Prečo Toronto vypadlo: Kapitán chýbal, M+M zmizli

Maple Leafs doplatili na Tavaresovo zranenie a chabú produkciu Matthewsa s Marnerom

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Montreal - Toronto 3:1

Zostrih: Skvelý Price priviedol Montreal k postupu

Carey Price pochytal 30 striel súpera, Canadiens v siedmom zápase na ľade Maple Leafs uspeli 3:1 a postúpili do 2. kola

• 04:56 •

Túto šancu bol hriech nevyužiť. Fanúšikovia Toronto Maple Leafs čakajú na Stanley Cup od roku 1967, ale stále márne. Tohtoročná príležitosť sa pritom zdala byť jedinečná.

Canadiens postúpili do 2. kola play off

Pondelkové zápasy play off: Montreal zavŕšil obrat v sérii proti Torontu, Islanders vyrovnali stav v súboji s Bostonom

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 04:56 •

Zloženie už rozohraného 2. kola play off je kompletné. Ako posledný tím ho doplnili Montreal Canadiens, ktorí v rozhodujúcom siedmom zápase na ľade víťaza Scotia Severnej divízie Toronto Maple Leafs vyhrali 3:1. Tím s najhoršou bilanciou po základnej časti zo všetkých šestnástich účastníkov bojov o Stanley Cup teraz vyzve Winnipeg Jets. Slovenský útočník Tomáš Tatar v zostave víťazov druhýkrát za sebou chýbal.

Nočné mory sa vracajú. Toronto: Už to zvládneme

Maple Leafs štvrtýkrát za sebou v play off mieria do duelu o všetko. Ich hviezdy mlčia a hrozba ďalšieho zlyhania rastie

Autor Lukáš Vrkoč via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Akoby sa v rámci psychoterapie dostali do štádia, keď to bude najviac bolieť. Keď budú z útrob vyvierať bolestivé a traumatizujúce zážitky.

Montreal si vynútil siedmy duel proti Torontu

Sobotné zápasy play off: Boston vďaka hetriku Pastrňáka odštartoval druhé kolo triumfom nad Islanders

Zostrih: MTL - TOR 3:2 pp.

Zostrih: Montreal po predĺžení vyrovnal sériu

Jesperi Kotkaniemi strelil rozhodujúci gól v predĺžení, Maple Leafs ovládli šiesty duel s Maple Leafs a opäť si predĺžili sezónu

• 05:01 •

Úvodné kolo v Scotia Severnej divízii pokračuje. Montreal Canadiens si vďaka víťazstvu na vlastnom ľade nad Toronto Maple Leafs 3:2 po predĺžení vynútili siedmy zápas. O výhre domácich, ktorí nastúpili bez slovenského útočníka Tomáša Tatara, v nadstavení rozhodol Jesperi Kotkaniemi.

Hokejisti Boston Bruins odštartovali boje v 2. kole play off NHL v MassMutual Východnej divízii sobotnou výhrou nad New York Islanders 5:2. Najvýraznejšiu zásluhu na tom mal český kanonier David Pastrňák, ktorý zažiaril hetrikom. Jeho krajan David Krejčí si pripísal tri asistencie a víťazný gól strelil obranca Charlie McAvoy.

Päť ťahákov pätnásteho dňa play off

V Kanade sa konečne hrá pred divákmi, Boston a Islanders rozbiehajú 2. kolo

Jeden možný postup do 2. kola bojov o Stanley Cup a k tomu vykročenie do tejto fázy v MassMutual Východnej divízii. To je ponuka v rámci sobotného programu NHL.

Carolina vyradila Nashville a postupuje

Štvrtkové zápasy play off: Hurricanes porazili Predators po ďalšom predĺžení, Montreal si vynútil šiesty zápas proti Torontu

Zostrih: CAR - NSH 4:3 pp.

Zostrih: Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho sa presadil krátko po začiatku predĺženia, Carolina uspela na ľade Nashvillu 4:3 a po výhre 4:2 na zápasy je v ďalšom kole

• 04:59 •

Carolina Hurricanes sa stali ďalším tímom postupujúcim do 2. kola play off. Vo štvrtkovom dueli na ľade Nashville Predators vyhrali 4:3 po predĺžení a sériu dotiahli do úspešného konca v pomere 4:2 na zápasy. Tím z Releighu v ďalšom súboji Discover Centrálnej divízie vyzve obhajcov Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Tavares bol s Torontom opäť na ľade

Kapitán Maple Leafs týždeň po zranení z 1. duelu play off trénoval, zatiaľ bez kontaktu

John Tavares bol po týždni opäť na ľade. Center Toronto Maple Leafs, ktorý 20. mája v 1. dueli play off proti Montreal Canadiens utrpel otras mozgu a zranil si koleno, korčuľoval v 'bezkontaktnom' drese rovnako ako Nick Foligno, ktorý vynechal posledné dva zápasy kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Panthers sa vzopreli a šampiónov ďalej nepustili

Súhrn play off: Jets po 3. predĺžení vyradili Oilers, Tatar asistoval proti Torontu

Knight priviedol Panthers k výhre

Knight 36 zákrokmi priviedol Floridu k triumfu

Spencer Knight pochytal 36 striel súpera a vo svojom prvom zápase play off nedovolil Lightning vyradiť jeho Panthers

• 02:56 •

Hokejisti Tampa Bay Lightning nevyužili prvú príležitosť zavŕšiť postup do druhého kola play off. Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade tímu Florida Panthers 1:4 a v sérii tak vedú už len 3:2 na zápasy. Po maratóne vo Winnipegu je známy ďalší postupujúci. Winnipeg Jets vďaka gólu v 107. minúte poslali na dovolenku Edmonton Oilers, ktorých vyradili po výsledku 4:0 na zápasy.

New York Islanders si vypracovali mečbal vďaka výhre v úvode druhého predĺženia v aréne Pittsburgh Penguins. Toronto Maple Leafs po úvodnej porážke v sérii proti Montreal Canadiens pridali druhé víťazstvo, na jediný gól porazených prihral aj Tomáš Tatar.

Boston stále funguje ako stroj na play off

Bruins štvrtýkrát v rade vyhrali sériu prvého kola, vďačia za to Bergeronovej snahe a Pastrňákovej ľahkosti

Zostrih: Bruins - Capitals 3:1

Zostrih: Bruins v piatom zápase vyradili Capitals

Patrice Bergeron dal dva góly v piatom súboji s Capitals a posunul Bruins do druhého kola bojov o Stanley Cup

• 04:54 •

Tento stroj má už svoje roky, takže občas spomaľuje. Na play off sa však dokáže nastaviť ako máloktorý iný.

Boston a Colorado postúpili do druhého kola

Súhrn play off: Capitals a Blues skončili. Jets majú tretiu výhru nad Oilers a Predators po dráme vyrovnali

Hokejisti Boston Bruins a Colorado Avalanche sa po odohraní nedeľného programu NHL stali prvými postupujúcimi tímami z 1. kola play off. Bruins vyhrali piaty zápas na ľade Washington Capitals 3:1. Pre slovenského obrancu Zdena Cháru sa tak séria proti bývalému tímu aj celá sezóna skončila. V najrýchlejšom možnom čase sa podarilo postúpiť Avalanche, ktorí s veľkým prehľadom zvládli aj štvrtý duel proti St. Louis Blues.