chara 0307

Štvrtok v NHL ponúkol bohatý program 11 duelov. Boston Bruins si po obrate poradili s Florida Panthers 4:3 a pridali tak do zbierky ďalšie body. Nevyšli naprázdno už v 18. zápase po sebe.

Padli aj dva hetriky v podaní Alexandera Radulova a Jasona Zuckera. Radulov ním riadil výhru Dallas Stars nad Colorado Avalanche 4:0, Zucker bol zase jediným strelcom súboja medzi jasným lídrom ligy Tampa Bay Lightning a Minnesota Wild (0:3). Arizona s Richardom Pánikom vybojovala cennú výhru, keď porazila Calgary 2:0.
Bleskový obrat Bostonu
Florida odštartovala lepšie, po góloch Aleksandera Barkova a Jonathana Huberdeaua viedla v druhej tretine 2:0. Lenže potom sa k slovu dostal David Krejčí, ktorý úspešným zakončením pod hornú tyčku po súhre s Dantonon Heinenom prebudil Bruins k životu.
V 49. minúte Patrice Bergeron v oslabení vyrovnal, ale to hlavné malo ešte len prísť.
Už o dve minúty neskôr totiž znova trafil Huberdeau a vrátil Panthers vedenie. Tí si ho udržali až do poslednej minúty, ale aj tak nakoniec nezískali ani bod.
Najprv totiž Matt Grzelcyk pri hre bez gólmana sekundu pred návratom Mikea Hoffmana v čase 59:23 vyrovnal a potom Bergeron len sedem sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodol ďalším gólom.

Krejčí trafil po krásnej kombinácii s Heinenom

Bruins neprehrali v riadnom hracom čase od 19. januára a predĺžili svoju bodovú sériu na 18 duelov. Vyhrali piatykrát za sebou a celkovo štrnásty raz počas tohto úspešného obdobia. Panthers naopak stratili šiesty zápas v rade.
Boston štvrtkovým výsledkom vyrovnal druhú najdlhšiu bodovú sériu vo svojej histórii. Rovnako dlhá séria sa im podarila počas minulého ročníka aj v sezóne 1968-69, keď vyhrali 13 duelov a pripísali si päť remíz.
K rekordnému zápisu však ešte vedie dlhá cesta. Ten je zo sezóny 1940-41 a trval 23 zápasov, v ktorých nazbierali 15 víťazstiev a 8 remíz.
Kapitán víťazov Zdeno Chára odohral takmer 18 minút, nepremenil jednu strelu a pripísal si dva hity. Jeho krajan Peter Cehlárik raz vystrelil na bránku a nebodoval vo štvrtom dueli v rade.
"Nie sme vždy dokonalí, ale vždy hráme tak, že sa snažíme nájsť cestu k víťazstvu," vyhlásil Bergeron, prvá hviezda zápasu. "Nemusí to vždy byť váš najlepší zápas, ale ste možno len jednu dobrú strelu od toho, aby ste sa doň vrátili. Túto výhru určite berieme, aj keď vieme, že musíme byť lepší."
"My sme prirodzene vôbec netešíme. Naše mužstvo je po takomto výsledku naozaj sklamané," priznal kouč hostí Bob Boughner. "Nikto tento tím nedokázal poraziť v riadnom hracom čase už 17 zápasov, teraz už 18, ale my sme cítili, že by sme mohli byť tými, komu sa to podarí. V závere to všetko odplávalo a veľmi to bolí."

Bruins v závere otočili zápas za 30 sekúnd

Radulov hviezdil
Dallas Stars a Colorado Avalanche medzi sebou odohrali veľmi dôležitú bitku o postupové pozície v Západnej konferencii. Domáci ju úplne jasne ovládli po výsledku 4:0.
Hlavný podiel na úspechu Texasanov mal ruský útočník Alexander Radulov. Trafil v prvej a potom aj v druhej tretine. Jamie Benn v 46. minúte zvýšil na 3:0 a Radulov potom pri hre Avalanche bez gólmana v čase 57:02 zavŕšil svoj prvý hetrik v NHL.
Radulov tak najlepším možným spôsobom odpovedal na svoju absenciu v predchádzajúcom zápase proti New York Rangers (1:0), keď ostal len na tribúne potom, ako nestihol zraz pred ranným rozkorčuľovaním.
"Všetci sme len ľudia. Skrátka som zaspal a prišiel som trochu neskôr," netajil Radulov. "Ale pravidlá sú pravidlá a platia pre každého. Nemám s tým problém. Je to za mnou, už je to minulosť."
Ben Bishop si pripísal 31 úspešných zákrokov, vychytal druhú nulu v rade a celkovo piatu v sezóne.

Radulov prvým hetrikom zariadil triumf Stars

Lightning - Zucker 0:3
Rovnako skvelé predstavenie ako Radulov zažil vo štvrtok aj Zucker a pripravil tak najlepšiemu tímu ligy ešte len druhú prehru z posledných 14 zápasov.
Rozdiel bol len v tom, že Zucker bol jediným strelcom v Amalie Arene. Presadil sa v prvej a v tretej tretine a v závere zavŕšil hetrik do prázdnej bránky.
Brankár Devan Dubnyk uhájil čisté konto proti najproduktívnejšiemu tímu súťaže vďaka 25 zákrokom a pripojil druhú nulu v sezóne.
Minnesota si po dvoch porážkach s bodovým ziskom pripísala šiestu výhru z uplynulých ôsmich zápasov a v Západnej konferencii drží druhú divokú kartu, pričom má o tri body viac ako deviata Arizona, oproti Avalanche na desiatom mieste má ešte o jeden bod viac.

Zucker nastrieľal Tampe čistý hetrik

Crosby spečatil dôležitú výhru
Kapitán Penguins Sidney Crosby predĺžil skvelú gólovú sériu o šiesty zápas. Gólom na konečných 3:0 tak spečatil Pittsburghu výhru nad Columbus Blue Jackets. Šesť zápasov trvá aj bodová séria Penguins, z toho štyrikrát vyhrali.
Už v čase 2:22 ukončil šestnásťzápasové gólové sucho Phil Kessel, v 39. minúte zvýšil Nick Bjugstad a Crosby v úplnom závere trafil opustenú bránku Blue Jackets.
Brankár Matt Murray predviedol 25 zákrokov a vychytal štvrtú nulu v sezóne, celkovo svoju desiatu v NHL.
Pittsburgh porazil Columbus ôsmykrát za sebou pri celkovom skóre 34-17.
"Každý zápas proti Blue Jackets je veľmi ťažká bitka," uviedol kouč domácich Mike Sullivan. "Je len malý priestor na chybu a väčšina tých zápasov je nesmierna vyrovnaná. Sú naozaj dobrý tím, ale my našťastie nachádzame spôsob, ako tie zápasy vyhrávať."

Kessel otvoril skóre v presilovej hre

Sharks znova porazili Montreal
Tomáš Hertl nasmeroval svoj tím k výhre v siedmej minúte, keď po obídení bránky so šťastím dostal puk za bránkovú čiaru a pripísal si 30. gól v sezóne.
Ešte po druhej tretine boli síce Canadiens na dostrel a stav bol 3:2 pre domácich, ale ich úspech následne spečatili Timo Meier a šesť sekúnd pred koncom presnou strelou do prázdnej bránky Montrealu aj Gustav Nyquist.
San Jose Sharks od marca 2015 nenechali Canadiens ani jeden bod, táto séria trvá už osem zápasov. Začiatkom decembra vyhrali v Montreale 3:1.
Tomáš Tatar na strane hostí nebodoval tretíkrát po sebe, po 67 odohraných dueloch v sezóne má na konte 48 bodov za 22 gólov a 26 asistencií.

Hertl prekonal Niemiho a otvoril skóre

Ostatné zápasy: Flames opäť bez bodov, Oilers vyhrali štvrtýkrát v rade
Vývoj duelu medzi Chicagom a Buffalom bol ako na hojdačke. Blackhawks vyhrali prvú tretinu 2:0, ale po druhej tretine už bol stav 3:2. Presadil sa aj český útočník Vladimír Sobotka. Duel nakoniec dospel až do nájazdov, ktoré zvládli lepšie Blackhawks. Na ich strane uspeli všetci traja exekútori Jonathan Toews, Patrick Kane a Alex DeBrincat.
Prvý tím Západu Calgary Flames už štvrtýkrát ostal bez bodového zisku. Nad jeho sily boli domáci Arizona Coyotes, ktorí vyhrali 2:0. Flames vďaka výhre Sharks vedú Flames už len o jeden bod.
Najhorší tím ligy Ottawa Senators ešte do druhej tretiny hrali vyrovnaný zápas s New York Islanders, ale po výsledku 2:4 nakoniec nechali body favoritovi. Valtteri Filppula dal v drese víťazov dva góly.
Edmonton Oilers v kanadskom súboji tesne porazili Vancouver Canucks 3:2 a po štvrtom víťazstve po sebe sú sedem bodov za divokou kartou. Oilers viedli už 3:0, hostia sa dostali na dostrel, ale v záverečných 13 minútach už nedokázali vyrovnať. Andrej Sekera nazbieral v drese víťazov dva plusové body.
St. Louis Blues opäť upevnili svoju postupovú pozíciu v Západnej konferencii, keď znemožnili jej posledný tím Los Angeles Kings na jeho ľade 4:0.