Krejčí otvoril skóre po prihrávke Cehlárika

Hokejisti Detroit Red Wings sa postarali o najväčšie prekvapenie piatkového štvorzápasového programu NHL. Ako najhoršiemu tímu súťaže sa im podarilo poraziť v poslednom čase výborne hrajúcich Boston Bruins a zvíťazili 4:2. Na strane porazených si pripísal jednu prihrávku Peter Cehlarik, ktorý otvoril svoje bodové konto v tomto ročníku. Tampa Bay aj s Erikom Černákom zvládla prvý z dvoch zápasov v Štokholme a porazila Buffalo 3:2.

Cenný skalp Red Wings
Red Wings boli až do piatka posledným tímom v celej lige s jednociferným bodovým ziskom. K ich depresii navyše výrazne prispievali aj posledné výsledky, ktoré mali veľmi ďaleko od toho, aby pridali ďalšie body.
Vždy totiž podľahli súperom výrazným rozdielom. Na ľade Carolina Hurricanes 3:7, v aréne Florida Panthers 0:4, doma Nashville Predators 1:6 a naposledy ich New York Rangers vo svojom prostredí jasne zdolali 5:1.
Tentoraz bolo všetko úplne inak, aj keď proti nim stál rozbehnutý Boston s obávanou ofenzívnou silu. Bruins odišli domov naprázdno a po sérii šiestich výhier tak druhýkrát za sebou nebodovali.
Očakávaný scenár trval len veľmi krátko. Po 69 sekundách hry otvoril skóre Krejčí, ktorému prihral Cehlárik a pripísal si tak prvý bod v ročníku. Na svoj premiérový zápis čakal do tretieho zápasu v sezóne. Bruins ho vo štvrtok už tretíkrát od začiatku ročníka povolali do prvého tímu, ale v predchádzajúcich dvoch prípadoch vždy odohral len jeden duel bez bodu.
Už v tretej minúte však kontroval Dylan Larkin a potom Robby fabbri využil presilovku.
"Tá rýchla odpoveď bola naozaj nesmierne dôležitá," povedal tréner víťazov Jeff Blashill. "Umožnilo nám to totiž hrať našu hru bez toho, aby sme museli doháňať manko proti jednému z najlepších tímov celej ligy."

Fabbri využil druhú presilovú hru proti Bostonu

Fabbri potom udrel aj v početnej výhode po 90 sekundách druhého dejstva. V tej istej hernej situácii sa presadil aj Torey Krug, ktorý využil prihrávky Krejčího a Pastrňáka a priblížil tak Bruins na dostrel.
Pastrňák opäť vylepšil svoje osobné maximum v NHL, bodoval v 14. zápase za sebou. Počas tejto série stihol 31 bodov za 15 gólov a 16 asistencií. Naďalej tak ostáva na čele produktivity celej ligy a kraľuje aj poradiu kanonierov.
Zaujímavosťou zápasu boli dve asistencie na strane domáceho brankára Jonathana Berniera, ktorý si pripísal 26 zákrokov. Dve prihrávky v jednom zápase si medzi brankármi Red Wings ako posledný pripísal Jim Rutherford vo februári 1979 pri výhre 6:2 nad Pittsburgh Penguins.
V celej NHL sa pred Bernierom týmto spôsobom naposledy blysol Tuukka Rask v polovici októbra 2016, keď Bruins zdolali Winnipeg Jets 4:1.

"Niekto mi povedal, že už mám teraz v kariére na konte sedem bodov," uviedol Bernier. "To som vôbec netušil."
Kapitán porazených Zdeno Chara skončil s bilanciou dva hity a jedna strela na bránku, Cehlárik odohral viac ako 12 minút a okrem asistencie mal na konte aj jeden plusový bod. Jaroslav Halak zo striedačky kryl chrbát Raskovi.
Prvý duel v Štokholme pre Lightning
Tampa Bay Ligtning v zápase 2019 NHL Global Series tesne porazili Buffalo Sabres 3:2. Dnes oba tímy na tom istom mieste čaká odveta.
Lightning vykročili za úspechom hneď v prvej tretine, ktorú po góloch Nikitu Kučerova a Alexa Killorna vyhrali 2:0. Sam Reinhart zdramatizoval tretie dejstvo v druhej tretine, keď znížil manko.
Potom Yanni Gourde vrátil na stranu floridského tímu dvojgólový náskok a Sabres už body naháňali márne. Reinhart sa síce opäť presadil v polovici 52. minúty, ale viac už Buffalo nezvládlo.

Gourde poistil vedenie Tampy

V drese víťazov si návrat užil aj Victor Hedman, ktorý si navyše pripísal asistenciu. Kvôli zraneniu v dolnej časti tela bol totiž nútený vynechať predchádzajúce dva zápasy.
"Hrali sme tak, ako sme si predstavovali," vyhlásil Hedman. "Myslím si, že sme im dovolili len 12 gólových príležitostí, čo je veľmi dobré. Podľa mňa to bol z našej strany dobrý výkon. A počuť pred zápasom švédsku hymnu bol naozaj výnimočný moment."
Jets znovu nad sily Canucks
Hokejisti Winnipeg Jets porazili Vancouver Canucks 4:1 a bodovali tak štvrtýkrát za sebou, z toho štyrikrát vyhrali. Canucks sa naopak tretíkrát za sebou márne usilovali o výhru a druhýkrát za sebou nebodovali.
Jets tak zároveň potvrdili, že sa im proti Vancouveru v poslednom čase darí. Porazili ich šiestykrát za sebou a trinásty raz z posledných 14 vzájomných duelov.
Hostia pritom otvorili skóre, keď sa v závere 27. minúty presadil J.T. Miller. Ešte do druhej prestávky Jack Roslovic a Mark Scheifele otočili skóre.
Kyle Connor, ktorým predtým asistoval pri góle Scheifeleho, pridal v 54. minúte tretí zásah domácich a Adam Lowry spečatil úspešný obrat v závere gólom do prázdnej bránky počas hry Canucks bez brankára.

Connor sa krásne presadil z brejku

Oilers odmietli tretiu prehru
Hokejisti Edmontonu tretíkrát od začiatku sezóny prehrávali dva za sebou idúce duely. Tentoraz sa to Oilers stalo s Arizona Coyotes a St. Louis Blues, ale ani v tomto prípade nedopustili pokračovanie neúspešných výsledkov a jasne porazili New Jersey Devils 4:0.
V Západnej konferencii sa tak kanadský tím dotiahol na jediný bod za prvých Blues.
Základným stavebným kameňom víťazstva bol bezchybný Mikko Koskinen v bránkovisku. Tridsaťjedenročný Fín predviedol 26 zákrokov a vychytal prvé čisté konto v sezóne.
Alex Chiasson si pripísal gól a asistenciu, ďalšie góly zariadili Leon Draisaitl, Gaetan Haas a James Neal, Ryan Nugent-Hopkins s Joelom Perssonom prispeli dvoma asistenciami.
Draisaitl dal už 14. gól v sezóne, v čase 21:55 bol aj víťazný. Predĺžil tak svoju bodovú sériu na osem zápasov a pripísal si počas nej 14 bodov (8+6).

Cory Schneider predviedol 28 zákrokov. Devils prehrali zápas najmä v druhej tretine, v ktorej trikrát inkasovali. Stále sa tak pohybujú okolo dna Východnej konferencie.
Po hite Chiassona v prvej tretine odstúpil z hry bek Sami Vanaenan a do zápasu už nezasiahol.
Tomáša Jurča Edmonton v piatok zaradil na zoznam nechránených hráčov, takže pravdepodobne poputuje na farmu do Bakersfieldu. V tejto sezóne stihol odohrať 12 zápasov s bilanciou 2 asistencie.