Avalanche prestrieľali Flames a vedú 2:1

Hokejistom Colorado Avalanche sa výborne vydaril presun do domácej haly Pepsi Center a nadviazali tak na výkon z minulého zápasu, keď v revíri Calgary Flames víťazným gólom v predĺžení vybojovali vyrovnanie série na 1:1.

Proti kráľom základnej časti v Západnej konferencii domáci po prvej tretine viedli už 3:0 a nakoniec ich porazili vysoko 6:2. Hviezda domácich Nathan MacKinnon sa pod výsledok podpísala tromi bodmi za dva góly a prihrávku.

Rantanen nabil MacKinnonovi na druhý gól

Colorado Avalanche - Calgary Flames 6:2 (stav série: 2:1)
V bránkovisku Flames dostal aj do tretice prednosť skúsený Mike Smith a David Rittich ho znova istil zo striedačky.
Smith mal v zápase naozaj čo robiť a hoci šesťkrát inkasoval, nazbieral aj neobvyklých 50 zákrokov.
Avalanche sa už do prvej prestávky dostali do pohody, keď sa MacKinnon dvakrát presadil v početných výhodách a po ňom zvýšil náskok Cale Makar, ktorý tak oslávil svoj prvý zápas v NHL. MacKinnon mu prihral, takže svoj príspevok stihol doručiť už v úvodnej tretine.
Kanadskému tímu potom zlomila väz situácia z 28. minúty, keď Flames namiesto zníženia v presilovke sami inkasovali. Úspešným strelcom bol Matt Nieto. Ešte v tej istej početnej výhode však prišla náprava z hokejky Sama Bennetta.
[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]
Už na konci 33. minúty pridal piaty gól Avalanche Mikko Rantanen a bolo rozhodnuté. Zásahy Erika Johnsona a T.J. Brodieho v tretej dvadsaťminútovke znamenali len kozmetickú úpravu výsledku.
Ďalší zápas:Streda 17. apríla (štvrtok 18. apríla 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveri.