Wild si nepojistili play off, podlehli Winnipegu

Hráči Minnesota Wild si mohli v předstihu zajistit postup do play off, na ledě Winnipeg Jets však prohráli 1:5 a na potvrzení postupu musejí dál čekat.

Minnesota má v tabulce Západní konference náskok pěti bodů na deváté Colorado Avalanche. Ti mohou do konce základní části získat maximálně šest bodů, Wild čtyři.

"Soupeři nás budou dusit, pokud budeme hrát jako tentokrát," zlobil se gólman Wild Devan Dubnyk. "Musíme být připravení hrát od samého začátku. Chyběla nám větší vůle a bojovnost."

V utkání tak od samotného úvodu měli navrch Jets. V 18. minutě zužitkoval přesilovou hru Mark Scheifele, ve 33. minutě přidal druhý zápas kanadského týmu Chris Thorburn.

Hosté sice v úvodu třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížili, do konce duelu však inkasovali další tři góly. Přesnou mušku měli Andrew Copp, Drew Stafford a Blake Wheeler.

Jednou z klíčových postav Winnipegu byl český gólman Ondřej Pavelec, který si připsal dohromady 28 úspěšných zákroků.