budaj 12717

V rámci štvrtkového programu NHL sa predstavilo niekoľko slovenských hokejistov. Peter Budaj piatykrát v sezóne štartoval v bránke Tampa Bay Lightning a výborným výkonom prispel k víťazstvu nad Colorado Avalanche. Zdeno Chára sa podieľal asistenciou na vysokej výhre Boston Bruins nad Arizona Coyotes.
Jaroslav Halák kryl na ľade Pittsburgh Penguins 28 streleckých pokusov súpera, New York Islanders však prehrali po predĺžení. Do nadstavenia sa dostal aj duel Ottawa Senators proti Los Angeles Kings, ktorý domáci Kings s Mariánom Gáboríkom zvládli v pomere 4:3.

Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 5:2
Budaj odchytal v bránke Tampy piaty duel v sezóne a pomohol svojmu tímu k tretej výhre v rade. Slovenský gólman si pripísal 30 úspešných zákrokov a nedokázal zastaviť len dva strelecké pokusy Avalanche.
Hlavnou hviezdou víťazov bol kapitán Steven Stamkos, ktorý strelil gól a pripojil aj dve asistencie. V sezóne tak má na konte 41 bodov, o jeden viac ako jeho kolega Nikita Kucherov.
Lightning sa vďaka triumfu vrátili na čelo ligy a stali sa prvým tímom NHL v aktuálnej sezóne, ktorý dokázal vyhrať 20 duelov.
"V tejto lige nie je ľahké pravidelne vyhrávať. Snažíme sa vyhrať čo najviac duelov na domácom ľade, takže sa teším, že sme pridali ďalšie víťazstvo" spokojne vyhlásil Stamkos.
V drese Avalanche prekonali Budaja Erika Johnsona a Gabriel Landeskog, ktorý sa vrátil po štvorzápasovej suspendácii za krosček na útočníka Flames Matthewa Tkachuka z 25. novembra. Semyon Varlamov zastavil v bránke hostí 27 pukov.

Boston Bruins - Arizona Coyotes 6:1
Hráči Bostonu zmenili zápas proti Arizone na jednoznačnú záležitosť. Bruins pred vlastnými fanúšikmi rozložili súpera 6:1 a pripísali si tretiu výhru z posledných štyroch duelov.
Na úspechu žltočiernych farieb sa podieľal aj Zdeno Chára, ktorý prihral na záverečný gól Andersa Bjorka. Slovenský obranca bodoval v druhom zápase po sebe, pridal svoj ôsmy bod v sezóne a pripísal si tri body v hodnotení plus/mínus.
Bolo vidieť aj českých hráčov, David Krejčí zažiaril gólom a asistenciou, David Pastrňák pridal jednu prihrávku. Skúsený útočník David Backes strelil prvé dva góly v sezóne, v súčte s minulou sezónou čakal na gól dlhých 14 zápasov.
"Vedel som, že túto sériu raz prelomím," usmial sa David Backes. "Už dlho sme si vytvárali veľa dobrých šancí, teraz sa nám ich konečne podarilo aj premeniť."
Brankár Tuukka Rask podporil triumf Bruins spoľahlivým výkonom, keď si pripísal 20 úspešných zákrokov. Boston poskočil na Východe už na deviatu priečku.

Vancouver Canucks - Philadelphia Flyers 1:4
Philadelphia naďalej potvrdzuje zlepšenú formu, tentoraz presvedčivo vyhrala na ľade Vancouveru 4:1 a odškrtla si tretí triumf v rade.
Flyers sa mohli znovu spoľahnúť na bodový príspevok Jakuba Voráčka. Elitný útočník zaznamenal tri asistencie, v sezóne ich má na konte už 30 a je najlepším nahrávačom celej ligy.
Jediný úspech domácich zaobstaral Brock Broeser, ktorý v závere druhej tretiny prekonal gólmana Briana Elliotta. Ten sa pri zranení Michala Neuvirtha znovu postavil medzi tri tyče a pripísal si 36 zákrokov.

Montreal Canadiens - Calgary Flames 2:3 po predl.
Český brankár David Rittich predviedol ďalší vynikajúci výkon, ktorý priviedol Calgary k víťazstvu 3:2 po predĺžení na ľade Montrealu.
Rittich čelil dokopy 37 streleckým pokusom súpera, nestačil len na zakončenia Daniela Carra a Phillipa Danaulta.
"Vedeli sme, že tieto body potrebujeme. Doma sme totiž niečo postrácali," upozornil David Rittich. "Odohrali sme naozaj dobrý zápas."
Flames sa museli znovu zaobísť bez zraneného Jaromíra Jágra, darilo sa však Seanovi Monahanovi. Mladý útočník najprv v čase 6:31 otvoril skóre duelu, v druhej minúte predĺženia potom rozhodol o výhre Calgary.

Ďalšie štvrtkové zápasy:
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 4:3 po predl.
Florida Panthers - Winnipeg Jets 6:4
San Jose Sharks - Carolina Hurricanes 5:4 po predl.
Los Angeles Kings - Ottawa Senators 4:3 po predl.
St. Louis Blues - Dallas Stars 3:0
Jaroslav Halák predviedol veľmi dobrý výkon v zápase na ľade Penguins. Slovenský brankár si pripísal 28 úspešných zákrokov. A pomohol svojmu tímu k zisku cenného bodu.
Duel medzi Floridou a Winnipegom sa skončil prestrelkou, padlo dokopy desať gólov. Panthers trafili hneď šesťkrát.
San Jose predviedlo skvelý obrat, keď doma prehrávalo s Carolinou po prvej tretine už 0:3, nakoniec ale bralo triumf 5:4 po predĺžení. Rozhodol obranca Brent Burns.
Hráči St. Louis potvrdili úlohu favorita, keď v domácom prostredí porazili Dallas 3:0 a pridali druhé víťazstvo v rade. K výhre prispeli aj českí hokejisti, Vladimír Sobotka zaznamenal dve asistencie, Dmitrij Jaškin jednu.
1. Jakub Voráček (PHI): 3 asistencie, 3 strely, 20:30 čas na ľade
2. David Backes (BOS): 2 góly, 4 strely, 4 získané puky
3. Jake Allen (STL): 29 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov