Dallas i Nashville sa výhrami udržali pri živote

Pozrite sa na súhrn pondelkových zápasov play off NHL.

St. Louis - Dallas 2:3 (Stav série: 3:3)

Hráči Dallas Stars zvíťazili na ľade St. Louis Blues 3:2 a vyrovnali stav série druhého kola play off Západnej konferencie na 3:3 na zápasy. O postupujúcom tak rozhodne až rozhodujúci siedmy súboj.

Stars vedeli, že ich prípadná porážka pošle na dovolenku a podľa toho k duelu pristúpili. Prvú tretinu odohrali famózne a svojmu súperovi v nej nastrieľali tri góly.

Skóre otvoril už v 5. minúte Mattias Janmark, len o dvadsať sekúnd neskôr našiel Colton Sceviour Vernona Fiddlera, ktorý zarmútil vypredanú domácu arénu druhýkrát.

Tretí úder zasadil zaskočeným Blues tri minúty pred úvodnou sirénou Jason Spezza, ktorý využil presilovú hru a zaznamenal už svoj piaty gól v tohtoročnom play off.

Domácim hráčom sa to podarilo až v 28. minúte, kedy trafil Alex Steen a znížil na 1:3. V tej chvíli už na ľade nebol gólman Brian Elliott, ktorého v závere prvej časti nahradil Jake Allen.

Stars sa od polovice zápasu zamerali predovšetkým na bránenie náskoku, Blues sa napriek tomu dokázali priblížiť na dostrel. V 49. minúte udrel Patrik Berglund a dal svojmu tímu nádej. Na vyrovnanie už ale Blues nedosiahli.

Nashville - San Jose 4:3 po predĺžení (Stav série: 3:3)

Hráči Nashville Predators porazili na svojom ľade San Jose Sharks 4:3 v predĺžení a vyrovnali tak stav série druhého kola play off na 3:3 na zápasy. O postupujúcom tak rozhodne až siedmy duel.

Nečakaným hrdinom zápasu sa stal útočník Viktor Arvidsson, ktorý svojím prvým gólom v tohtoročnom play off rozhodol v 3. minúte predĺženia o triumfe Predators.

S Nashvillom to pri tom hlavne v úvode zápasu nevyzeralo vôbec dobre. San Jose totiž vletelo do duelu ako uragán. Na svedomí to mal Chris Tierney. Ten v rozmedzí dvoch minút udrel hneď dvakrát a poslal svoj tím do veľkej výhody.

Tú ale Predators dokázali postupne vymazať. Najprv znížil v 16. minúte Roman Josi, v úvode druhej časti potom dorovnal krok Ryan Johansen, pre ktorého to bol už štvrtý gól v tomto play off.

V záverečnej časti pridali oba celky po jednom góle. Najprv vrátil výhodu na stranu hostí Logan Couture, ktorý šikovným zakončením zužitkoval početnú výhodu. Na druhej strane však presne mieril Colin Wilson, ktorý využil presnú prihrávku Jamesa Neala. Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom o triumfe Nashvillu rozhodol Viktor Arvidsson.