sloval roundup 0131

Boston Bruins vo štvrtok na domácom ľade podľahli Philadelphia Flyers 2:3 po predĺžení a nič na tom nezmenila ani prihrávka kapitána Zdena Cháru. Obidva góly Bruins, ktorí padli tretíkrát v rade, strelil kanonier David Pastrňák. Flyers sa naopak tešili už šiestykrát po sebe. Rangers si poradili s New Jersey najmä vďaka hetriku a dokopy štyrom bodom Miku Zibanejada.

Chárova asistencia k úspechu neviedla
Boston v dueli s rozbehnutými Flyers dvakrát viedol a v obidvoch prípadoch sa o to postaral David Pastrňák. Český strelec najprv využil presilovú hru, keď ho fauloval Claude Giroux a vo štvrtej minúte ju aj sám premenil. Obranca Torey Krug mu ideálne nabil krížnou prihrávkou z pravého na ľavý kruh a Pastrňák s prehľadom prekonal Cartera Harta.
Philadelphia odpovedala 44 sekúnd pred koncom úvodného dejstva. Jakub Voráček z vlastnej obrannej modrej čiary vyslal do úniku Girouxa, ktorý prestrelil Tuukku Raska na lapačku.
V 26. minúte sa dostal k slovu Chára, ktorý si pripísal druhú asistenciu pri ďalšom góle Pastrňáka. Ten tentoraz pred bránkou tečoval pokus Patricea Bergerona od modrej čiary. Hviezdny český forvard zaokrúhlil svoj strelecký účet v sezóne na 30 zásahov.

Pastrňák dal 30. gól v sezóne aj s pomocou Cháru

Štyridsaťjedenročný kapitán Bruins odohral svoj 32. zápas v ročníku a zaznamenal v ňom siedmy bod za štvrtú prihrávku v sezóne.
Ďalší Slovák v zostave Peter Cehlárik za necelých 14 minút na ľade stihol dva strelecký pokusy a jeden blok. Po návrate z krátkeho pobytu na farme počas All-Star pauzy zatiaľ nebodoval, po piatich odohraných stretnutiach v ročníku mu v štatistikách svietia tri body za dva góly a asistenciu.
Flyers zápas otočili v presilových hrách. V 51. minúte Oskar Lindblom premenil Voráčkovu prihrávku z pozície medzi kruhmi a Travis Sanheim potom v čase 62:56 rozhodol sekundu pred možným návratom Brada Marchanda z trestnej lavice.
Strelec rozhodujúceho gólu využil clonu Waynea Simmondsa pred Raskom. "Pred bránkou odviedol skvelú prácu. Ja som sa len snažil trafiť do rohu," povedal Sanheim, ktorý si vo svojom jubilejnom 100. zápase v NHL pripísal aj asistenciu.
Kouč Flyers Scott Gordon bol po ďalšom úspechu svojho tímu veľmi spokojný. "Bol to náš najlepší zápas. Síce sme mali trochu slabší začiatok, ale nebolo to nič, čo z čoho by sa nedalo dostať," vyhlásil Gordon.

Bruins naopak prehrali tretíkrát za sebou a v posledných šiestich stretnutiach sa len raz tešili z výhry. "Chlapci by sa mali zamyslieť, ako správne hrať. Keby sme dávali päť gólov za zápas, bol by to niečo iné a tie nedostatky by sa zakryli. Ale teraz v takej situácii nie sme," uviedol kouč Bruins Bruce Cassidy.
Zibanejad zažiaril hetrikom
Švédsky forvard Mika Zibanejad štyrmi bodmi za tri góly a prihrávku zariadil víťazstvo Rangers, keď pri výhre na ľade New Jersey v Prudential Center v čase 55:24 korunoval svoj skvelý výkon aj rozhodujúcim gólom. Presadil sa blafákom do bekhendu po prihrávke Matsa Zuccarella, ktorý v dueli zaznamenal tri asistencie.
"Bola to od neho skvelý prihrávka, ako vždy. Treba sa uvoľniť, pretože on to dá vždy presne na hokejku. Snažil som sa naznačiť pohyb a zdvihnúť puk. A podarilo sa," radoval sa Zibanejad, ktorý strelil svoj druhý hetrik v NHL. Prvý sa mu podaril 27. februára 2016 proti Ottawa Senators.

Zibanejadov druhý hetrik v NHL

Za Rangers, ktorí vyhrali piaty z uplynulých siedmich duelov, trafil aj Chris Kreider a Henrik Lundqvist pomohol k triumfu 19 úspešnými zákrokmi. "Bolo tam niekoľko šancí v závere, ale celkovo sme hrali výborne a nedali sme im veľa priestoru v našom pásme," povedal Lundqvist, ktorý vo svojich posledných štyroch štartoch vždy vychytal výhru.
Devils nepomohlo k bodovému zisku ani náskok 2:0 a utrpeli už štvrtú prehru z posledných piatich duelov. Nico Hischier a Marcus Johansson mali na konte gól a asistenciu, skóroval aj Egor Yakovlev.
"Vždy je frustrujúce, keď v tejto lige prehráte. Toto je navyše zápas proti rivalovi. Cítili sme energiu z hľadiska, ale nedokázali sme nájsť cestu k víťazstvu," ľutoval útočník New Jersey Kyle Palmieri.
Connor vystrelil výhru Jets
Winnipeg sa radoval zo šiesteho víťazstva z posledných ôsmich duelov, keď doma v Bell MTS Place zdolal Columbus 4:3. Kyle Connor o tom rozhodol 74 sekúnd pred koncom po prihrávke Bryana Littlea a zavŕšil tak obrat zo stavu 2:3 po dvoch tretinách. Predtým v čase 48:27 v presilovej hre vyrovnal Jack Roslovic.
"Bryan (Little) mi výborne prihral bekhendom a ja som sa snažil rýchlo vystreliť," opísal rozhodujúci okamih Connor, ktorý v posledných 11 dueloch strelil deväť gólov. "Je zábava hrať v tejto partii. Všetci si navzájom pomáhajú, aby sa dostali na vyššiu úroveň," pochvaľoval si súhru so spoluhráčmi.

Connor po Littleovej prihrávke rozhodol

Blue Jackets neuspeli štvrtýkrát za sebou a ich ďalšej prehre nezabránil ani Artemi Panarin, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. "Prehrať takýmto gólom v závere je nepríjemné. Všetci bojovali a hrali sme dobre," ľutoval útočník Columbusu Nick Foligno.