Chara

NHL v stredu pokračovala bohatou porciou trinástich zápasov. Zdeno Chára mohol okrem jubilejného 1400. duelu v zámorskej lige oslavovať aj víťazstvo Boston Bruins nad Toronto Maple Leafs, ku ktorému prispel asistenciou. Brankár Jaroslav Halák mal hlavný podiel na výhre New York Islanders, keď zastavil 46 striel Columbus Blue Jackets. Za svoj výkon bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 4:1
Hráči Bostonu potvrdili vynikajúcu momentálnu formu, keď pred svojimi fanúšikmi zvíťazili nad Torontom 4:1 a zaznamenali štvrtý úspech z posledných piatich zápasov.
Chára zažil výnimočný večer, keďže nastúpil na svoj 1400. zápas v NHL a stal sa len štvrtým Európanom a 13. obrancom v histórii ligy, ktorý dosiahol túto métu. Svoj míľnik oslávil asistenciou, keď sa v závere duelu podieľal na góle Tima Schallera do prázdnej bránky.
V bránke naopak Bruins nechýbal Tuukka Rask, fínsky gólman zneškodnil spolu 23 striel súpera a bodoval v dvadsiatom zápase po sebe. S Raskom v bránke Bruins v riadnom hracom čase naposledy prehrali 26. novembra.
"Niekoľko striel súpera sa mi podarilo chytiť aj s trochou šťastia, ale to k tomu patrí. Mám veľkú radosť, že sme dokázali uspieť."
Na výhre Bruins sa už tradične podieľalo aj české duo. David Pastrňák v čase 29:22 poslal svoj tím do vedenia 2:1 a jubilejným 80. gólom v NHL sa dostal na druhé miesto v historickom rebríčku strelcov Bruins do 22 rokov, keď preskočil Joea Thorntona.
David Krejčí potom v závere druhej časti pripravil presilovkový gól pre Toreyho Kruga. Jediný úspech hostí zaznamenal rovnako v početnej výhode Mitchell Marner.

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 4:3
Halák sa blysol skvelým výkonom, keď 43 úspešnými zákrokmi pomohol Islanders k výhre 4:3 nad Blue Jackets.
Tridsaťdvaročný brankár čelil 25 strelám už v úvodnej tretine duelu a inkasoval len raz z hokejky Josha Andersona.
"Som unavený, nebudem klamať. Je to veľké víťazstvo, dva body, ktoré sme potrebovali. Teraz potrebujeme každý jeden bod a musíme sa ďalej šplhať nahor. V prvej tretine sme nehrali najlepšie, ale našli sme z toho cestu von a to je to, čo robia dobré tímy, " hodnotil zápas Halák, na ktorého mierilo viac ako 40 striel už siedmykrát v sezóne.
Islanders ešte v úvode záverečného dejstva prehrávali o jeden gól, Brock Nelson však vyrovnal a Jordan Eberle po necelých 140 sekundách otočil duel na stanu domácich. Islanders vyhrali len druhý zápas z posledných siedmich duelov na vlastnom ľade.
Columbus prehral tretí zápas po sebe. Úspech neprinieslo ani rekordných 26 striel v prvej tretine, čo bolo najviac v jednom dejstve v celej histórii klubu.
Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 3:4 po náj.
Philadelphia sa naďalej topí v problémoch. Flyers doma podľahli húževnatej Ottawe 3:4 po nájazdoch a utrpeli už štvrtú porážku v rade.
"V druhej a tretej tretine sme hrali dobre, predvádzali sme solídny hokej. Aby sme si však zaslúžili dva body, museli by sme hrať konštantne počas celých šesťdesiatich minút," vyhlásil domáci útočník Sean Couturier.
To sa však Flyers nepodarilo, Ottawa si naopak v prvom dejstve po góloch Matta Duchenea a Dericka Brasarda vybudovala komfortný náskok.
Ten sa domácim podarilo zlikvidovať aj vďaka Michalovi Neuvirthovi, ktorý sa dostal do bránky na začiatku poslednej tretiny a pripísal si šesť úspešných zákrokov.
Dramatický duel nakoniec dospel až do nájazdov, v ktorých hosťujúci Mike Hoffman v šiestej sérii napodobnil kľučku Petera Forsberga a rozhodol o triumfe kanadského tímu.
"Niekedy potrebujete aj trochu šťastia. My sme ho tentoraz mali a tešíme sa z toho," spokojne povedal brankár Ottawy Craig Anderson.

Florida Panthers - Detroit Red Wings 3:2
Hráči Floridy dokonale zužitkovali výhodu domáceho ľadu, keď pretlačili Detroit 3:2 a tešili sa z tretieho víťazstva v rade.
Hosťom k bodovému zisku tentoraz nepomohol ani Petr Mrázek. Český brankár pochytal celkovo 30 striel súpera, nedokázal však zastaviť tri puky.
Určite ho bude dlho mrzieť ten posledný, ktorý mu prepadol za chrbát po strele Jonathana Huberdeaua len deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.
"Je to pre nás veľké víťazstvo," radoval sa Huberdeau. "Stále máme šancu postúpiť do play off a je dôležité, aby sme tímom z našej konferencie nerozdávali body."
Obranca Danny DeKeyser zažiaril v drese hostí dvoma gólmi a v posledných dvoch dueloch sa celkovo trikrát zapísal na streleckú listinu.
"Hrá naozaj dobre," chválil ho kouč Red Wings Jeff Blashill. "Po zranení, keď musel vynechať 17 zápasov, sa do toho dostával pomalšie. Ale teraz je zase našou oporou."
Tomáš Tatar za takmer 16 odohraných minút nebodoval a zaznamenal jeden mínusový bod v hodnotení účasti na ľade.
Detroit po prehre spadol až na trináste miesto tabuľky Východnej konferencie, Florida je na tom o jednu priečku lepšie.

Dallas Stars - Minnesota Wild 6:1
Súboj Dallasu a Minnesoty sa zmenil na úplne jednoznačnú záležitosť. Stars svojho súpera deklasovali 6:1 a pripísali si druhý triumf v rade.
Stars o svojom úspechu rozhodli prakticky už v druhej tretine, keď nastrieľali štyri góly a vyhnali z bránky Wild Alexa Stalocka.
"Straty, straty, straty. Tie nás tentoraz stáli lepší výsledok," hneval sa kouč hostí Bruce Boudreau. "Hlavne v prvej tretine sme si nevážili puk a boli sme za to potrestaní."
Tyler Seguin zažiaril v drese Stars gólom a dvoma prihrávkami. Stal sa tak druhým hráčom Dallasu, ktorý v piatich po sebe idúcich sezónach nastrieľal 25 gólov a viac. Doteraz sa to podarilo len Mikeovi Modanovi. Po dvoch bodoch pridali kapitán Jamie Benn a Alexander Radulov.
"Prvá tretina z našej strany nebola dobrá, ale potom sme sa upokojili," hodnotil domáci obranca Stephen Johns, autor jedného gólu. "V treťom dejstve sme si už náskok strážili."
Jediný gól Minnesoty strelil Jason Zucker.
Ďalšie sobotné výsledky:
Calgary Flames - Chicago Blackhawks 4:3 po predl.
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 6:0
Los Angeles doma nedalo šancu Arizone, ktorej nedovolilo ani jeden gól. Coyotes utrpeli debakel 0:6, neujali sa ani tri strelecké pokusy Richarda Pánika. Marián Gáborík bol zase mimo zostavy víťazov.
Hráči Calgary predviedli skvelý obrat, keď na svojom ľade v dramatickej bitke porazili Chicago 4:3 po predĺžení a ukončili mučivú sériu šiestich porážok v rade. Jedným gólom sa na tom podieľal aj Michael Frolík.
O víťazstve St. Louis na ľade Buffala rozhodol jediný gól, o ktorý sa v čase 54:19 postaral obranca Carl Gunnarsson.
Winnipeg demonštroval silu domácom prostredí, keď porazil Colorado 3:0. Jets získali z posledných 21 zápasov pred svojimi fanúšikmi spolu 18 výhier. Marko Daňo nebodoval.
Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu ligy, keď uspela na ľade Vancovueru, Canucks nepomohol ani ďalší skvelý výkon Brocka Boesera, ktorý sa blysol gólom a prihrávkou.
V problémoch sú naopak Rangers, ktorí padli na ľade Nashvillu vysoko 2:5 a utrpeli štvrtú porážku z posledných piatich zápasov. Kvôli tejto sérii figurujú až na jedenástom mieste tabuľky Východnej konferencie.
1. Carter Hutton (STL): 0 inkasovaných gólov, 27 úspešných zákrokov
2. Tyler Seguin (DAL): 1 gól, 2 asistencie, 4 strely
3. Jeff Petry (MTL): 2 góly, 5 striel, 16:12 čas na ľade