Eichel prekonal Holtbyho v presilovke

V pondelkovom programe piatich duelov sa ako jediný slovenský hokejista predstavil Richard Panik. Jeho bodová séria sa po štyroch zápasoch skončila a Washington navyše prehral 2:3 po nájazdoch v Buffale. Capitals sa napriek tomu udržali na prvom mieste Metropolitnej divízie. Smutní boli aj hráči Colorada, ktorí nestačili na hráčov Kings navyše sa im zranila hlavná ofenzívna opora Nathan MacKinnon.

Ovečkin dobehol Pastrňáka
Washington síce prehral v Buffale 2:3 po nájazdoch, ale znova vedie Metropolitnú divíziu o bod Philadelphia Flyers. Capitals v KeyBank Center v tretej tretine vymazali trojgólovú stratu, ale v siedmej sérii nájazdov rozhodol v prospech Sabres Dominik Kahun. Sabres tak uspeli po šiestich prehrách za sebou.
Richard Panik, ktorý bodoval v predchádzajúcich štyroch dueloch a spolu v nich nazbieral šesť bodov, sa tentoraz nepresadil. V nájazdoch nastúpil ako posledný strelec v siedmej sérii, ale svoj pokus nepremenil.
"Chceli sme si odviezť body. Nedopadlo to tak, ako sme chceli, ale som rád, že sme neprestali hrať a mali sme šance zápas otočiť," povedal tréner Capitals Todd Reirden.
Prvý gól Capitals strelil Alex Ovečkin, ktorý sa tak so 48 zásahmi gólovo dotiahol na Davida Pastrňáka. So 706 gólmi mu chýbajú dva na vyrovnanie Mikea Gartnera na siedmom mieste historického poradia.

Ovečkin udrel hneď po vzadzovaní

Colorado prehralo a stratilo MacKinnona
Kings vybojovali už šiestu výhru v rade. Síce je naďalej na dne Západnej konferencie, ale v poslednom období hrá vo výbornej forme. Sériu Kings nezastavil ani druhý najlepší tím Západu Colorado, pre ktorých to bola po predchádzajúcej sérii siedmich víťazstiev tretia porážka zo štyroch duelov.
Nezabránil jej ani Pavel Francouz, ktorý odchytal jedenásty z posledných dvanástich duelov. Avalanche v tomto období len raz ostali bez bodu. O víťazný gól Kings sa postaral Mikey Anderson, ktorý po prihrávke Martina Frka strelil svoj prvý gól v NHL.
Avalanche od 35. minúty hrali bez ofenzívneho lídra Nathana MacKinnona, ktorý odstúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Na ľade strávil 11 minút a 37 sekúnd a vyslal jednu strelu na bránku. Pôvod jeho zranenia je nejasný. Tréner Avalanche Jared Bednar sa po dueli obával, že môže ísť o dlhodobejšiu absenciu.
Dokonalý obrat Jets
Winnipeg v súboji dvoch tímov na hrane play off zdolal Arizonu 4:2, aj keď prehrával už 0:2. Jets tak pridali tretie víťazstvo za sebou a v Západnej konferencii sa posunuli na pozíciu druhej divokej karty o jeden bod pred Minnesota Wild. Coyotes strácajú na postupové pozície tri body.
Dvojgólové vedenie zaistil Arizone dvomi gólmi Nick Schmaltz, ktorý v 16. minúte otvoril skóre a dve sekundy pred koncom úvodného dejstva sa presadil znova. V druhej časti sa o vyrovnanie postarali Nikolaj Ehlers a Tucker Poolman.
V čase 51:33 zavŕšil obrat Cody Eakin, ktorý sa dostal k odrazenému puku a prekonal Darcyho Kuempera z bekhendu. Výsledok zavŕšil Mark Scheifeke, ktorý sa presadil 36 sekúnd pred koncom pri hre Jets bez brankára.

Schmaltz otvoril skóre proti Jets

Cenné body pre Panthers
Po sérii štyroch porážok znova zvíťazila Florida a vďaka druhej výhre za sebou stráca už len jeden bod na druhú divokú kartu vo Východnej konferencie, ktorú držia Carolina Hurricanes. Panthers uspeli po výsledku 2:1 na ľade obhajcu Stanley Cupu a lídra Západu, ktorý prehral ešte len druhýkrát z posledných jedenástich duelov.
Ako prví sa však presadili domáci Blues, ktorých dostal v 32. minúte do vedenia obranca Colton Parayko. Po piatich minútach odpovedal Mike Hoffman a v čase 44:23 rozhodol Brett Connolly.
"Bolo to pre náš tím veľmi dôležité víťazstvo. Je to najlepšia časť sezóny. Bojujeme, aby sme sa dostali do play off. Každý do toho dáva ešte niečo navyše. Sme blízko, každý sa bude snažiť dostať zo seba to najlepšie a uvidíme, ako to dopadne," vyhlásil Connolly.
Golden Knights si upevnili vedenie
Bitku dvoch tímov z čela Pacifickej divízie v Edmontone vyhralo Vegas, ktoré vďaka triumfu 3:2 po predĺžení uniklo Oilers na rozdiel troch bodov. Po 133 sekundách o tom rozhodol obranca Shea Theodore, ktorý víťazným gólom zaistil aj nedeľný úspech na ľade Calgary Flames 5:3.
Vegas sa podarilo ustrážiť najproduktívnejšieho muža ligy Leona Draisaitla, hoci dvakrát prehrávalo. Kapitán Oilers Connor McDavid duel vynechal kvôli chorobe. V úvodnej tretine zareagoval na gól Alexe Chiassona len Nicolas Roy a na zásah Ryana Nugenta-Hopkinsa odpovedal Jonathan Marchessault. Ten aj v predĺžení nabil medzi kruhy na rozhodujúci gól Theodorovi.