Orpik v predĺžení vystrelil Capitals triumf

Poriadne sa natrápili, ale svoju úlohu splnili. Hokejisti Washingtonu zvládli aj druhý domáci duel v prvom kole play off, zdolali Carolinu 4:3 po predĺžení a dostali sa do vedenia 2:0 na zápasy. Braden Holtby prispel k výhre 25 úspešnými zákrokmi a Petr Mrázek na druhej strane ich nazbieral dokonca 29, ale inkasoval štyri góly.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:3 po predl. (stav série: 2:0)
Je to muž na čiernu prácu. Na rozbíjanie ofenzívnych snáh súperov. Tentoraz sa však obranca Brooks Orpik pasoval do úlohy hrdinu. V predĺžení totiž potreboval len 108 sekúnd na to, aby svojím gólom rozhodol o výhre Washingtonu 4:3 nad Carolinou.
"Už v prvom zápase hral výborne. Neustále opakujem, že skúsenosti sú v play off na nezaplatenie. Nestalo sa prvýkrát, že Brooks sa vo vyraďovacej časti strelecky presadil," uviedol tréner domácich Todd Reirden.
Kouč Capitals mal pravdu. Oprik ukončil duel play off v predĺžení už druhýkrát v kariére. To sa v histórii NHL podarilo len 11 obrancom.
Samotný duel bol však nesmierne vyrovnaný. Rovnako ako prvé stretnutie týchto dvoch tímov v sérii. Washington dvakrát viedol, ale hostia vždy dokázali vyrovnať.
Ofenzívnym ťahúňom obhajcov Stanley Cupu bol opäť útočník Nicklas Backstrom, ktorý zažiaril gólom a asistenciou. Najprv v čase 3:37 otvoril skóre, následne v polovici tretej časti pomohol pripraviť gól pre Toma Wilsona.

Backstrom premenil skvelú prihrávku Ovechkina

"Toto sú asi dva najlepšie zápasy, aké som Nicklasa za svojich päť rokov vo Washingtone videl odohrať," vyhlásil Reirden.
Hurricanes však opäť dokázali húževnatosť. Po góloch Lucasa Wallmarka a Sebastiana Aha sa dokázali dostať z nepriaznivého stavu 0:2 a nezlomil ich ani spomínaný tretí gól domácich z hokejky Wilsona.
V čase 55:00 veterán Jordan Steel výborne tečoval nahodenie Dougieho Hamiltona a poslal dramatický duel do predĺženia. V ňom však Carolina vytúženú výhru nedosiahla.
"Hráči na ľade nechali úplne všetko. Ja ako tréner od nich nemôžem vyžadovať nič viac," uviedol napriek neúspechu kouč Rod Brind´Amour.
Ten opäť vsadil na brankára Petra Mrázka, ktorý si spolu pripísal 29 úspešných zákrokov vrátane kľúčového proti Johnovi Carlsonovi v úplnom závere riadneho hracieho času. Carolinu však k úspechu nepriviedol.
Ďalší zápas: Pondelok 15. apríla (utorok 16. apríla 1:00 SELČ) v PNC Arene v Raleigh.