Washington potrebuje novú iskru energie

Bez Trotza na lavičke, Kempného v obrane a Oshieho v útoku Capitals chýbali kľúčové ingrediencie

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

Zachmúrené tváre neprítomne hľadeli pred seba a pozorovali, ako sa v ich kráľovstve raduje z víťazstva hlučný súper. Obhajcovia Stanley Cupu z Washington Capitals sa spamätávajú z krachu v prvom kole play off, ktorý bolí o to viac, že šance na postup cez Carolina Hurricanes boli slušné.

Sila hurikánu. Sebavedomie Caroliny sa ešte zvýši

Hurricanes potrebovali na vyradenie obhajcov z Washingtonu sedem zápasov, ale únavu prebije eufória z postupu

Hodili za hlavu, že väčšina z nich hrá v play off prvýkrát. Skúsenosti nahradili rýchlosťou a neustálou vierou vo vlastné sily. A vyšlo to. Hokejisti Carolina Hurricanes sa po desiatich rokoch radujú z vyhratej série. Ich pôsobivý príbeh o vyradení úradujúcich šampiónov teraz pokojne môže mať aj ďalšie kapitoly.

Šampióni končia, Hurricanes idú ďalej

Carolina prehrávala na ľade Washingtonu 0:2 aj 1:3, ale Brock McGinn jej v čase 91:05 vystrelil postup

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Súhrn: CAR 4, WSH 3 po 2. predĺ.

Hurricanes zdolali Capitals a postúpili

Brock McGinn sa presadil v druhom predĺžení, Carolina vyhrala na ľade Washingtonu 4:3 a raduje sa z postupu do 2. kola

• 05:04 •

Hokejisti tímu Carolina Hurricanes otočili rozhodujúci siedmy zápas aj celú sériu 1. kola proti obhajcom Stanley Cupu. Na ľade Washington Capitals prehrávali 0:2 a 1:3, ale posledné slovo mal gólom na 4:3 v čase 91:05 útočník Brock McGinn.

Aj posledný možný zápas série, v ktorej ešte stále úradujúci šampióni viedli 2:0 a 3:2, odchytal v bránke víťazov český gólman Petr Mrázek. K postupu pomohol 34 úspešnými zákrokmi. Hurricanes ako prví v sérii vyhrali na ľade súpera a môžu sa tešiť na druhé kolo, v ktorom ich čakajú New York Islanders.

Carolina doma nezaváhala, rozhodne 7. duel

Hurricanes porazili obhajcu titulu z Washington Capitals 5:2 a vyrovnali sériu na 3:3

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: WSH 2, CAR 5

Hurricanes si vynútili siedmy zápas série

Útočník Jordan Staal strelil víťazný gól, Carolina doma porazila Washington 5:2 a vynútila si siedmy rozhodujúci zápas série

• 05:06 •

Hokejisti tímu Carolina Hurricanes odmietli ukončiť sezónu pred vlastnými fanúšikmi. Namiesto toho dotlačili obhajcov Stanley Cupu Washington Capitals k rozhodujúceho zápasu číslo 7, takže aj šiesty duel série 1. kola play off vyhral domáci tím.

Skvelý Backstrom priviedol Capitals k výhre

Washington rozobral Carolinu 6:0 a v sérii vedie 3:2 na zápasy, útočník Nicklas Backstrom zažiaril štyrmi bodmi

Súhrn: CAR 0, WSH 6

Capitals prestrieľali Hurricanes 6:0 a vedú

Nicklas Backstrom nazbieral štyri body, Braden Holtby chytil všetkých 30 pokusov Hurricanes a Capitals po výhre 6:0 v sérii vedú 3:2 na zápasy

• 04:47 •

Piaty súboj série prvého kola Východnej konferencie medzi Washingtonom a Carolinou sa zmenil na úplne jednoznačnú záležitosť. Capitals svojho súpera deklasovali 6:0 a ujali sa vedenia 3:2 na zápasy.

Ofenzívu Washingtonu ťahal elitný center Nicklas Backstrom, ktorý ohromil spolu štyrmi bodmi za dva góly a rovnaký počet asistencií.

Nezaspať začiatok. To môže byť kľúčom k úspechu

Góly v prvých minútach pribúdajú a ich strelci víťazia. Dobrý štart hrá najväčšiu úlohu v sérii San Jose s Vegas

Keď dal Tomáš Hertl gól už po minúte a 16 sekundách štvrtkového duelu, hokejisti San Jose Sharks si mohli vydýchnuť: Konečne!

V predchádzajúcich troch zápasoch prvého kola play off sa totiž bleskovým gólom vždy dostal do vedenia ich súper Vegas Golden Knights, ktorý to využil aj na vybudovanie náskoku a celkovú výhru.

Mrázek opäť vychytal triumf nad Capitals

Český brankár pustil len jeden gól, Carolina doma vyhrala 2:1 a vyrovnala sériu proti šampiónom na 2:2

Recap: WSH 1, CAR 2

Hurricanes edge Capitals in Game 4, even series

Warren Foegele scored 17 seconds in and Petr Mrazek made 30 saves as the Hurricanes posted a 2-1 win against the Capitals to even their series

• 03:39 •

Hokejisti tímu Carolina Hurricanes poriadne trápia obhajcu Stanley Cupu, ktorými sú Washington Capitals. Vyhrali aj druhý domáci zápas a vyrovnali tak stav série z 0:2 na 2:2.

Mrázek nulou pomohol Caroline k prvej výhre

Carolina deklasovala Washington 5:0 a znížila stav série, Petr Mrázek pochytal všetkých 18 striel a má čisté konto

Súhrn: WSH 0, CAR 5

Carolina piatimi gólmi vynulovala Washington

Warren Foegele and Dougie Hamilton dvakrát skórovali, Hurricanes nastrieľali Capitals päť gólov a v sérii znížili manko na 2:1 na zápasy

• 04:40 •

Hráči Caroliny si pripravili drvivú odpoveď na prvé dve porážky v sérii, ovládli tretí duel proti Washingtonu a vo svojej aréne zvíťazili 5:0.

Obrovskú zásluhu na triumfe Hurricanes mal český brankár Petr Mrázek, ktorý predviedol 18 úspešných zákrokov a pripísal si čisté konto.

Orpik v predĺžení zariadil Capitals výhru

Brooks Orpik v predĺžení trafil druhú výhru Washingtonu nad Carolinou, Petr Mrázek predviedol 29 úspešných zákrokov

Súhrn: CAR 3, WSH 4 po predĺ.

Orpik v predĺžení vystrelil Capitals triumf

Brooks Orpik trafil po necelých dvoch minútach predĺženia, Capitals uspeli 4:3 a vedú nad Hurricanes už 2:0 na zápasy

• 04:48 •

Poriadne sa natrápili, ale svoju úlohu splnili. Hokejisti Washingtonu zvládli aj druhý domáci duel v prvom kole play off, zdolali Carolinu 4:3 po predĺžení a dostali sa do vedenia 2:0 na zápasy. Braden Holtby prispel k výhre 25 úspešnými zákrokmi a Petr Mrázek na druhej strane ich nazbieral dokonca 29, ale inkasoval štyri góly.

Backstrom režíroval triumf Capitals

Nicklas Backstrom dvomi gólmi priviedol Washington k výhre 4:2 nad Carolinou

Súhrn: CAR 2, WSH 4

Capitals ovládli prvý duel, Backstrom dal dva góly

Nicklas Backstrom strelil dva góly, John Carlson pridal tri prihrávky a Capitals odštartovali sériu proti Hurricanes výhrou 4:2

• 04:30 •

V prvých zápasoch play off síce niekoľko papierových favoritov vyhorelo, ale Washington sa do tejto skupiny nepridal. Obhajca Stanley Cup zvládol vstup do kľúčovej fázy sezóny, keď doma zdolal Carolinu 4:2.