Buffalo prehralo jedenásty krát za sebou, cez prestávku si chce dobiť baterky

Autor Michael Langr / NHL.com

Nedávno si užili oslavu vyradenia čísla 39 Dominika Haška, inak však fanúšikovia Buffalo Sabres veľa dôvodov na oslavu nemajú. Ich obľúbený tím je v kríze, prehral 11 zápasov v rade a s 31 bodmi je najhorším celkom celej NHL. Pauza pre Zápas hviezd tak prišla ako na zavolanie.

"Nehodláme to zabaliť. Aj keď sme teraz na tom zle, nevzdávame sa," uviedol útočník Drew Stafford. "Ideme ďalej. Snáď využijeme prestávku a dobijeme si baterky."

Problémom Sabres je predovšetkým defenzíva. 167 inkasovaných gólov je suverénne najviac v lige. Vo štvrtok dostali od Minnesota Wild 'sedmičku', v sobotu štyri góly od Philadelphia Flyers a v nedeľu prehrali 4:6 s Detroit Red Wings. V zápase, v ktorom po 14 minútach viedli 3:0 a vyhnali z bránky českého gólmana Petra Mrázka. Ani ten však nedokázali dotiahnuť k bodovému zisku.

"K tomu nie je čo dodať," povzdychol si Stafford. "Konečne sa nám vydarila prvá tretina, vyšli nám brejky aj nejaké dorážky. Tri góly. A aj tak to stratíme..."

Detroit v druhej tretine duel vyrovnal - na 3:3 sa presadil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý dal v posledných štyroch zápasoch päť gólov a pripísal si v nich sedem bodov. Hattrick Henrika Zetterberga v tretej časti potom dokonal dielo skazy Sabres.

"Chlapci do toho dali všetko. V prvej tretine som bol na nich hrdý. A čo sa stalo potom? Keď máte tím v prestavbe a proti sebe elitných svetových hokejistov, niekedy vás skrátka prekonajú," komentoval to zmierlivo tréner Ted Nolan.

Ďalší zápas hrá Buffalo až 27. januára, kedy zahajuje štvorzápasový trip po kanadských mestách. Pokiaľ z neho nezačne voziť body, už teraz veľmi matná vidina play off sa zrejme rozplynie definitívne. Už teraz tímu chýba na postupové pozície minimálne 23 bodov.

Dobrou správou je, že po prestávke sa do kádra zapojí zranený kapitán Brian Gionta, ktorý mužstvu chýbal od 23. decembra kvôli zraneniu v hornej časti tela. Vráti sa aj obranca Mike Weber, ktorý chýbal v posledných dvoch zápasoch. A útočník Marcus Foligno bude mať čas na rekonvalescenciu zlomenej ruky, ktorú si lieči už mesiac.

Naopak pre Codyho McComicka, ktorý bol v januári hospitalizovaný s krvnou zrazeninou v nohe, sa pravdepodobne sezóna skončila. Lekári ho minulý týždeň prepustili z nemocnice, ale podľa Nolana už McCormick do prebiehajúcej základnej časti nezasiahne.