pppp

Útočník Artemi Panarin zažil parádny večer, keď sa piatimi asistenciami podieľal na víťazstve Columbus Blue Jackets nad New Jersey Devils. Chicago Blackhawks po piatich porážkach konečne uspeli a pred vlastnými fanúšikmi porazili Buffalo Sabres 3:2 po predĺžení. Pri výhre bol aj Richard Pánik, ktorý naopak prehĺbil svoje neúspešné obdobie. Nebodoval v šiestom dueli v rade a na gól už čaká dokonca dvadsať zápasov.

New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 3:5
Hráči Columbusu zabrali po dvoch porážkach, keď vyhrali na ľade New Jersey 5:3 a udržali si postavenie na treťom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal ruský útočník Artemi Panarin, ktorý nazbieral päť asistencií a mal prsty vo všetkých góloch svojho tímu.

"Mám samozrejme veľkú radosť, ale snažím sa držať svoje emócie na uzde," vyhlásil Artemi Panarin. "V sobotu máme ďalší zápas a ja dobre viem, že z rovnakých prihrávok nabudúce nemusia byť góly."
Jedným gólom sa na triumfe hostí podieľal aj český útočník Lukáš Sedlák, ktorý zužitkoval Panarinovu asistenciu v čase 25:44 a ukončil sériu deviatich zápasov bez gólu.
Devils stratili druhý z posledných troch duelov.
Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 3:2 po predl.
Chicago v domácom prostredí zdolalo Buffalo 3:2 po predĺžení a ukončilo tak sériu piatich porážok. Rozhodujúci gól strelil Gustav Forsling.
Mladý obranca sa presadil len päť sekúnd pred koncom predĺženia a zaistil tak svojmu tímu vytúžený triumf.
"Je to skvelý pocit," povedal Gustav Forsling. "Vedeli sme, že sa chytíme. Aj keď sa nám posledné zápasy nevydarili, stále sme mali veľa sebavedomia."

Richard Pánik na rozdiel od svojho tímu stále neukončil svoju čiernu sériu a bodovo sa nepresadil v šiestom dueli v rade. Zatiaľ posledný gól v sezóne dokonca strelil 21. októbra v zápase proti Arizona Coyotes. Jeho neslávna šnúra bez zásahu tak trvá už 20 duelov.
Gólman Corey Crawford, ktorého klub krátko pred duelom odstránil z listiny zranených hráčov, si pripísal 26 úspešných zákrokov. Český obranca Jan Rutta pomohol k úspechu jednou asistenciou.
Washington Capitals - New York Rangers 4:2
Washington splnil úlohu favorita, keď pred svojimi fanúšikmi zdolal New York Rangers 4:2 a pripísal si štvrté víťazstvo v rade.
Capitals si v prvej polovici zápasu vypracovali dvojgólový náskok, keď trafili Jay Beagle a Nicklas Backstrom. Hostia ale dokázali vyrovnať zásluhou Michaela Grabnera a Jespera Fasta.

Ale záverečných päť minút už patrilo domácim. Najprv v čase 56:28 udrel prvýkrát v sezóne obranca Matt Niskanen, o dve minúty neskôr Tom Wilson opečiatkoval výhru Capitals.
"Premrhali sme nádejný náskok, s tým nemôžeme byť spokojní," vyhlásil Matt Niskanen. "Aj po vyrovnaní sme však tvrdo pracovali a nakoniec sme zápas vybojovali."
Nashville Predators - Vegas Golden Knights 3:4 po náj.
Súboj Nashvillu s Vegas sa zmenil na veľkú drámu. Duel dospel za stavu 3:3 až do nájazdov, v ktorých Reilly Smith rozhodol o triumfe hostí.
Bývalý útočník tímu Florida Panthers sa presadil v šiestej sérii a stal sa jediným hráčom z dvanástich, ktorý dokázal premeniť svoj pokus.

Golden Knights tak vyhrali tretí zápas v rade a patrí im piata priečka na Západe. Proti Predators sa mohli spoľahnúť na skvelý výkon brankára Malcolma Subbana, ktorý prvýkrát čelil svojmu bratovi P.K. v drese súpera a pripísal si 41 úspešných zákrokov.
Nashville sa naopak musel zaobísť bez elitného útočníka Ryana Johansena, ktorého klub zapísal na listinu zranených hráčov. Predators zároveň z farmy v Milwaukee povolali gólmana Andersa Lindbacka, opačným smerom mieri brankár Juuse Saros.
Anaheim Ducks - Minnesota Wild 2:3 po predl.
Minnesota demonštrovala zlepšenú formu, pretlačila Anaheim na jeho ľade 3:2 po predĺžení a odškrtla si tretiu výhru z posledných štyroch duelov.
Rozhodujúci gól zaznamenal v čase 63:43 obranca Matt Dumba, v drese domácich sa znovu strelecky presadila nedávna posila z New Jersey Adam Henrique.
Český útočník Ondŕej Kaše si pripísal jednu asistenciu, keď v čase 09:17 pripravil úvodný zásah duelu pre Kevina Roya.

1. Artemi Panarin (CBJ): 5 asistencií, 2 strely, 19:46 čas na ľade
2. Nicklas Backstrom (WSH): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely
3. Malcolm Subban (VGK): 41 úspešných zákrokov, 3 inkasované góly