chara2

Sobotný program v NHL zanechal aj slovenskú stopu. Zdeno Chára sa svojím tretím gólom v sezóne podieľal na výhre Bostonu nad Philadelphiou. Rozbehol sa aj Marián Gáborík, ktorý strelil úvodný gól duelu proti Winnipegu a Los Angeles na svojom ľade oslávili víťazstvo 3:2 po predĺžení. V bránke víťazov sa už tradične predstavil Peter Budaj, ktorý tentoraz vytiahol 26 úspešných zákrokov. Svoj ôsmy gól v sezóne pridal aj hviezdny Čech Jaromír Jágr.

Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 4:3
Na najlepší tím v NHL si vyšliapla Florida, keď na svojom ľade zdolala Columbus 4:3. Na výhre sa jedným gólom podieľal aj veterán Jaromír Jágr.
Český útočník sa presadil v úvode tretieho dejstva, kedy ho presne našiel Vincent Trocheck. Ten potvrdil vynikajúcu formu, v posledných desiatich zápasoch si pripísal šesť gólov a sedem asistencií.

"Veľmi sa mi páči," vyhlásil na adresu spoluhráča Jaromír Jágr. "Pre tím odvádza skvelé služby, na ľade necháva všetko. Síce má menšiu postavu, ale obrovské srdce. Je to výborný hráč."
Pre Jágra to bol ôsmy gól v sezóne, na výhre Panthers mal veľkú zásluhu aj brankár James Reimer, ktorý dokopy vytiahol 30 úspešných zákrokov.
Blue Jackets od série šestnástich výhier v rade stratili už štvrtý z posledných šiestich zápasov, napriek tomu aj naďalej zostávajú na čele tabuľky Východnej konferencie aj celej NHL.
Boston Bruins - Philadelphia Flyers 6:3
Vo veľkom štýle oslávil jubilejný 500. v NHL útočník Bostonu Brad Marchand. V súboji s Philadelphiou sa podieľal na triumfe 6:3 dokopy piatimi bodmi.
Marchand strelil dva góly, k tomu pripojil tri asistencie a stal sa prvou hviezdou zápasu. Na triumfe sa podieľal aj slovenský kapitán Zdeno Chára, ktorý v druhej tretine využil prihrávku Davida Pastrňáka a zvýšil náskok svojho tímu. Michal Neuvirth v bránke Flyers vytiahol 33 úspešných zákrokov.

Carolina Hurricanes - New York Islanders 7:4
Skvelú formu z posledného obdobia potvrdila Carolina, ktorá na svojom ľade deklasovala New York Islanders 7:4 a oslávila už štvrté víťazstvo v rade.
O góly domácich sa podelilo sedem rôznych strelcov, Brock McGinn navyše pripojil aj tri asistencie. Za hostí dvakrát presne mieril kapitán John Tavares.
Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 6:3
Cennú výhru vybojoval Detroit, ktorý v domácom prostredí prestrieľal obhajcu Stanley Cupu Pittsburgh 6:3. Red Wings tak dokázali uspieť po troch prehrách v rade.
Hostia viedli po 24 minútach hry zásluhou Krisa Letanga a Evgeniho Malkina už o dva góly, do druhej sirény ale domáci nastrieľali tri góly a vrátili sa do zápasu. Poslednú tretinu ovládol Detroit jednoznačne 3:0, víťazný zásah zaistil Andreas Athanasiou.
Montreal Canadiens - New York Rangers 5:4
Súboj dvoch elitných tímov tabuľky Východnej konferencie vyznel pre Montreal, ktorý na svojom ľade pretlačil New York Rangers 5:4.
Canadiens skvelo vyšla najmä záverečná časť, v ktorej súperovi nastrieľali tri góly. Hneď troma prihrávkami sa blysol krídelník Phillip Danault.
Dallas Stars - Minnesota Wild 4:5
Aj napriek hroznému začiatku dokázal Dallas urobiť z duelu s Minnesotou drámu. Nakoniec jej ale podľahol najtesnejším rozdielom 4:5. Wild poskočili na čelo tabuľky Západnej konferencie.
Hostia vleteli do zápasu ako uragán, po 13 minútach hry viedli už o štyri góly a zdalo sa, že smerujú za suverénnym triumfom. Dallas však aj vďaka zásahu Jiřího Hudlera vyrovnal, v čase 53:15 však o výhre hostí rozhodol Jason Zucker.
Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2:4
Kanadské derby vyznelo pre Toronto, ktoré zvíťazilo na ľade Ottawy 4:2 a pripísalo si už tretí triumf z posledných štyroch zápasov.
Hviezdou duelu sa stal útočník Nazem Kadri, ktorý strelil dva góly. Brankár Toronta Curis McElhinney potom kolegom pomohol dokopy 35 úspešnými zákrokmi.
Ďalšie sobotné výsledky:
Colorado Avalanche - Nashville Predators 2:3
Arizona Coyotes - Anaheim Ducks 0:3
Edmonton Oilers - Calgary Flames 2:1 po náj.
Los Angeles Kings - Winnipeg Jets 3:2 po predl.
San Jose Sharks - St. Louis Blues 0:4
Momenty večera:

1. Marchandov večierok
Naskočil do svojho jubilejného 500. zápasu v NHL a určite naň nikdy nezabudne. Útočník Bostonu Brad Marchand položil Philadelphiu piatimi bodmi, k dvom gólom pridal aj tri asistencie.
2. Smršť Minnesoty
Do duelu proti Dallasu nastúpila Minnesota vo veľkom štýle. V rozmedzí necelých trinástich minút nastrieľala svojmu súperovi hneď štyri góly, tri z toho padli ešte v úvodných štyroch minútach.
3. Rozbehnutá Carolina
Skvelú formu naberajú Hurricanes, ktorí na svojom ľade deklasovali New York Islanders a oslávili druhú výhru v rozmedzí 24 hodín. Celkovo Carolina predĺžila svoju víťaznú sériu už na štyri triumfy v rade.
Hviezdy večera:
1. Brad Marchand (BOS): 2 góly, 3 asistencie, 3 strely
2. Brock McGinn (CAR): 1 gól, 3 asistencie, 3 strely
3. Jonathan Bernier (ANA): 0 inkasovaných gólov, 26 úspešných zákrokov
Na čo sa tešiť:
Na programe je porcia štyroch zápasov, šlágrom je bitka o čelo Západnej konferencie medzi Minnesotou a Chicagom.