Při třetí účasti v bojích o Stanley Cup v klubové historii se Winnipeg Jets dočkali premiérového vítězství. Druhý tým Centrální divize zdolal v prvním kole play off Západní konference Minnesota Wild 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 53. minutě obránce Joe Morrow.

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 3:2 (stav série 1:0)
Jets hráli play off ještě jako Atlanta Thrashers jen jednou v roce 2007 a podlehli New York Rangers 0:4 na zápasy. Po přestěhování do Winnipegu před sezonou 2011-12 jsou v bojích o Stanley Cup podruhé a před třemi roky v sérii s Anaheim Ducks vypadli rovněž v nejrychlejší možné době ve čtyřech duelech.
Bezbrankový stav utkání prolomil ve 39. minutě v přesilové hře Mark Scheifele a získal domácím vedení, ale Wild předvedli na začátku třetí třetiny obrat. Po 106 vteřinách po pauze vyrovnal jednačtyřicetiletý Matt Cullen a ve 44. minutě se trefil Zach Parise.
Za 53 sekund však smazal ztrátu finský kanonýr Patrik Laine. Stal se ve věku 19 let a 357 dnů nejmladším finským střelcem v play off v historii NHL. Dosavadním rekordmanem byl z roku 1983 Hannu Virta (20 let a 31 dnů). V klubové historii překonal Adama Lowryho (22 let a 18 dnů v roce 2015).
"Viděl jsem, že se (Zach) Parise snaží stínit (Devanovi) Dubnykovi a snažil jsem se to prostřelit mezi jeho nohama. Myslím, že jsem to trefil dobře a bylo těžké to chytit," uvedl Laine, který byl se 44 góly z 82 utkání druhým nejlepším střelcem základní části za Alexem Ovechkinem z Washington Capitals.
Všechny novinky a zprávy ze Stanley Cupu na Twitteru [@NHLcz]
Duel rozuzlil v čase 52:47 Morrow, který ranou od modré čáry prostřelil Dubnyka mezi betony. Gólman Minnesoty nezabránil porážce 37 úspěšnými zákroky. Connor Hellebuyck, který si připsal první výhru v kariéře v play off, kryl 18 z 20 střel.
"Jedním z hlavních důvodů, proč hrajete od malička hokej, je účast v play off a boj o Stanley Cup. Přejete si dát takový gól. Takže je jasné, že je to splnění snu," užíval si Morrow důležitou trefu, která pro něj byla premiérovou v šestém utkání v play off v kariéře.
Jets od druhé třetiny dohrávali bez útočníka Mathieua Perreaulta, který odstoupil ze hry pro zranění v horní části těla. Obránce Minnesoty Jared Spurgeon se vrátil do sestavy po 12 zápasech, které vynechal kvůli natrženému zadnímu stehennímu svalu.
Další zápas: Pátek 13. dubna (sobota 14. dubna 1:30 SELČ) v Bell MTS Place ve Winnipegu.