bruins chara

NHL v stredu pokračovala dvoma zápasmi a zo Slovákov sa predstavil len Zdeno Chára. Jeho Boston Bruins si poradili s Montreal Canadiens 4:1 a bodovali už v 14. dueli v rade, čo je ich najúspešnejšia séria od roku 2014. Strelecky sa presadili David Pastrňák aj David Krejčí, ktorý pridal aj asistenciu.
V druhom dueli Anaheim Ducks porazili Pittsburgh Penguins, Ondřej Kaše pomohol dvoma bodmi. Penguins naopak nestačili dve asistencie kapitána Sidneyho Crosbyho, ktorý tak stále ostáva tesne pod hranicou 400 gólov v NHL.

Boston Bruins - Montreal Canadiens 4:1

Boston a Montreal na seba narazili druhýkrát v priebehu piatich dní. Väčšia spokojnosť opäť zavládla na strane Bruins, ktorí v domácom prostredí zdolali Canadiens 4:1 a bodovali už v štrnástom zápase v rade.
Boston sa v domovskej hale TD Garden mohol spoľahnúť na bodový príspevok Davida Krejčího. Český center strelil upokojujúci gól do prázdnej bránky a navyše pripojil jednu asistenciu.
"Teraz sme s našimi výkonmi naozaj spokojní," vyhlásil obranca Bostonu Torey Krug. "Dôverujeme nášmu spôsobu hry, sme nebezpeční celých šesťdesiat minút, vytvárame si šance."
Jakub Jeřábek otvoril skóre svojím úplne prvým gólom v NHL, keď Zdeno Chára nešťastne tečoval jeho strelu do vlastnej bránky. David Pastrňák však už po 31 sekundách vyrovnal.
Potom už Krejčí zobral osud duelu do svojich rúk. Najprv v druhej tretine pripravil gól pre Ryana Spoonera, v čase 56:46 potom stanovil konečný výsledok duelu.
Aj vďaka Krejčímu si tak bývalý dlhoročný tréner Bostonu Claude Julien, ktorý teraz vedie Montreal, návrat na známe miesta veľmi neužil.
"Nebolo to pre mňa jednoduché. Bolo to veľmi emotívne, na druhej strane som sa snažil ostať pokojný, aby som sa mohol venovať dianiu na ľade a koučovaniu svojho mužstva," vyhlásil Claude Julien.
Brankár Tuukka Rask sa na výhre Bruins podieľal 21 úspešnými zákrokmi.
Chára odohral necelých 22 minút, zblokoval jednu strelu a pripísal si jeden plusový bod. V hodnotení účasti na ľade pri strelených a inkasovaných góloch má aktuálne skvelých 22 bodov.

Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins 5:3
Víťazná séria Pittsburghu sa zastavila na čísle štyri, dvojnásobný obhajca Stanley Cupu padol na ľade Anahaimu 3:5 .
Masívny podiel na úspechu Ducks mal mladý útočník Ondřej Kaše. Dvadsaťdvaročný Čech zažiaril dvoma bodmi za gól a asistenciu.
Do vedenia sa pritom dostali Penguins, keď v čase 18:26 udrel Evgeni Malkin. V piatej sezóne za sebou dosiahol hranicu 20 gólov a celkovo sa mu to podarilo desiatykrát, čo v drese Pittsburghu dokázali len Mario Lemieux, Jaromír Jágr a súčasný kapitán Sidney Crosby.
Druhá tretina sa hosťom vôbec nevydarila, inkasovali v nej štyri góly. V dvoch z nich mal prsty práve Kaše. Najprv v čase 25:42 pripravil gól pre Adama Henriqueho a v závere tretiny potom sám skóroval.
V tretej časti už Ducks kontrovali náskok a doviedli do konca druhý triumf z posledných troch duelov. Do bránky Penguins sa postavil Tristan Jarry, ktorý zastavil 28 pokusov Ducks. Prvý gólman Matt Murray v utorok na neurčitý čas opustil tím a zamieril domov do Ontaria, pretože mu zomrel otec.

1. David Krejčí (BOS): 1 gól, 1 asistencia, 3 strely
2. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 1 asistencia, 3 strely
3. Tuukka Rask (BOS): 1 inkasovaný gól, 21 úspešných zákrokov