GettyImages-674632750

Andrej Sekera naštartoval hokejistov Edmonton Oilers k druhej výhre na ľade Anaheim Ducks. Slovenský obranca dal hneď v druhej minúte svoj prvý gól v tohtoročnom play off a dostal hostí do vedenia, ktoré Oilers nakoniec po ďalšom góle udržali a v sérii vedú 2:0 na zápasy. St. Louis Blues sa naopak podarilo aj vďaka dvom gólom Vladimira Tarasenka vyrovnať sériu proti Nashville Predators na 1:1.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 1:2 (stav série 0:2)
Edmontonský gólman Cam Talbot postavil 39 zákrokmi základ druhej výhry Oilers v Anaheime. Hostia favorita série dokonale zaskočili a po víťazstve 2:1 vedú v druhom kole 2:0 na zápasy a na postup do finále Západnej konferencie im pred domácim dvojzápasom (nedeľa večer, pondelok 1:00 SELČ) chýbajú dva kroky.
Ducks pritom herne ovládli prvú tretinu, na strely v pomere 12:3, ale jediný gól padol v čase 1:05 z hokejky Andreja Sekeru. Slovenský bek bez prípravy napálil odrazený puk z ľavého kruhu k tyči a Oilers po prvej strele zápasu viedli.
V druhej tretine navyše pridal ďalší gól Pat Maroon, ktorý v čase 6:41 využil edmontonskú presilovku. Domácich prebral v čase 15:34 rovnako v početnej výhode Jacob Silfverberg, ktorý z pravého kruhu trafil k bližšej tyči. To však bolo zo strany domácich všetko.
Kapitán Ryan Getzlaf, ktorý dal v prvom kole proti Calgary Flames v štyroch dueloch tri góly, pridal dve asistencie a v prvom zápase proti Oilers mal bilanciu 1+1, ostal tentoraz napriek 26 minútam a piatim strelám na ľade bez bodového zápisu. Gólman John Gibson si v bránke Ducks pripísal 21 zákrokov.
Anaheim sa pokúsil odvolať brankára, na tretí raz sa mu to aj podarilo, ale ku gólu bol v tejto situácii najbližšie hosťujúci Milan Lucic, ktorý o vlások minul prázdnu bránku. Ducks tak budú musieť zabrať v ďalších dvoch zápasoch v Edmontone, inak môžu tak rýchlo, ako zvládli prvé kolo, z play off aj vypadnúť.

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:2 (stav série 1:1)
Päť zápasov v rade nenašli Predators v play off premožiteľa, trpkosť porážky okúsili až v druhom zápase semifinálovej série Západnej konferencie. St. Louis zdolalo húževnatého soka 3:2 a vyrovnalo stav na 1:1 na zápasy. Ďalší duel sa hrá v nedeľu popoludní (21:00 SELČ) v Nashville.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal Vladimir Tarasenko, ktorý strelil dva góly domácich. Celkovo má v tohtoročných bojoch o Stanley Cup na konte tri zásahy.
"Vedeli sme, že tento zápas nesmieme stratiť," vyhlásil ruský útočník po zápase. "Teraz nás čaká presun, máme málo priestoru na oddych. Ale budeme pripravení podať čo najlepší výkon."
Lepší vstup do zápasu číslo 2 pritom prežili hostia, v čase 7:49 udrel James Neal a poslal Predators do vedenia. Dvadsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času ale udrel v presilovej hre Tarasenko a do šatní sa išlo za vyrovnaného stavu. Ten vymazal až v úvode tretieho dejstva obranca Ryan Ellis. Ani tento gól ale Predators na druhý triumf v sérii nestačil.
Blues totiž predviedli obrat. Najprv v čase 47:39 vyrovnal Jori Lehtera, necelé štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času potom rozhodol Tarasenko, ktorý strelou zápästím prekonal výborného gólmana Pekku Rinneho.
Veľkou oporou St. Louis bol brankár Jake Allen, ktorý zastavil 22 striel súpera, z toho 14 v záverečnej tretine. Rinne predviedol 17 úspešných zákrokov.