celly1_mediawall_021319vsVAN

Premiéra generálneho manažéra Boba Murrayho na striedačke mužstva Anaheim Ducks sa vydarila na výbornú. Jeho zverenci tesne porazili Vancouver Canucks 1:0 a pripísali si prvé body po sérii siedmich zápasov s nulou. Hráči Pittsburgh Penguins majú po nevydarenej šnúre štyroch porážok druhú výhru v rade, keď po obrate porazili Edmonton Oilers.

Murrayho úspešná premiéra
Generálny manažér Bob Murray po odvolaní Randyho Carlylea ako dočasný kouč do konca sezóny obsadil uvoľnenú pozíciu na striedačke Ducks.
Bývalý vynikajúci obranca s veľmi bohatými manažérskymi skúsenosťami sa mohol tešiť z výhry hneď po premiére v úlohe kouča. Ducks vyhrali ešte len tretí zápas z posledných 22, ale opustili vďaka tomu dno Západnej konferencie, na ktoré sa opäť prepadli Los Angeles Kings.

Boyle a jeho úžasný zákrok lapačkou

Na víťazstvo domácich stačil jediný gól, ktorý v polovici siedmej minúty strelil Jakob Silfverberg. O zvyšok sa postaral bezchybne chytajúci Kevin Boyle, ktorý nastúpil ešte len na druhý zápas v NHL.
Dvadsaťšesťročný gólman vo svojom prvom štarte od začiatku zápasu pochytal 35 striel Canucks a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
V bránke hostí nastúpil uzdravený Jacob Markstrom a chrbát mu kryl Marek Mazanec, ktorý nedávno prišiel z New York Rangers.
Vancouver zaznamenal piatu porážku z posledných šiestich zápasov.
Otočka Penguins
Penguins dokázali v dueli proti Edmontonu otočiť nepriaznivý stav 0:1 po prvej tretine na konečných 3:1.
Skóre otvoril Leon Draisaitl, ktorý v piatej minúte strelil už svoj 33. gól v sezóne. Nielenže si tak opäť vylepšil svoje osobné maximum zo sezóny 2016-17, keď v 82 zápasoch základnej časti nastrieľal 29 gólov, ale medzi strelcami celej ligy je na spoločnom treťom mieste. Pred ním sú len Alex Ovechkin (38) a Jeff Skinner (34).
Najdôležitejší okamih celého duelu nastal v polovici 23. minúty. Hostia hrali presilovku, ale nachytal ich Bryan Rust, ktorý sa rýchlo zaútočil od zadného mantinelu a vyrovnal.
V 27. minúte potom Teddy Blueger úspešnou dorážkou poslal Penguins do vedenia. Jared McCann ešte v čase 59:00 zaistil výhru gólom do prázdnej bránky Oilers.

Murray zastavil trestné strieľanie McDavida

Za najväčšiu hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár domácich Matt Murray, ktorý predviedol ďalšie skvelé predstavenie. Po 50 úspešných zákrokoch v predchádzajúcom dueli na ľade Philadelphia Flyers (4:1) ich tentoraz stihol 38.
Jeho spoluhráč a kapitán Sidney Crosby tak mal šiestykrát z posledných šiestich duelov čo sa týka výsledku uspel nad ďalším útočným esom Connorom McDavidom, ktorý musí aj naďalej čakať na výhru. Aj preto, že pri tesnom vedení Penguins nevyužil trestné strieľanie.
Obaja si pripísali prihrávku. Crosby si proti Edmontonu v zostave s McDavidom doteraz pripísal štyri body (2+2), McDavid ich v opačnom garde stihol už dokonca 10 (3+7).
"Vždy je to veľká výzva," netajil Crosby. "Je naozaj ťažké ho ubrániť. Často ste proti nemu v dobrej pozícii, ale s tou jeho rýchlosťou... Keď nie ste takí rýchli ako on, tak je to zvyčajne problém."
"Myslím si, že sme nevyužili šance, ktoré sme si vypracovali," mrzelo Draisaitla. "Domnievam sa, že sme si ich vytvorili dosť na to, aby sme tento zápas vyhrali. Lenže nedokázali sme dostať puk za Murrayho."
Hviezdny hráč Penguins Evgeni Malkin tentoraz chýbal v zostave, pretože si odpykával jednozápasový disciplinárny trest.
Oilers vyhrali len jeden z posledných deviatich zápasov a ostávajú len dva body odo dna Západnej konferencie.