Stamkos prestrelil Raska v presilovke

Vo štvrtkovom bohatom programe sa bodovo presadil aj Zdeno Chara, ale jeho asistencia neodvrátila ďalšiu porážku Boston Bruins. Pád na ľade Tampa Bay Lightning 2:3 pre nich bol už piaty v rade. Hráči tímu Detroit Red Wings naopak mesiac čakali na víťazstvo, teraz sa konečne dočkali. Veľkú zásluhu na tom mali aj českí hráči Filip Zadina a Filip Hronek, ktorí obaja nazbierali tri body. Sharks nezvládli prvý zápas po odvolaní trénera DeBoera, Rangers ich porazili 6:3 najmä vďaka hetriku Artemija Panarina.

Boston stráca pôdu pod nohami
Boston Bruins čakajú na víťazstvo už päť zápasov, tentoraz padli na ľade Tampa Bay Lightning 2:3 a potvrdili, že sa im v poslednom období absolútne nedarí.
"Síce sme hrali proti naozaj dobrým súperom, ale to nás neospravedlňuje. Smerom dopredu sme neboli takí nebezpeční," upozornil tréner Bostonu Bruce Cassidy.
Chára si v záverečnej časti pripísal druhú asistenciu pri góle Andersa Bjorka, ktorý priblížil Bruins na rozdiel jedného gólu. To bolo však zo strany Bruins všetko.
Štyridsaťdvaročný slovenský obranca sa bodovo presadil po siedmich zápasoch. Pridal už ôsmu asistenciu v sezóne a navyše má na konte aj päť gólov. S 19 bodmi v štatistike plus/mínus je na delenom druhom mieste v celej lige.
Hostia sa pritom v Amalie Arene ujali vedenia, keď sa v čase 4:26 presadil Patrice Bergeron a pridal svoj 10. gól v ročníku.
Lightning kontrovali až v druhej tretine, Nikita Kucherov v čase 32:35 našiel spoza bránky úplne voľného Stevena Stamkosa, ktorý v presilovej hre vyrovnal strelou z medzikružia.
V treťom dejstve domáci dokonali obrat. Brayden Point zužitkoval ďalšiu početnú výhodu a päť minút pred koncom riadneho hracieho času sa druhýkrát presadil Stamkos a odškrtol si 13. zásah v ročníku.
"Nastupujem so skvelými spoluhráčmi, je pre mňa oveľa jednoduchšie sa presadiť," uviedol kapitán Lightning na adresu kolegov Anthonyho Cirelliho a Alexa Killorna. "Obaja navyše výborne pracujú v defenzíve."
Bjorkov gól po Chárovej asistencii tri minúty pred koncom už len skorigoval skóre.
Na strane víťazov bol aj obranca Erik Cernak, nepremenil tri strelecké pokusy a pripísal si dva hity.

Stamkos Kucherov

Red Wings sa dočkali
Hráči tímu Deroit Red Wings si po dlhých 12 dueloch pripomenuli, ako chutí víťazstvo. V domácom prostredí zdolali Winnipeg Jets 5:2 a tešili sa z úplne prvého triumfu od 12. novembra.
"Tá séria porážok bola už naozaj dlhá, preto si túto výhru veľmi vážime," vyhlásil tréner Red Wings Jeff Blashill. "Odviedli sme naozaj dobrú prácu a teraz na to potrebujeme nadviazať aj v ďalších zápasoch."
Najväčší podiel na úspechu mala trojica hráčov v zložení Filip Zadina, Filip Hronek a Robby Fabbri, ktorí si všetci pripísali tri body.
"Niekedy prídu zápasy, keď sa nedarí vôbec nič. V našom prípade to bol práve tento. Na súpera sme skrátka nestačili," uznal tréner hosťujúcich Jets Paul Maurice.
V úvodnej časti dal Fabbri svoj prvý gól a druhý pripojil už v čase 23:35 po prihrávke Zadinu. Na druhej strane síce dvomi zásahmi kontroval sa Kyle Connor, ale to bolo zo strany hostí všetko.
Domáci svoj náskok ešte zvýšili. Len 24 sekúnd pred druhou sirénou Hronek v početnej výhode Zadinu, ktorý zvýšil vedenie a pripísal si prvý gól v sezóne.
"Bol to z našej strany skvelý zápas," rozplýval sa Zadina. "Ako tím sme hrali naozaj dobre. Toto víťazstvo je nesmierne dôležité."

Zadina sa presadil z pravého kruhu

Tri bleskové góly a Flames znova uspeli
Hokejisti Calgary Flames si naďalej držia fantastickú formu. Tentoraz na svojom ľade porazili Toronto Maple Leafs a skompletizovali už siedmy triumf v rade.
"Chlapci odviedli výbornú prácu, hlavne v hre v oslabení," ocenil brankár David Rittich, ktorý prispel k výhre 32 zákrokmi. "Zablokovali množstvo striel, hrali obetavo. To sú tie drobnosti, ktoré vo výsledku utvoria dobrý výsledok."
Maple Leafs v priebehu zápasu dvakrát viedli, keď sa postupne presadili John Tavares a Mitchell Marner. Flames však vždy prišli s odpoveďou. Najprv vyrovnal Travis Hamonic, v tretej časti to zvládol aj Johnny Gaudreau.
Definitívny zlom prišiel v čase 41:59, keď Tobias Rieder vystihol chybnú rozohrávku hostí a predložil puk Michaelovi Frolíkovi, ktorý nezaváhal a presadil sa strelou z ľavého kruhu.
"Ukázali sme charakter. Síce sme po dvoch tretinách prehrávali 1:2, ale v kabíne sme si povedali, že musíme ostať hlavne pokojní," povedal autor víťazného gólu. "Nechali sme na ľade všetko a dokázali sme skóre otočiť."
Konečnú podobu výsledku určil o minútu neskôr svojím druhým gólom v zápase Gaudreau a Flames sa po troch góloch v priebehu 150 sekúnd mohli radovať z obratu. Vďaka ďalšiemu úspechu poskočili už na šieste miesto tabuľky Západnej konferencie.

Gaudreau a Frolík rýchlymi gólmi otočili výsledok

Panarin nastrieľal Sharks hetrik
San Jose Sharks majú za sebou prvý duel po odvolaní trénera Petera DeBoera a nebudú naň spomínať v dobrom. Na svojom ľade podľahli New York Rangers 3:6, ktorých tromi gólmi priviedol k výhre Artemi Panarin.
Sharks sa ujali vedenia v čase 9:13, keď sa v oslabení presadil Tomas Hertl. Ešte 12 minút pred koncom základnej časti kalifornský tím viedol 3:2, ale potom hostia strhli gólovú lavínu.
V rozmedzí necelých desiatich minút udreli až štyrikrát a suverénne si vybojovali obidva body. K Panarinovým trom gólom pridal dva aj Mika Zibanejad. Filip Chytil prispel dvoma asistenciami.
San Jose tak prehralo aj šiesty duel v rade a krčí sa až na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie.
Ostatné zápasy: Eichel predĺžil bodovú sériu, Penguins a Canucks stačil jeden gól
Stret tímov Vancouver Canucks a Carolina Hurricanes sa zmenil na súboj brankárov. Jacob Markstrom a Petr Mrazek sa v defenzívne ladenom dueli prekonávali, o triumfe kanadského tímu 1:0 rozhodol až v predĺžení útočník Elias Pettersson.
Kapitán Buffala Jack Eichel natiahol svoju bodovú sériu už na 15 zápasov, tentoraz Sabres pomohol dvomi gólmi k triumfu 4:3 nad Nashvillom. Hviezdnemu útočníkovi tak chýbajú už len tri duely na to, aby vyrovnal historický klubový rekord Gilberta Perreaulta z roku 1971.
New York Islanders pridali tretí triumf z posledných štyroch duelov, keď uspeli na Floride 3:1. Kapitán Anders Lee zažiaril gólom a asistenciou, jeho kolega z útoku Jordan Eberle pridal dve prihrávky.
Zápas medzi Pittsbrughom a Columbusom rozhodol jediný gól. V predĺžení ho strelil Bryan Rust, ktorý sa presadil v presilovej hre a rozhodol tak o výhre Penguins. Brankár domácich Tristan Jarry pochytal všetkých 17 striel a vychytal tretie čisté konto z posledných štyroch štartov.
Zo zápasu Minnesoty s Edmontonom sa stala poriadna prestrelka, z triumfu 6:5 sa nakoniec mohli radovať domáci Wild. Eric Staal, Jason Zucker, Luke Kunin a Jordan Greenway si pripísali dva body za gól a prihrávku. Za hostí mali rovnaký zápis Connor McDavid, James Neal a Oscar Klefbom.
Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis po troch porážkach zabrali a pred svojimi divákmi porazili Vegas 4:2. Blues sa výborne vydarila stredná časť, v ktorej dali tri góly. Oskar Sundqvist si pripísal gól a prihrávku.
Výhodu domáceho ľadu zužitkovala aj Arizona, ktorá po výhre 5:2 nad Chicagom poskočila už na tretie miesto tabuľky Západnej konferencie. Za Blackhawks zaznamenal jednu asistenciu Dominik Kubalik.
Hráči Los Angeles pridali druhý triumf v rade, keď uspeli v Anaheime 2:1. Ducks mali výraznú streleckú prevahu (37:27), ale brankár hostí Jonathan Quick pustil za svoj chrbát len jeden puk.