Caps odvrátili vyradenie, Sharks siahajú na postup

Pozrite sa na súhrn sobotných zápasov play off NHL.

Washigton - Pittsburgh 3:1 (Stav série: 2:3)

Hráči Washington Capitals odvrátili prvú hrozbu vyradenia, keď v piatom zápase série druhého kola play off Východnej konferencie zdolali na svojom ľade Pittsburgh Penguins 3:1.

Najlepší celok základnej časti tak znížil na 2:3 na zápasy, stále však čelí bezprostrednej hrozbe vyradenia. Čeliť jej bude v nasledujúcom zápase na ľade svojho súpera.

Bol to Alex Ovechkin, kto v piatom zápase série zavelil do útoku. Už v 5. minúte napriahol k strele v presilovej hre a prekonal hosťujúceho gólmana Matta Murrayho.

Penguins sa ale bleskovo oklepali. V 8. minúte rovnako v početnej výhode po prihrávke Phila Kessela presne mieril veterán Chris Kunitz, pre ktorého to bol premiérový zásah v tomto play off. Viac toho ale tím okolo kapitána Sidneyho Crosbyho smerom dopredu nepredviedol. Ďalšie góly už strieľali len domáci.

Ten kľúčový prišiel v 25. minúte, kedy sa v presilovej hre po prihrávke Ovechkina presadil T.J. Oshie a vrátil Washingtonu vedenie. To ešte navýšil o necelých šesť minút neskôr Justin Williams. Vo zvyšnom priebehu duelu si už Capitals nádejný náskok ustrážili.

San Jose - Nashville 5:1 (Stav série: 3:2)

Z bolestivej porážky v treťom predĺžení štvrtého zápasu sa dokázali oklepať hráči San Jose Sharks, ktorí na svojom ľade deklasovali Nashville Predators 5:1 a v sérii vedú 3:2 a zápasy.

Piaty duel série mali Sharks pevne pod kontrolou, ťažiť mohli z vydareného vstupu do duelu. Už v 11. minúte udrel veterán Patrick Marleau a poslal svoj výber do dôležitého vedenia.

Na druhej strane síce v 16. minúte vyrovnal hrdina predchádzajúceho duelu Mike Fisher, zo strany Predators to ale bola ojedinelá nebezpečná akcia. V ďalšom priebehu hry už na výborne chytajúceho gólmana Martina Jonesa nestačili.

Sharks si naopak v ofenzíve počínali veľmi ladne. V 18. minúte sa mohli radovať z ďalšieho vedenia, keď trafil kapitán Joe Pavelski.

Po 35 sekundách strednej časti to už bolo o dva góly, tentokrát presne mieril Logan Couture. Pre hviezdneho strelca to už bol piaty zásah v tohtoročnom play off.

Demoláciu unavených hráčov Predators ešte priživil Pavelski, ktorý zužitkoval presilovú hru a druhým gólom v zápase podčiarkol svoj veľmi dobrý výkon. Na konečných 5:1 upravil Melker Karlsson.