Bergeron skóroval s pomocou Cháru

Zdeno Chara takmer tri mesiace nebodoval, ale v noci na stredu sa konečne dočkal. Asistenciou pomohol Bostonu poraziť Philadelphiu 2:0 a uťať tak deväťzápasovú víťaznú sériu súpera. Bruins sa vďaka výhre stali prvým tímom, ktorý pokoril métu 100 bodov. Montreal už tretíkrát nastúpil bez zraneného Tomáša Tatara a tretíkrát padol, tentoraz nestačil na Nashville. Brankár Petr Mrazek sa po šiestich dueloch vrátil do siete Caroliny a vychytal výhru 5:2 na ľade svojho bývalého tímu z Detroitu.

Bruins pokorili stovku
Philadelphia desiatu výhru za sebou už nepridala a nezopakovala tak šnúru, ktorá sa jej podarila medzi 27. novembrom a 14. decembrom 2016. Vo Wells Fargo Center sa Flyers tentoraz ani strelecky nepresadili a podľahli Bostonu 0:2.
V 39. minúte využil presilovku Matt Grzelcyk po prihrávkach Davida Pastrňáka a Davida Krejčího. V 55. minúte potom zaistil úspech hostí Patrice Bergeron, ktorému okrem Brada Marchanda prihral aj Chára. Štyridsaťdvaročný obranca sa bodovo presadil prvýkrát od 12. decembra a v tabuľkách produktivity sa objavil po 35 dueloch.
Marchand naopak predĺžil svoju bodovú sériu, ktorá je teraz najdlhšia aktívna v NHL, na 13 zápasov. Stihol počas nich 18 bodov (5+13). Po piatich zápasoch, v ktorých si pripísal 10 asistencií, sa naopak skončila séria domáceho útočníka Jakuba Voráčka.
Výrazný podiel na úspechu hostí mal brankár Tuukka Rask, ktorý si pripísal 36 zákrokov a radoval sa už z 50. nuly v NHL.
Mrázkov víťazný návrat
Brankár Petr Mrazek sa zranil v zápase proti Torontu 22. februára, keď striedal rovnako zraneného kolegu Jamesa Reimera. Zápas vtedy musel dochytať štyridsaťdvaročný domáci rolbár David Ayres a zrodil sa tak jeden z najlepších príbehov ročníka.
Tentoraz už Mrázek vydržal v bránkovisku celý zápas a k víťazstvu 5:2 nad najhorším tímom súťaže pomohol 23 úspešnými zákrokmi.
Sebastian Aho pomohol hosťom dvomi gólmi a prihrávkou. Hurricanes si tak vo Východnej konferencii pomohli treťou výhrou v rade po predchádzajúcej sérii štyroch porážok a dostali sa na pozíciu prvej divokej karty.

Aho prekonal Berniera v oslabení

Dvojgólový Malkin viedol Penguins
Ruský útočník Evgeni Malkin dvomi gólmi a asistenciou režíroval výhru Pittsburgh Penguins 5:2 v hale Prudential Center nad domácimi New Jersey Devils.
Pre hostí, ktorí sa držia na treťom mieste Metropolitnej divízie, bol úspech o to cennejší, že zabrali po dvoch vystúpeniach bez bodového zisku. Devils navyše v poslednom období hrajú veľmi dobre, pretože už vedia, že play off sa ich týkať nebude. Doma vyhrali päťkrát po sebe, ale tentoraz narazili.
"Myslím si, že sme hrali výborne," pochvaľoval si brankár víťazov Matt Murray, ktorý pomohol k úspechu 20 zákrokmi. "Počas celého zápasu sme držali súpera pod tlakom a nedopriali sme mu veľa času ani priestoru. Je to veľmi talentovaný tím s šikovnými hráčmi. Dokážu byť poriadne nebezpeční, ale my sme dnes odviedli dobrú prácu."
O góly domácich sa postarali Nikita Gusev, ktorý využil prihrávku Pavla Zachu, a Miles Wood.
Matthews rozhodol a je na čísle 47
Auston Matthews strelil rozhodujúci gól vyrovnaného súboja dvoch ťažkých váh v Scotiabank Arene a Toronto Maple Leafs vďaka jeho zásahu pretlačili Tampa Bay Lightning 2:1.
Matthews sa presadil v čase 43:38 a zaznamenal tak už 47. gól v sezóne. V tabuľke strelcov tak už má len o jeden zásah menej ako vedúca dvojica David Pastrnak, Alex Ovechkin (Washington Capitals).
Kanadský tím duel dobre rozohral, v prvej tretine ho poslal do vedenia William Nylander. Jediným strelcom v druhej časti bol Ondrej Palat a od jeho zásahu v 36. minúte bolo vyrovnané. Na body to však Tampe nestačilo.
"Je to dnes pre nás sklamanie," uviedol tréner porazených Jon Cooper. "Počas celého roka, v tých 82 zápasoch, toho odohráte veľa. Väčšinu z toho sme hrali dobre. V malej časti sme mohli byť trochu lepší. A potom ostáva tá časť, keď sme pôsobili trápne. Dnešný zápas spadá do tej poslednej kategórie."
Člen prvej obrannej dvojice Tampy Erik Cernak rozdal až šesť hitov a dvakrát neúspešne vystrelil na bránku. Ďalší bek Martin Marincin v drese víťazov nehral.
Deslauriers predviedol bleskový hetrik
Nicolas Deslauriers bol hlavným hrdinom duelu medzi Anaheim Ducks a Ottawa Senators, po ktorého skončení sa z výhry 5:2 v Honda Center radovali domáci Ducks.
Zápas dvoch tímov, ktoré dohrávajú sezónu už len o česť, si dvadsaťdeväťročný útočník bude navždy pamätať ako ten, v ktorom strelil prvý hetrik v NHL. Deslauriers pritom nastupoval do zápasu len o štyrmi strelenými gólmi z predchádzajúcich 57 zápasov tejto sezóny.
Na svoj čistý hetrik potreboval len deväť minút a štyri sekundy prvej tretiny, vďaka čomu prekonal klubový rekord Ducks v dosiahnutí troch gólov od začiatku zápasu. Deslauriers dokončil svoje dielo v čase 11:49, doterajšie maximum držal fínsky velikán Teemu Selänne, ktoré mu sa 10. novembra 1997 podarilo nastrieľať do siete San Jose Sharks tri góly za prvých 12 minút a 58 sekúnd.

Deslauriers nastrieľal hetrik v 1. tretine

Ostatné zápasy: Predators lúpili v Montreale, Stars opäť neuspeli, Canucks zdolali Islanders po nájazdoch
Montreal Canadiens už tretíkrát v rade nestúpili bez zraneného Tomáša Tatara a nestačili na Nashville Preddators rovnakým výsledkom 2:4. Tatar sa zranil minulý utorok, keď kvôli problémom v hornej časti tela nedohral súboj s Islanders. Ten ešte Montreal vyhral 6:2, ale odvtedy utrpel tri porážky v rade.
Canadiens tretíkrát za sebou ani nebodovali, vždy pritom štyrikrát inkasovali a pri strate 10 bodov na druhú divokú kartu je ich postup do play off na Východe v rovine útopie. Predators naopak tretíkrát v rade uspeli a aktuálne držia druhú divokú kartu v Západnej konferencii. Filip Forsberg stihol tri body (2+1).
Dallas Stars sa v tabuľke Západnej konferencie prepadajú stále hlbšie, hoci stále ostávajú na postupových pozíciách. Domáca prehra 2:4 s New York Rangers bola už šiesta v rade, čo sa Stars stalo prvýkrát v sezóne. V tomto neúspešnom období navyše získali len dva body. Rangers sú len tri body za druhou divokou kartou Columbus Blue Jackets. Dvomi gólmi sa v drese víťazov blysol Kaapo Kakko, dvojka posledného draftu. V drese porazených nechýbal obranca Andrej Sekera, ktorý odohral viac ako 15 minút.

Kakko pripojil druhý gól proti Stars

Vancouver Canucks si s New York Islanders poradili až v samostatných nájazdoch a zvíťazili 5:4. Dramatický duel rozhodol až útočník J. T. Miller, ktorý bol jediným úspešným z celej šestice exekútorov. Hosťom dvomi gólmi pomohol Brock Nelson. Islanders prehrali už siedmykrát v rade, pripísali si v tom období len štyri body a momentálne sú na prvej nepostupovej pozícii vo Východnej konferencii. Canucks naopak držia druhú divokú kartu na Západe.