Washington v závere vyrovnal a uspel po predĺžení

Do nedeľných duelov zasiahli dvaja Slováci a obaja boli na strane víťazov. Washington Capitals s Richardom Pánikom v nedeľu po obrate v poslednej chvíli porazili San Jose 5:4 po predĺžení. Veľkú zásluhu na tom mal útočník Jakub Vrána, ktorý strelil dva góly. San Jose nestačil ani hetrik Evandera Kanea. Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom nastrieľala Caroline tri góly za sebou, odviezla si víťazstvo 3:1 a predĺžila svoju sériu úspechov už na sedem vystúpení.

Efektná otočka Capitals
Washington Capitals v piatok na ľade San Jose Sharks ešte 50 sekúnd pred koncom prehrávali o dva góly, ale napriek tomu zvíťazili 5:4 po predĺžení. O dva góly víťazov sa postaral Vrána. Forvard San Jose Kane sa po svojom treťom hetriku v NHL a druhom v sezóne musel uspokojiť s jedným bodom.
Kane otvoril skóre zápasu v čase 26:25 v presilovej hre a stihol tri góly v priebehu 10 minút a 24 sekúnd a zaistil Sharks vedenie 3:1, pretože medzitým Nic Dowd vyrovnal na 1:1.
Vrána sa prvýkrát presadil 18 sekúnd pred začiatkom druhej tretiny, keď T.J. Oshie za bránkou vystihol rozohrávku Marca-Edouarda Vlasica a osamotený Vrána po jeho prihrávke bez problémov skóroval.
Keď presne minútu pred koncom tretej časti pri hre bez brankára Tomas Hertl prihral na gól Logana Couturea, Sharks už mysleli na oslavu výhry. Lenže tá sa nekonala.
Už o 13 sekúnd sa medzi strelcov opäť zapísal Vrána. Odrazil sa k nemu puk medzi kruhy a český kanonier z otočky prekonal Martina Jonesa. V čase 59:45 sa z pravého kruhu presadil Oshie a Lars Eller po 121 sekundách nadstavení rozhodol po prihrávke Johna Carlsona.
Richard Panik uzavrel duel s jedným plusovým bodom, po 33 dueloch sezóny má na konte 7 bodov a číslo 9 v štatistike plus/mínus.
Lightning nezastavujú
Rozbehnutá Tampa Bay porazila Carolinu 3:1 a dokázala zvíťaziť už siedmykrát v rade. Lightning mali v PNC Arene v Releighu už v piatej minúte dvojgólový náskok a v čase 25:19 viedli už 3:0.
Brankára domácich Petra Mrázka v úvode prekonali Mitchell Stephens a Steven Stamkos, v druhej časti sa presadil Brayden Point. Za domácich skóroval len v 52. minúte Andrei Svechnikov. Gólman Andrei Vasilevskiy pochytal 28 striel a aj v siedmom dueli proti Caroline vychytal víťazstvo. Mrázkovi nestačilo 23 chytených pukov.
Erik Cernak strávil na ľade čas 16:32, pripísal si dva strelecké pokusy a dva bloky.

Mrázek nezastavil Pointov bekhend

Chicago dalo štyri góly za sebou
Chicagu sa proti najhoršiemu tímu ligy nevydarila úvodná tretine. Vo štvrtej minúte sa v presilovej hre presadil Filip Zadina, ktorý dostal Detroit do vedenia strelou z pravého kruhu. Asistenciou mu pomohol jeho krajan Filip Hronek. Dvojgólový náskok zariadil Red Wings Luke Glendening.
Blackhawks bleskovo vymazali stratu v 36. minúte, keď sa najskôr presadil Dylan Strome a po 45 sekundách Dylan Sikura vyrovnal svojím prvým gólom v NHL. Dočkal sa v 44. zápase.
O obrat sa v 49. minúte postaral Adam Boqvist a 20 sekúnd pred koncom svojím 12. gólom v sezóne aj Dominik Kubalik, ktorý v posledných šiestich zápasoch nazbieral šesť bodov.

Boqvist dal rozdielový gól proti Detroitu

Calgary uspelo po nájazdoch
Calgary sa radovali z výhry na ľade Minnesoty 5:4 po nájazdoch, hoci počas zápasu ani raz neviedli a štyrikrát dotiahlo jednogólovú stratu. Dokonca aj v nájazdoch viedli domáci, ale v siedmej sérii rozhodol Dillon Dube.
Český brankár hostí David Rittich si pripísal 30 úspešných zákrokov a v nájazdoch ho prekonal len Ryan Donato. "Bol to pre brankára bláznivý zápas," vyhlásil Rittich, ktorý odchytal jubilejný 100. duel v NHL.
Ostatné zápasy: Anaheim zabral vďaka výhre po nájazdoch, Florida si poradila s Penguins
Pittsburgh Penguins na domácom ľade utrpeli porážku s Florida Panthers 1:4. Panthers v PPG Paints Arene vybojovali prvú výhru od 20. januára 2014 a dočkali sa tam úspechu po ôsmich prehrách v rade. Za Penguins si pripísal jeden bod útočník Dominik Simon.
Anaheim Ducks sa podarilo zastaviť sériu troch porážok, po nájazdoch doma zdolal Nashville 5:4. V piatej sérii to zariadil Ryan Getzlaf, ktorý si v zápase pripísal aj tri asistencie.