Panik

V utorkových prípravných dueloch sa predstavili traja Slováci. Útočník Richard Pánik skóroval pri výhre Arizona Coyotes nad Los Angeles Kings a obranca Michal Čajkovský strelil gól za Carolina Hurricanes vo víťaznom súboji s Tampa Bay Lightning. Do akcie sa dostal aj brankár Peter Budaj, ktorý chytil všetkých deväť pokusov strelcov Arizony.

Arizona Coyotes a Los Angeles Kings absolvovali až dva prípravné duely v jeden večer. Pánik v jednom z nich už v piatej minúte využil presilovú hru a pomohol Coyotes k triumfu 4:2. Budaj sa dostal do bránky Kings v polovici zápasu, poradil si so všetkými deviatimi pokusmi neskorších víťazov, ale prehru už neodvrátil. Elitný bek Oliver Ekman-Larsson zažiaril vo farbách Coyotes tromi asistenciami.
Skóre súboja Carolina Hurricanes proti Tampa Bay Lightning otvoril v piatej minúte Čajkovský. Dvadsaťšesťročný obranca sa prvýkrát predstavil za Carolinu, ktorá porazila Tampu 4:1. Rodák z Bratislavy pred kempom podpísal s tímom z Raleigh ročný skúšobný kontrakt. Za Hurricanes prvýkrát nastúpil aj český brankár Petr Mrázek. Za 31 minút pobytu v bránke predviedol 9 úspešných zákrokov a neinkasoval ani jeden gól. Tohtoročná dvojka draftu Andrei Svechnikov skóroval a pridal aj asistenciu.
Útočník John Tavares bravúrne zvládol ostro sledovanú premiéru v drese Toronto Maple Leafs, keď dvoma gólmi prispel k výhre svojho mužstva nad Ottawa Senators 4:1. Tavares udrel v úvode prvej a tretej časti a skvelý výkon nakoniec korunoval aj jednou asistenciou.

Tavares skóroval v premiére za Toronto

V úvode prípravy sa veľmi dobre darí útočníkovi Jakubovi Laukovi, ktorý vo svojom debute za Boston zaznamenal asistenciu a v tom druhom rovno trafil. Rodák z Prahy udrel v čase 19:03, keď ho presne našiel spoluhráč Austin Fyten. K triumfu Bruins 5:2 nad Capitals významne prispel aj gólman Jakub Vladař, ktorý si vo svojej premiére za Boston pripísal 31 úspešných zákrokov. Nová slovenská posila Bruins v bránkovisku Jaroslav Halák je s druhou časťou tímu v Číne, kde Boston v stredu odohrá druhý duel proti Calgary Flames.

Lauko naskočil z trestu a skóroval

Buffalo Sabres si poradili s Pittsburgh Penguins 3:2 a útočník Vladimír Sobotka čakal na zápas do štatistík svojho nového tímu len necelú tretinu. Bývalý útočník St. Louis Blues pridal k strelenému gólu aj asistenciu. Jeden gól strelil aj Jack Eichel.
Paul Stastny má za sebou debut v drese Vegas Golden Knights, s ktorými 1. júla podpísal zmluvu ako voľný hráč. Najmladší tím celej ligy si poradil s tímom Colorado Avalanche a duel ovládli 5:1. Tomáš Hyka by chcel mať v tíme pevnejšiu pozíciu a robí pre to maximum. V utorok najprv pomohol pripraviť úvodný gól pre Brandona Pirriho a v úvode druhej časti potom asistoval pri góle Erika Brannstroma.
Po odchode Vladimíra Sobotku ostal v širšom kádri St. Louis len jeden Čech Dmitrij Jaškin, ale nijak tým netrpí. V súboji Blues proti Dallas Stars sa blysol jedným gólom, keď v čase 35:49 zužitkoval presilovú hru. Porážku svojho tímu 3:5 však odvrátiť nedokázal.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Výsledky utorkových prípravných zápasov:
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 3:2Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks 4:1New York Islanders - Philadelphia Flyers 1:5Washington Capitals - Boston Bruins 2:5Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 1:4Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 4:1Dallas Stars - St. Louis Blues 5:3Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights 1:5Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 4:2Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 3:4San Jose Sharks - Anaheim Ducks 4:1Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 2:4