20190113_flames_coyotes_post

V nedeľu sa v NHL predstavili dvaja slovenskí hráči a obaja odchádzali z ľadu s vysokými porážkami. Arizona Coyotes s Richardom Pánikom dostali nádielku 7:1 od Calgary Flames, za ktorých troma bodmi zažiaril Mark Giordano.

Lídri celej ligy z Lightning prehrali na ľade Islanders, obranca Erik Černák nepremenil päť streleckých pokusov. Anaheim nezvládol už 11. zápas v rade, keď padol vo Winnipegu po predĺžení.
Calgary rozobralo Arizonu
Calgary si pripísalo piatu výhru za sebou, keď v Scotiabank Saddledome poslalo Arizonu domov s debaklom 1:7.
Obranca Mark Giordano štýlovo oslávil svoj 800. zápas v NHL. Kapitán Flames si pripísal tri body za dva góly a jednu prihrávku a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Na výhre sa podieľal dvoma asistenciami aj Michael Frolík, ktorý tak dokázal výbornú formu a vylepšil si svoju bilanciu z posledných ôsmich zápasov na 10 bodov.
Najskôr po 96 sekundách druhej tretiny prihral na gól Matthewa Tkachuka, ktorý zvýšil na 3:0. V 38. minúte si pripísal rovnako druhú prihrávku pri góle Johnnyho Gaudreaua, ktorý tak zaistil už štvorgólový náskok Flames.
Jediný gól Coyotes strelil v čase strelil Jordan Oesterle, brankár Adin Hill predviedol 19 úspešných zákrokov. Richard Páínik nepremenil dve strely, nazbieral dva mínusové body a Arizona prehrala už tretí zápas v rade.

Giordanov druhý gól proti Arizone

Islanders v úvode zaskočili lídra
Tampa Bay zaznamenala ešte len druhý prehru z posledných 12 zápasov a najlepší tím súťaže v Barclays Center na domácom ľade Islanders stratil zápas hneď v úvode. Už v čase 4:43 totiž po góloch Brocka Nelsona, Cala Clutterbucka a Devona Toewse prehrával 0:3.
Islanders si napravili chuť po sobotnej porážke v derby s Rangers 1:2 a aj šiestykrát v sezóne vyhrali druhý zápas, keď nastúpili dva dni po sebe. "Včera sme opúšťali ľad s trpkými pocitmi. Dnes sme odviedli skvelú prácu. Poraziť takýto silný tím hovorí veľa o charaktere nášho mužstva," uviedol útočník Islanders Casey Cizikas.
Lightning sa presadili len v 39. minúte, keď Ryan McDonagh znížil na 1:4. Ondřej Palát vďaka asistencii bodoval v treťom zápase za sebou.
Erik Černák si pripísal až päť striel na bránku, čo bolo hneď po Palátovi najviac z celého tímu, ani jedna sa však neujala.

Islanders dali dva góly za 16 sekúnd

Mrázek a Aho podržali Carolinu
Brankár Petr Mrázek 20 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Caroliny nad Nashvillom 6:3 a potvrdil, že Predators sú jeho obľúbeným súperom. Aj v siedmom vystúpení proti nim v kariére totiž vychytal výhru. Hurricanes tak uspeli v siedmom z posledných ôsmich duelov. Ďalšie vydarené vystúpenie rozbehnutého tímu z Raleighu riadil hetrikom Sebastian Aho.
Hrdina zápasu zažil druhý trojgólový zápas v NHL a za uplynulé dva duely strelil spolu päť gólov. "Hráme s rovnakými hráčmi a rovnakým systémom. Možno robíme lepšie drobné detaily a vychádza nám to," komentoval Aho vydarenú sériu Hurricanes.
Nashville vyšiel naprázdno prvýkrát po siedmich zápasoch, v ktorých päťkrát vyhral. Nestačili mu ani dva góly Filipa Forsberga.
Bobrovskyho víťazný návrat
Brankár Sergei Bobrovsky po návrate do bránky Blue Jackets 22 úspešnými zákrokmi prispel k triumfu Columbusu nad Rangers 7:5. Na štvrtkový duel proti Nashvillu nebol nominovaný kvôli disciplinárnemu previneniu a v sobotu len kryl chrbát Joonasovi Korpisalovi pri víťazstve nad Washington Capitals 2:1 po predĺžení.
"Vrátil som sa a robil som svoju prácu, aby som pomohol tímu k výhre. Je to mužstvo s veľkým charakterom a je skvelé byť jeho súčasťou," vyhlásil Bobrovsky.
Úvodný gól zápasu strelil Ryan Strome, ktorému asistoval Filip Chytil. Rangers však prehrali šiesty z posledných siedmich duelov. Nepomohli im ani dva góly Matsa Zuccarella.
Náskok Columbusu na 4:2 zvýšil forvard Lukáš Sedlák. V 38. minúte ho spoza bránky našiel medzi kruhmi Oliver Bjorkstrand a český útočník zvýšil náskok Columbusu na 4:2.
Pred duelom hodil slávnostné buly útočník Rick Nash, ktorý pred niekoľkými dňami po 15 rokoch v NHL ukončil kariéru. Blue Jackets si ho vybrali v roku 2002 ako jednotku draftu a Nash je rekordérom klubu v počte zápasov (674), gólov (289), asistencií (258) aj bodov (547). Posledných päť sezón strávil v Rangers.
Ducks opäť prehrali
Anaheim podľahol na ľade Winnipegu 3:4 po predĺžení a pridal už jedenástu porážku za sebou. Štvrtýkrát počas tejto série aspoň bodoval. Ducks sa naposledy radovali z úspechu 17. decembra, keď zdolali Pittsburgh. Nádej na ukončenie série im 11 sekúnd pred koncom predĺženia zobral Bryan Little.
Vo Winnipegu nestačilo Anaheimu ani vedenie 2:0 a 3:2. "Nesmieme byť z toho zničení. Musíme na tomto výkone stavať a hrať takto ďalej. Teraz sa musíme pripraviť na Detroit," vyhlásil kouč Ducks Randy Carlyle.

Laine trafil po prihrávke Littlea

Panthers sa nedarí
Florida musela prehryznúť šiestu porážku v rade, keď podľahla vo Vancouveri 1:5. Víťazný gól Canucks strelil v 48. minúte Ben Hutton. Domáci potom v závere dvakrát skórovali pri hre Panthers bez gólmana a posledný gól už inkasoval po svojom návrate do bránkoviska Roberto Luongo.
"Niektorí naši hráči hrajú veľmi priemerne a možno aj podpriemerne. Takto nemôžeme vyhrávať," povedal kouč Floridy Bob Boughner, ale vychválil Luonga. "Bol skvelý, ale niektorí naši kľúčoví hráči odohrali zlý zápas. Nedá sa vyhrávať, keď opory nie sú oporami."