Budaj

Peter Budaj inkasoval od Tampy Bay päť gólov, Kings prehrali jasne 5:0 a neskórovali už v druhom zápase v rade. Ešte v sobotu mohol byť slovenský brankár mimoriadne spokojný, keď zaznamenal dve čisté kontá v rade a viac ako 147 minút bez gólu. Potom sa však karta obrátila, v nedeľu ho štyrikrát prekonali Capitals a v posledných dvoch dueloch tak dokopy inkasoval deväť gólov.

Premiéru v NHL má pred sebou slovenský útočník Peter Cehlárik, ktorého Boston Bruins v utorok povolali do prvého tímu. Žilinský rodák odohral za Providence Bruins v American Hockey League 40 zápasov, v ktorých nazbieral 18 gólov a 15 asistencií. Dvadsaťjedenročného Cehlárika Bruins draftovali v treťom kole v roku 2013 ako celkové číslo 90. Boston najbližšie nastúpia v noci zo štvrtka na piatok proti celku San Jose Sharks.
Pittsburgh Penguins - Calgary Flames 2:3 po náj.
Obrovským prekvapením sa skončil duel Pittsburghu s Calgary, kanadský tím zvíťazil na ľade veľkého favorita 3:2 v nájazdoch a oslávil štvrtú výhru z posledných piatich duelov.
Penguins boli v zápase lepším tímom. Mali viac z hry i streleckú prevahu, tentoraz to ale šampiónom stačilo len na jediný bod.
"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas," vyhlásil kapitán domácich Sidney Crosby. "Vytvorili sme si dosť šancí. Aby som bol úprimný, zaslúžili sme si vyhrať."
Crosby v dueli zaznamenal jednu asistenciu, čím sa posunul na métu 998. kanadských bodov v kariére. Už v nasledujúcom dueli tak bude útočiť na magickú tisícku.
V drese hostí odohral parádny zápas útočník Michael Frolík, ktorý svojím gólom v čase 38:03 zvýšil už na 2:0 pre Calgary. Penguins síce v záverečnej časti vyrovnali skóre a vynútili si predĺženie, v nájazdoch ale o triumfe Flames rozhodol útočník Kris Versteeg.

Buffalo Sabres - San Jose Sharks 5:4 po predl.
Na obrovskú drámu sa zmenil súboj Buffala proti San Jose, z triumfu 5:4 v predĺžení sa nakoniec radovali Sabres. Víťazný gól obstaral útočník Evander Kane.
Hostia z Kalifornie mali duel výborne rozohraný, po dvoch tretinách viedli 3:1 a zdalo sa, že smerujú k triumfu. Buffalo sa ale v poslednej časti zdvihlo a troma góly si vynútilo predĺženie. V ňom rozhodol svojím druhým gólom v zápase Kane.
New York Rangers - Anaheim Ducks 4:1
Pri čele tabuľky Východnej konferencie sa naďalej držia hráči New York Rangers, ktorí na svojom ľade porazili Anaheim 4:1 a zaznamenali už tretie víťazstvo v rade.
Hrdinom duelu sa stal útočník Michael Grabner, ktorý sa dvakrát presadil v záverečnej časti a poistil tak svojmu tímu cenný triumf. Tréner Rangers Alain Vigneault oslávil jubilejnú 600. výhru v kariére.

Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets 2:3 po predl.
Úlohu favorita splnil Columbus, ktorý zvíťazil na ľade Detroitu 3:2 v predĺžení. O víťazný gól sa postaral elitný obranca Seth Jones.
V bránke Red Wings nechýbal gólman Petr Mrázek, ktorý si dokopy pripísal 24 úspešných zákrokov. Na víťazstvo to ale tentoraz nestačilo, v drese Columbusu totiž troma body zažiaril Brandon Dubinsky. Tomáš Tatar ani Tomáš Jurčo za porazených nebodovali.
Winnipeg Jets - Minnesota Wild 2:4
Skvelú momentálnu formu potvrdila Minnesota, ktorá uspela na ľade Winnipegu 4:2 a na čele tabuľky Západnej konferencie už má päťbodový náskok.
V súboji s Jets si hostia už v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok, ktorý po zvyšok duelu kontrolovali. Smolný duel odohral český brankár domácich Ondřej Pavelec. Najprv inkasoval tri góly, v čase 26:15 navyše musel kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu v dolnej časti tela striedať.
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 5:0
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil zápas Washingtonu s Carolinou, domáci svojho súpera deklasovali 5:0 a upevnili si postavenie na čele tabuľky Východnej konferencie.
Capitals po prvom dejstve viedli už 2:0, v záverečnej časti pridali ďalší tri zásahy. Po dvoch bodoch zaznamenali Alex Ovechkin, Brett Connolly a Marcus Johansson.

Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 4:0
Veľkým prekvapením skončil duel Colorada s Montrealom, trápiaci sa domáci zdvihli hlavu a na svojom ľade deklasovali veľkého favorita 4:0.
Obrovský podiel na výhre Avalanche mal útočník Mikko Rantanen, ktorý oslávil svoj premiérový hetrik v NHL. Gólman Calvin Pickard potom k víťazstvu prispel 27 úspešnými zákrokmi.

1.Jubileum pre Vigneaulta
Na zápas proti Anaheimu len tak nezabudne skúsený tréner New York Rangers Alain Vigneault. Ten v ňom po výhre 4:1 oslávil jubilejný 600. triumf v bohatej kariére.
2. Rantanenov večer
Len 54 zápasov čakal na svoj premiérový hetrik talentovaný útočník Mikko Rantanen. Mladík Colorada sa dočkal v dueli s Montrealom, v ktorom svoj tím troma gólmi nasmeroval k suverénnemu triumfu.
3. Holtbyho tridsiatka
Skvelú formu naďalej dokazuje gólman Washingtonu Braden Holtby. V dueli proti Caroline pochytal všetkých 23 streleckých pokusov súpera a oslávil už 30. čisté konto v kariére.