Chara

Obranca Boston Bruins Zdeno Chára si v sobotu pripísal svoju šiestu asistenciu v sezóne, jeho tím však získal len bod po prehre s New York Rangers 2:3 po predĺžení. Gólman Peter Budaj sa postavil do bránky Tampa Bay Lightning v dueli proti Colorado Avalanche a päťkrát inkasoval, ale predviedol 32 úspešných zákrokov Tampa sa tešila z víťazstva 6:5.

Marián Gáborík nebodoval pri porážke Los Angeles Kings na ľade New York Islanders 3:4 po predĺžení. Jaromír Jágr sa po päťzápasovej pauze vrátil do zostavy Calgary Flames, kanadský tím ale prehral s Nashville Predators 0:2.
Zápas pod šírym nebom, v ktorom Ottawa Senators privítali pri príležitosti 2017 Scotiabank NHL100 Classic Montreal Canadiens, pre seba v druhej polovici vybojovali domáci a vyhrali 3:0 (píšeme v samostatnom článku).
Boston Bruins - New York Rangers 2:3 po predĺžení
Bruins prehrávali s Rangers už 0:2 a tento stav trval ešte na začiatku 38. minúty, napriek tomu nakoniec dokázali zo zápasu vydolovať aspoň bod.
Výrazne k tomu pomohol aj Zdeno Chára, ktorý spolu s Davidom Krejčím pripravil gól na 1:2 pre Dantona Heinena. Slovenský obranca sa bodovo presadil po troch zápasoch, v ktorých vyšiel naprázdno. V sezóne tak má na konte deväť bodov za tri góly a šesť asistencií.
David Pastrňák sa presadil v 11. dueli v rade, keď jeho 15. asistencia v sezóne priniesla vyrovnanie Brada Marchanda v čase 45:38. Na konci druhej minúty predĺženia mal však posledné slovo Mats Zuccarello.

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 5:6
Napriek poľaveniu v tretej tretine mala dramatická prestrelka na ľade Colorado Avalanche šťastný koniec pre hosťujúci tím Tampa Bay Lightning a najlepšie mužstvo celej ligy tak ako prvé v sezóne dosiahlo päťdesiatbodovú hranicu.
Budaj sa dostal do bránky šiestykrát v sezóne a hoci inkasoval päť gólov z 37 striel súpera, pripísal si druhú výhru po sebe. V aktuálnej sezóne má úspešnosť zákrokov 87,8 percenta.
Hostia viedli na začiatku tretieho dejstva komfortne už 5:1, lenže Budaj potom inkasoval trikrát v priebehu štyroch minút a 24 sekúnd a všetko bolo zrazu inak.
Mikhail Sergachev síce skóroval, ale Nathan MacKinnon sa postaral o dramatickú koncovku. Tampa Bay ale záver ustála a pripísala si už siedmu výhru v rade.
Fantastický večer, ktorý mu však pokazila porážka, zažil domáci útočník Gabriel Landeskog, ktorý bol pri všetkých góloch domácich: tri sám strelil a na dva zvyšné prihral. Steven Stamkos naopak nepridal k svojim 43 bodom ani jediný napriek šiestim streleným gólom Lightning.

Philadelphia Flyers - Dallas Stars 2:1 po predĺžení
Produktívny obranca Shayne Gostisbehere zaznamenal góly číslo 5 a 6 v prebiehajúcej sezóne, Flyers vďaka tomu vyhrali už šiesty duel za sebou a od úplnej nápravy predchádzajúcej série 10 porážok ich tak delia štyri zápasy.
Philadelphia pritom prehrávala potom, ako sa presadil Gemel Smith, pri ktorého góle si pripísal asistenciu Martin Hanzal, ale v druhej tretine skočil Gostisbehere po odrazenom puku od zadného mantinelu po Voráčkovej strele a vyrovnal.
V čase 63:50 potom rozhodol potom, ako mu Voráček predložil puk. Flyers zaznamenali najdlhšiu víťaznú sériu v sezóne, Voráček má na konte z 32 zápasov už 40 bodov, z toho 33 asistencií a je najlepším nahrávačom celej ligy.
Calgary Flames - Nashville Predators 0:2
Štyridsaťpäťročný Jágr síce po päťzápasovej pauze spôsobenej zranením naskočil späť do zostavy Flames, svojmu tímu však šťastie nepriniesol.
Najproduktívnejší Európan všetkých čias odohral 12 minút a 48 sekúnd, ale žiadna z jeho dvoch striel neskončila za chrbtom bezchybného strážcu bránky Predators.
Pekka Rinne pochytal všetkých 23 pokusov porazených, Predators tak bodovali siedmykrát v rade a tretíkrát za sebou vyhrali. Calgary naopak stratilo tretí zápas po sebe a šesť z posledných ôsmich.
Výsledky ostatných sobotných zápasov:
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 2:3Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:1New York Islanders - Los Angeles Kings 4:3 po predĺženíSt. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:0Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 2:4Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:0Washington Capitals - Anaheim Ducks 3:2 po predĺžení
Capitals prehrávali ešte po dvoch tretinách 0:2, napriek tomu si nakoniec pripísali tretiu výhru za sebou. Rozhodol o nej v čase 61:58 Alex Ovechkin a svojím 99. víťazným gólom kariéry sa posunul už na deviate miesto histórie NHL. Sám je rekordérom s počtom 21 gólov v predĺžení. Ovechkin už má v sezóne na konte 23 gólov, čo je najviac v celej lige spolu s Nikitom Kucherovom z Tampy Bay.
Oilers - verní tradícii svojich posledných zápasov - napravili predchádzajúcu porážku výhrou. Stalo sa im to už štvrtýkrát po sebe, Edmonton tak pripravil Wild o piate víťazstvo v rade, ktoré by znamenalo najlepšiu sériu sezóny. Andrej Sekera stále neabsolvoval svoj blížiaci sa sezónny debut.
Remízoví králi Carolina Hurricanes si tentoraz nezahrali nad rámec riadneho hracieho času, aj keď proti Columbus Blue Jackets nechýbalo veľa, aby išli piatykrát zo šiestich posledných zápasov aspoň do predĺženia. Noah Hanifin však už na konci 33. minúty rozhodol o tesnej výhre 2:1.
Oba celky ukončili na ľade New York Islanders kratšiu dvojzápasovú sériu bez bodového zisku, domáci porazili Los Angeles Kings 4:3 po predĺžení potom, čo Anze Kopitar zachránil hosťom bod v čase 59:47. Potom ale rozhodol Jordan Eberle. Jaroslav Halák kryl chrbát gólmanovi víťazov Thomasovi Greissovi, Marián Gáborík odštartoval svoju druhú tisícku zápasov bez bodu.
Hokejisti St. Louis Blues si napravili chuť po predchádzajúcich dvoch domácich prehrách a porazili Winnipeg Jets 2:0 gólmi, ktoré zaobstarali v presilových hrách Vladimir Tarasenko a Vince Dunn. Gólman Carter Hutton vytvoril 48 úspešnými zákrokmi klubový rekord v počte zákrokov pri vychytanej nule.
Obhajca Stanley Cupu Pittsburgh mal na konte druhýkrát v sezóne sériu troch zápasov bez bodového zisku, ale jej predĺženie nedopustil. Penguins zvíťazili na ľade najhoršieho tímu ligy Arizony 4:2. Obranca Olli Maatta dal víťazný gól až 14,8 sekundy pred koncom riadneho hracieho času. Coyotes tak prehrali šiestykrát za sebou.
Ottawa porazila v dueli pod otvoreným nebom Montreal 3:0 (píšeme v samostatnom článku), keď dal rozhodujúci gól dal v 35. minúte Jean-Gabriel Pageau. V závere potom výhru Senators poistili Bobby Ryan a Nate Thompson.
Hviezdy večera:
1. Gabriel Landeskog (COL): 3 góly, 2 asistencie, 5 striel, plus/mínus 2, čas na ľade 22:00
2. Carter Hutton (STL): 0 inkasovaných gólov, 48 zákrokov, prvá vychytaná nula sezóny
3. Shayne Gostisbehere (PHI): 2 góly, víťazný gól v predĺžení, 4 strely, čas na ľade 23:14