Patrick-Kane

Chicago Blackhawks stále bez Richarda Pánika v zostave porazili Minnesota Wild 4:1 a tešili sa z piateho víťazstva v rade. Výrazný podiel na výhre mal útočník Patrick Kane, ktorý strelil dva góly a zaistil svojmu tímu náskok 2:0. Calgary Flames rázne ukončili sériu troch prehier na ľade Vancouver Canucks, keď zdolali domácich 6:1. Florida Panthers nestačili na nováčika Vegas Golden Knights napriek gólu Radima Vrbatu, ktorý trafil prvýkrát od 26. októbra.

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 4:1
Blackhawks si pripísali už piatu výhru za sebou a ideálne tak zareagovali na sériu piatich porážok, ktorú utrpeli tesne pred víťaznou šnúrou.
Výrazný podiel na nedeľnom víťazstve mal Patrick Kane, ktorý gólmi v 11. a v 36. minúte zaistil svojmu tímu vedenie 2:0. Americký útočník bodoval už vo štvrtom zápase v rade, strelil v nich štyri góly a pridal aj tri prihrávky. S 299 zásahmi sa tak posunul v historickej tabuľke Chicaga na piate miesto pred Dennisa Hulla (298).
"Odohrali sme pár dobrých zápasov. Mali sme šťastie na výhry a našli sme si cestu k víťazstvu. Posledné dva zápasy sme zvládli naozaj dobre, hrali sme proti našim súperom z divízie a dobrým tímom. Takže dúfam, že sme sa pohli tým správnym smerom," uviedol Kane, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu.
Gólman Corey Crawford prispel k víťazstvu 27 zákrokmi a od 12. novembra neprehral zápas v riadnom hracom čase. Alexovi Stalockovi na druhej strane nestačilo 42 zastavených pukov.
Za víťazov skórovali aj Ryan Hartman a Tommy Wingels. Matt Dumba znížil za Wild na 1:3. Minnesota utrpela porážku druhýkrát po sebe, predtým však mala sériu štyroch víťazných zápasov.
Richard Pánik strávil už tretí zápas po sebe na tribúne. Pred zaradením medzi zdravých náhradníkov Blackhawks nedal gól v 21 zápasoch a v posledných 11 si pripísal len jedinú asistenciu. Prvýkrát chýbal v zostave 12. decembra v dueli proti Floride. Za 30 odohraných zápasov v sezóne má na konte 14 bodov za päť gólov a deväť asistencií.

Vegas Golden Knights - Florida Panthers 5:2
Radim Vrbata pretrhol streleckú smolu strelou z ľavého kruhu počas trestu Davida Perrona. Bol to ešte len druhý z jeho 27 zápasov za Panthers, v ktorom skóroval. Doteraz sa totiž v sezóne presadil len v dueli proti Anaheim Ducks, v ktorom hetrikom pomohol k víťazstvu 8:3.
Hneď v šiestej minúte zvýšil na 2:0 pre Floridu Mike Matheson, ale zvyšok zápasu patril domácim. Nate Schmidt rýchlo znížil a ešte v prvej tretine vyrovnal Colin Miller. Víťazný gól zaznamenal v 52. minúte Erik Haula a výsledok potvrdili Jonathan Marchessault a James Neal.
Tréner Vegas Gerard Gallant si tak vychutnal úspech v prvom súboji so svojím bývalým tímom. Panthers ho odvolali 27. novembra 2016 a na lavičke nováčika zažíva skvelú sezónu. Golden Knigts sa vďaka šiestej výhre z posledných siedmich zápasov vyhupli s 44 bodmi z 32 zápasov na čelo Pacifickej divízie.
Prvou hviezdou zápasu sa stal Marchessault, ktorého Vegas získalo práve v júni v rozširovacom drafte práve z Floridy. Dvadsaťšesťročný forvard si pripísal tri body za gól a dve asistencie. "Je to skvelé. Vždy chcete poraziť svoj bývalý klub," vyhlásil Marchessault. Okrem neho a Gallanta pôsobili v tíme Panthers v minulej sezóne aj útočník Reilly Smith a asistent trénera Mike Kelly.
Florida naopak prehrala tretíkrát za sebou a s 29 bodmi z 33 duelov je predposledná vo Východnej konferencii a tretia najhoršia v celej lige. "Naša tretia tretina pre mňa bola asi najväčším sklamaním za dlhý čas, možno v celej sezóne. Sme tím, ktorý inak bojuje až do konca, či vyhrá, alebo prehrá," podotkol tréner Panthers Bob Boughner.

Vancouver Canucks - Calgary Flames 1:6
Brankár David Rittich vychytal víťazstvo aj pri svojom treťom štarte v NHL. Stačilo mu na to 16 úspešných zákrokov. Prekonal ho len Markus Granlund v 47. minúte, ktorý v presilovej hre znížil na 1:5. Pri prvom pokuse fínskeho útočníka ešte Rittichovi pomohla horná tyčka, ale potom Granlund z dorážky zobral Čechovi nádej na prvú nulu v kariére.
"Bolo to pre mňa ako rozkorčuľovanie, pretože na mňa nešlo veľa striel. Chlapci hrali naozaj výborne. Takmer nepotrebovali gólmana a ja im môžem len poďakovať," povedal Rittich.
Štyridsaťpäťročný Jaromír Jágr sa rovnako ako pri sobotnej domácej porážke s Nashville Predators (0:2) zaradil do štvrtej formácie s Mattom Stajanom a Troyom Brouwerom. Odohral 11 minút a 11 sekúnd a tri štvrte minúty z toho v početnej výhode. Pripísal si jeden plusový bod, pretože bol na ľade v 39. minúte, keď Mark Giordano zvýšil na 4:0.
Flames ukončili sériu troch porážok a radovali sa z ešte len tretej výhry z posledných deviatich duelov. Štyrmi bodmi za gól a tri asistencie k tomu pomohol Sam Bennett. "Hoci sme posledné zápasy nevyhrali, predvádzali sme dobrý hokej. Len sme za to neboli odmenení. Dnes je to pre nás všetkých príjemný pocit," uviedol Bennett.

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 4:0
Jets vrátili Blues sobotnú porážku zo St. Louis 0:2. Connor Hellebuyck pomohol k úspechu Winnipegu druhým čistým kontom v sezóne, keď si pripísal úspešných zákrokov. Josh Morrissey zaznamenal gól a asistenciu a trafili aj Adam Lowry, Patrik Laine a Mark Scheifele.
Obranca Alex Pietrangelo sa vrátil do zostavy St. Louis po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela. V 31. dueli v sezóne nevylepšil svoju bilanciu 23 bodov za sedem gólov a 16 prihrávok. Naopak bol pri dvoch inkasovaných góloch.