Po dvou domácích porážkách se Washington Capitals po úterním tuhém boji dočkali na ledě Columbus Blue Jackets prvního úspěchu v sérii 1. kola play off Východní konference. Vítězství celku z hlavního města Spojených států amerických 3:2 po druhém prodloužení zařídil v čase 88:59 dánský útočník Lars Eller.

Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 2:3 po druhém prodl. (stav série 2:1)
Capitals, kteří v obou domácích duelech naopak v nastavení podlehli, v utkání v Columbusu dvakrát ztratili vedení, ale nakonec byli úspěšní. Rozhodl okamžik, kdy po střele Bretta Connollyho Zach Werenski při snaze odpálit puk do bezpečí trefil dojíždějícího Ellera a puk se odrazil do odkryté branky.
"Byl to takový zvláštní vítězný gól v prodloužení. Ale myslel jsem si, že rozhodne něco takového. Určitě kvůli tomu není výhra méně sladká," řekl Eller, který vstřelil branku v nastavení v play off jako druhý Dán v historii. V roce 2012 se to povedlo dvakrát Mikkelovi Boedkerovi v dresu Phoenix Coyotes.
Dvěma asistencemi pomohl k úspěchu Capitals ve svém jubilejním stém zápase v play off kapitán Alex Ovechkin. Velký podíl měl díky 33 úspěšným zákrokům také brankář Braden Holtby, který poprvé v sérii dostal od začátku utkání přednost před Philippem Grubauerem.
"Dnes jsme se vrátili zpátky do hry. Myslím, že jsme v prodloužení byli klidní, což bylo důležité. Dodržovali jsme systém a dočkali jsme se gólu. Je to dobré znamení," prohlásil Holtby.
Bezbrankové skóre prolomil ve 26. minutě Tom Wilson, který tečoval střelu Matta Niskanena od modré čáry. Krátce po polovině druhého dějství vyrovnal Pierre-Luc Dubois, který se trefil z pravého kruhu přesně nad levé rameno Holtbyho.
Capitals v 35. minutě proměnili přesilovku pět na tři, kterou hráli po faulech Brandona Dubinskyho a Ryana Murrayho. Ti putovali na trestnou lavici v rozmezí 67 vteřin shodně po faulech na českého útočníka Jakuba Vránu. Potrestal to střelou z pozice za levým kruhem John Carlson.
Ztrátu smazal Artemi Panarin v čase 44:12 po parádní kombinaci v přečíslení dvou na jednoho s Camem Atkinsonem a 75 sekund před koncem mohl autor vyrovnávající branky rozhodnout, ale Holtbymu pomohla tyč.
"Myslím, že jsme hráli lépe než minulý zápas, který jsme vyhráli. To je NHL, takový je hokej v play off," komentoval porážku kouč Blue Jackets John Tortorella.
Další zápas:Čtvrtek 19. dubna (pátek 20. dubna 1:30 SELČ) v Nationwide Arena v Columbusu.