Wild pod novým koučem zabrali, odnesl to Vancouver

Trenérská rošáda měla na výkony Minnesota Wild pozitivní vliv, americký celek po nástupu nového kouče Johna Torchettiho vyhrál hned první zápas, když porazil Vancouver Canucks na jeho ledě 5:2.

Na Minnesotě se jednoznačně projevil efekt změny, který nastal s víkendovým odvoláním kouče Mikea Yea. Do duelu na ledě Canucks vstoupili hosté aktivně, už v 10. minutě se prosadil Zach Parise a poslal svůj tým do vedení.

Za domácí sice snížil Christian Tanev, to ale bylo ze strany Vancouveru na delší dobu všechno. Góly totiž stříleli hosté. O pět zásahů se podělilo pět různých střelců, po dvou odehraných třetinách vedla Minnesota už 4:2.

Definitivní podobu výsledku potom dal tři minuty před koncem švýcarský talent Nino Niederreiter. Wild se tak dočkali vítězství po dlouhé sérii osmi porážek a přibližili se osmému místu na rozdíl čtyř bodů. Vancouveru patří jedenáctá příčka.