Artemi Panarin TOR-CBJ

V pondelok sa v NHL odohral len jeden zápas. Columbus Blue Jackets po veľkom obrate vyhrali na ľade Toronto Maple Leafs 3:2 po predĺžení, v ktorom sa presadil Artemi Panarin. V drese porazených si pripísal jednu asistenciu český obranca Roman Polák.

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 2:3 po predl.
Hráčom Columbusu sa podaril parádny obrat, keď uspeli na ľade Toronta 3:2 po predĺžení a tešili sa z tretieho víťazstva z posledných štyroch zápasov.
Tím z Ohia ukázal veľký charakter. Aj keď v dueli prehrával už o dva góly, nezložil zbrane a nakoniec sa radoval zo zisku dvoch bodov.
"Táto výhra pre nás predstavuje zaujímavú skúsenosť," vyhlásil strelec víťazného gólu Panarin. "Vieme, že aj keď sa nám nedarí a strácame, nemusí to nič znamenať. Máme silu na to, aby sme sa vzchopili. Z tohto výsledku máme veľkú radosť."
Po bezgólovej prvej tretine sa ako prví presadili domáci. V čase 31:09 útočník James van Riemsdyk otvoril strelecký účet zápasu útočník a obranca Roman Polák si pripísal asistenciu. William Nylander pridal druhý gól v presilovej hre.

Zdalo sa, že kanadský tím kráča za výhrou, ale hostia v treťom dejstve začali duel preklápať na svoju stranu. Najprv v čase 55:25 znížil Nick Foligno, ktorý trafil v druhom zápase po sebe. O necelé dve minúty neskôr vyrovnal Pierre-Luc Dubois.
Dramatický duel tak dospel až do predĺženia, v ktorého tretej minúte Panarin rozhodol o výhre Blue Jackets. Pre ruského útočníka to bol jedenásty gól v sezóne.
"V tretej časti sme súpera prestrieľali 11:4, predviedli sme dobrý výkon," konštatoval kouč Toronto Mike Babcock. "Bohužiaľ sme urobili aj niekoľko chýb, za ktoré sme boli potrestaní."
Veľký podiel na výhre hostí mal aj brankár Sergei Bobrovsky, ktorý sa blysol 35 úspešnými zákrokmi a hlavne v závere riadneho hracieho času svoj tím niekoľkokrát skvelo podržal.
"Hrali sme druhý zápas za dva dni, nebolo to jednoduché," pripomenul Bobrovsky. "Bola to pre nás výzva, chceli sme to zvládnuť. Máme radosť, že sa to podarilo."

1. Seth Jones (CBJ): 2 asistencie, 3 strely, čas na ľade 27:53
2. Sergei Bobrovsky (CBJ): 35 úspešných zákrokov, 2 inkasované góly
3. Artemi Panarin (CBJ): 1 gól, 5 striel, 1 hit