bruins hug

Boston Bruins vo štvrtom zápase 1. kola Východnej konferencie vyhrali na ľade Toronto Maple Leafs 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii. Tímu kapitána Zdena Cháru pomohol aj český útočník David Pastrňák, ktorý sa pod výhru podpísal dvoma asistenciami. Vrátil sa tak na čelo produktivity play off pred Sidneyho Crosbyho z Pittsburgh Penguins.

Hokejisti Washington Capitals vyhrali aj druhý duel na ľade Columbus Blue Jackets a vyrovnali tak stav série na 2:2 na zápasy. Prvýkrát v sérii sa nepredlžovalo, Capitals sa radovali po výsledku 4:1. Hlavnú úlohu mal Evgeny Kuznetsov, ktorý zažiaril troma bodmi za gól a dve prihrávky. Hviezdny Alex Ovechkin pridal gól a asistenciu.
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 1:3 (stav série 1:3)
Bruins otvorili skóre už po 28 sekundách hry, keď Pastrňák po obídení bránky z pravého rohu útočného pásma prihral na modrú čiaru Kevanovi Millerovi, ktorý posunul puk na ľavú stranu na Toreyho Kruga a ten trafil presnou strelou od mantinelu.
Brankárovi Frederikovi Andersenovi tienil Rick Nash, ktorý nastúpil v prvej formácii namiesto zraneného Patricea Bergerona. "Nijako sme nepanikárili. Keď jeden hráč vypadne zo zostavy, ďalší ho nahradí. To je skvelé, ale zápas je za nami a my sa musíme pripraviť na ten piaty," pochvaľoval si David Krejčí, ktorý Bostonu pomohol asistenciou.
Stratu vymazal Tomáš Plekanec, ktorý po prihrávke Mitchella Marnera prekonal Tuukku Raska z pozície medzi kruhmi. Tridsaťpäťročný Čech zaznamenal premiérový gól za Toronto. Potom sa opäť dostal k slovu Pastrňák. Po vhadzovaní v obrannom pásme Bruins na modrej čiare obhodil Jakea Gardinera, vytvoril prečíslenie dvoch na jedného a predložil puk Bradovi Marchandovi.
Do brejku vyrazili napriek tomu, že už predtým pred zakázaným uvoľnením boli dlho na ľade. "Keď máte možnosť ísť dvaja na jedného, tak vždy ešte niekde nájdete energiu," komentoval to Pastrňák.
Jake DeBrusk v 45. minúte zavŕšil výsledok, keď rovnako v prečíslení zužitkoval prihrávku Krejčího. Prvou hviezdou duelu sa stal brankár víťazov Tuukka Rask, ktorý si pripísal 31 úspešných zákrokov.
Štyridsaťjedenročný kapitán Bostonu Zdeno Chára bol s časom 26:43 suverénne najvyťaženejším mužom na ľade a pripísal si dva plusové body, štyri hity a zablokoval tri strelecké pokusy súpera.

Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 1:4 (stav série: 2:2)
V hosťujúcej bránke bol po dvoch domácich predstaveniach Philippa Grubauera znovu Braden Holtby a až do 47. minúty si udržal čisté konto. Potom Boone Jenner potešil väčšinu Nationwide Areny svojím prvým gólom v tohtoročnom play off, lenže Capitals mali v tom čase už trojgólový náskok.
"Po celý rok si veríme a nemyslím si, že by sme o sebe niekedy pochybovali," vyhlásil Holtby. "Prišli sme sem so správnym nastavením mysle, že domáci tím skrátka porazíme."
Skóre otvoril v siedmej minúte Tom Wilson, čo znamenalo, že Washington aj štvrtýkrát skóroval ako prvý.
"Z nejakého dôvodu - a bolo to vidieť od prvého striedania - sme vyzerali nervózni," všimol si tréner porazených John Tortorella. "Absolútne neviem prečo, ale aj to sa občas stáva."
Krátko pred polovicou riadneho hracieho času zvýšil T.J. Oshie a potom sa pripomenul kanonier Alex Ovechkin. Kapitán hostí skóroval tretíkrát v tohtoročnom play off a pripojil aj jednu asistenciu.
Holtby síce neostal nepriestrelný, ale vďaka 23 úspešným zákrokom už Blue Jackets nedovolil ďalšie góly. Kuznetsov naopak v závere potvrdil úspech hostí strelou do prázdnej bránky a rovnako strelil tretí gól v play off.
Víťazi tak po dvoch úvodných prehrách po predĺžení pred svojimi fanúšikmi opäť získali výhodu domáceho prostredia. Aj keď o výhode by sa dalo pochybovať, keďže ani jeden z tímov zatiaľ doma nedokázal vyhrať.
"Nasledujúci zápas bude naozaj veľmi dôležitý," podotkol hosťujúci kouč Barry Trotz. "Niekto sa dostane do vedenia a bude mať navrch, kým ten druhý už bude chrbtom k stene."