Zuc

New York Rangers - Montreal Canadiens 3:1 (konečný stav série 4:2)
Po třech letech se historie opakovala a New York Rangers stejně jako v play off 2014 vyřadili v šesti zápasech tým Montreal Canadiens. Tehdy jim to zařídilo postup do finále Stanley Cupu, nyní se radují z posunu do druhého kola Východní konference.

O klíčové dvě trefy sobotního zápasu v Madison Square Garden se při výhře 3:1 postaral norský útočník Mats Zuccarello. Na soupeře si ale Rangers ještě musejí počkat, vzejde z dvojice Ottawa Senators - Boston Bruins.
Montrealská snaha o srovnání stavu série přitom dostala silný impuls už v sedmé minutě, kdy výbornou práci za domácí brankou odvedl Alexander Radulov a po jeho přihrávce se ranou pod horní tyčku prosadil další Rus v sestavě Alexei Emelin, jenž dal svůj první gól od 14. ledna. Radost z toho měl i Andrew Shaw, který kvůli zranění v horní části těla sledoval zápas jen z tribuny.
Snaha Rangers došla naplnění v přesilovce na začátku prostřední části, kdy výbornou kombinaci zakončoval po přihrávce Miky Zibanejada střelou z pravého kruhu Zuccarello. Newyorský tým přitom do té doby neproměnil žádnou ze 14 početních výhod v sérii.
O vítěznou trefu zápasu se devětadvacetiletý norský útočník postaral ve 34. minutě. Montrealská defenzíva se soustředila na Kevina Hayese, který ale našel Zuccarella, jenž střílel do odkryté branky Careyho Price.
Jeho protějšek Henrik Lundqvist předvedl 27 zákroků, klíčový byl zásah proti šanci Tomáše Plekance v 59. minutě utkání. V šesti zápasech švédský brankář vítězů inkasoval jedenáct branek.
O závěrečnou trefu série se ale postaral jeho spoluhráč Derek Stepan, který při power play hostů přes celé hřiště stanovil konečný stav v čase 59:42.
Hrdina zápasu: Mats Zuccarello (NYR)
Hbitý norský útočník dvěma góly ve druhé třetině otočil stav šestého utkání, když si pokaždé našel palebnou pozici v pravém kruhu.
Češi v akci:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely na branku, 43 % na buly, čas 17:32 minuty, z toho 2:52 v přesilovce
Další zápas:New York Rangers se ve 2. kole play off střetnou s vítězem série Ottawa Senators-Boston Bruins