Paquette, potom Palát využil prečíslenie.
Aby toho na Sabres nebolo málo, v tretej tretine prišli o elitného obrancu Rasmusa Dahlina, ktorý musel zo zápasu odstúpiť po tvrdom zákroku Černáka. Vedenie ligy si slovenského beka okamžite pozvalo na výsluch a hrozí mu disciplinárny trest.

Paquette a Palát sa presadili za 49 sekúnd

Anaheim uťal sériu Islanders
Bodová séria tímu New York Islanders sa zastavila na čísle 17, tím v pondelok prehral na ľade Anaheim Ducks 0:3.
Veľkolepá šnúra mužstva z Long Islandu sa tak končí. Zverenci trénera Barryho Trotza prehrali prvýkrát od 11. októbra, keď celý duel nenašli recept na výborne chytajúceho brankára Johna Gibsona. Ten si pripísal 26 úspešných zákrokov.
Ducks sa ujali vedenia v polovici riadneho hracieho času, keď sa presadil kapitán Ryan Getzlaf. V záverečnom dejstve poistili triumf Cam Fowler a Ondrej Kase, ktorý zužitkoval prihrávku Erika Gudbranssona.
Anaheim tak ukončil sériu troch prehier v rade a poskočil na dvanástu priečku Západnej konferencie. Islanders sú na Východe tretí.
Voráček dotiahol Flyers k úspechu
Útočník Jakub Voracek má za sebou vydarený duel, gólom a prihrávkou v ňom pomohol k výhre tímu Philladelphia Flyers 2:1 nad Vancouver Canucks.
Český forvard najprv v druhej tretine pripravil gól pre Seana Couturiera, v čase 51:27 potom po prihrávke Justina Brauna tvrdo vystrelil z ľavého kruhu a rozhodol.
"Teraz hrám rýchlejšie a pomáha mi to," vyhlásil Voráček, ktorý sa presadil v druhom zápase v rade. "Teraz sa na ľade cítim oveľa lepšie."
Voráček sa tak v sezóne posunul na métu šesť gólov a 10 asistencií, Flyers vďaka výhre poskočili na siedmu priečku tabuľky Východnej konferencie.
"Dôležitá výhra," vydýchol si brankár Carter Hart, ktorý predviedol 16 úspešných zákrokov. "Odviedli sme dobrú prácu, súperovi sme toho veľa nedovolili."
O jediný gól Canucks sa zaslúžil J.T. Miller, ktorý v čase 10:34 otvoril skóre. Na viac sa však kanadské mužstvo nezmohlo a utrpelo tretiu prehru z posledných piatich duelov.

Flames sa stále trápia
Hráči tímu Calgary Flames sa stále potácajú v problémoch, tentoraz prehrali na ľade Pittsburgh Penguins 2:3 po predĺžení a pridali už štvrtý neúspech z posledných piatich zápasov.
"Ale hrali sme oveľa lepšie," upozornil útočník kanadského mužstva Sean Monahan. "Začali nám fungovať presilové hry, dúfam, že sme na dobrej ceste."
V bránke Flames nechýbal David Rittich, ktorý sa blysol 35 zákroky a mal veľkú zásluhu na tom, že Calgary vybojovalo aspoň bod.
"Predviedol niekoľko skvelých zákrokov," ocenil Monahan. "Znova nás dokázal podržať, bol vynikajúci."
Flames sa ujali vedenia v čase 7:34, keď sa prvýkrát v sezóne presadil Dilion Dube. Penguins odpovedali rovno dvojnásobne, po Alexovi Galchenyukovi trafil aj Jared McCann.
"Sme nadšení, že Alex sa konečne presadil," vyhlásil po prvom Galchenyukovom góle v ročníku tréner Pittsburghu Mike Sullivan. "Dlhodobo hrá výborne, teraz za to bol konečne odmenený."
Flames sa však dokázali vrátiť do zápasu, Monahan využil presilovku a poslal duel do predĺženia. V ňom o výhre Penguins Jake Guentzel, pre elitného strelca Pittsburghu to bol 12. gól v ročníku.
Ostatné zápasy: Marleau rozjasal Sharks, Blues opäť padli
Columbus Blue Jackets stačil na víťazstvo nad Ottawa Senators jediný gól. Po 21 sekundách tretieho dejstva ho strelil útočník Oliver Björkstrand. Pôsobenie Christiána Jaroša v prvom tíme malo krátko trvanie, v pondelok sa už do zostavy vrátil obranca Nikita Zaitsev, ktorý z osobných dôvodov vynechal piatkový duel proti Rangers. Slovenský bek zaňho zaskočil a pripísal si prvý štart v sezóne.
New York Rangers si odškrtli tretí úspech z posledných štyroch zápasov, keď v Madison Square Garden zdolali Minnesota Wild 3:2 po predĺžení. Víťazný gól dal obranca Anthony DeAngelo. Henrik Lundqvist vychytal 455. výhru a posunul sa na piatu priečku historického rebríčka. Mats Zuccarello sa po februárovom trejde do Dallasu prvýkrát predstavil proti svojmu bývalému tímu a fanúšikovia Rangers ho privítali búrlivým potleskom.
Vyrovnaný stret tímov Nashville Predators a St. Louis Blues dospel až do nájazdov. Zo zisku bodu navyše sa po výhre 3:2 radovali Predators, obhajcovia Stanley Cupu padli druhýkrát v rade.
San Jose Sharks síce na ľade Los Angeles Kings stratili trojgólový náskok, ale napriek tomu sa radovali z výhry. O triumfe 4:3 v predĺžení rozhodol veterán Patrick Marleau.