Hokejisté týmu Winnipeg Jets vykročili lépe do série 2. kola play off, když zvítězili na ledě nejlepšího mužstva základní části Nashville Predators přesvědčivě 4:1.

Útočník Mark Scheifele se pod úspěch podepsal dvěma góly, Blake Wheeler dvěma nahrávkami, hlavním hrdinou byl však gólman Connor Hellebuyck se 47 úspěšnými zákroky.
Nashville Predators - Winnipeg Jets 1:4 (stav série: 0:1)
Jets vedli v utkání už 3:0. Brandon Tanev otevřel skóre dorážkou v 15. minutě.
"Přitom si myslím, že jsme do zápasu dobře vstoupili a hráli jsme celkově dobře. Vytvářeli jsme si šance, byli v útočném pásmu, jen potřebujeme, aby puky končily v bráně," podotkl obránce Predators Roman Josi.
Před polovinou zápasu zvýšil Paul Stastny poté, co předvedl parádní individuální akci Nikolaj Ehlers, rána Patrika Laineho ještě za zády Pekky Rinneho neskončila, ale Stastnyho pokus už ano. "Když už se dostanete do šancí, je potřeba je proměnit a skórovat," prohlásil Stastny.
Na druhé straně měl druhý ze tří finalistů na Vezinovu trofej mnohem větší štěstí - rána Filipa Forsberga skončila při přesilové hře na tyči.
Když ještě ve 38. minutě otevřel svůj střelecký účet večera Scheifele, měli před sebou Predators hodně vysokou horu ke zdolání. V brance to pak zkusili s Juusem Sarosem, jenže ten už měl minimum práce, neboť Jets se soustředili především na udržení výhry při komfortním náskoku.
Famózní Hellebuyck držel čisté konto do začátku třetí třetiny, kdy v čase 41:23 snížil Kevin Fiala. Gólman Jets, jenž odchytal dva předchozí zápasy v sérii s Minnesota Wild s čistým kontem, tak inkasoval v letošním play off přesně po dlouhých 163 minutách.
"Myslím, že dnes to bylo dobré," pochvaloval si Hellebuyck, jenž se stal novým rekordmanem klubu co do počtu zákroků v utkání play off, a to včetně období, kdy tým působil před přestěhováním jako Atlanta Thrashers.
Dosavadním klubovým maximem bylo 37 zákroků v podání Johana Hedberga z roku 2007 a totožný výkon předvedl později i český gólman Ondřej Pavelec (2015).

"Kluci přede mnou se snažili, abych na co nejvíce střel dobře viděl. Zároveň ale blokovali rány, které bylo třeba blokovat. Tyhle detaily jsme dělali skvěle, což je ale výsledek naší tvrdé práce," dodal hrdina večera v Nashvillu.
Predators přestříleli Jets ve třetím dějství jasně 12:3, nenabídli soupeři za celý duel ani jednu jedinou přesilovku, přesto to k úspěchu nestačilo. Scheifele šestou trefou v letošních vyřazovacích bojích korunoval triumf hostů po odvolání Sarose na střídačku.
Finalista minulé sezony tak i přes drtivou střeleckou převahu (48:19) podruhé za sebou prohrál doma po porážce 1:2 s Coloradem, kdy mohl před svými fanoušky uzavřít sérii 1. kola.
"Tahle parta je pozitivně naladěná," ujistil bek poražených P.K. Subban. "Když budu upřímný, tak si myslím, že tohle byl dost možná náš nejlepší zápas v tomto play off a jeden z nejlépe odehraných zápasů v celé sezoně. Puk se jen neodrážel naším směrem. Budeme spát v klidu a na neděli budeme připravení."
Další zápas:Neděle 29. dubna (pondělí 30. dubna 1:00 SELČ) v Bridgestone Areně v Nashvillu.