Hokejisté Washington Capitals vyhráli ve čtvrtém utkání 1. kola Východní konferenci na ledě Columbus Blue Jackets i druhý zápas. Poprvé v sérii se neprodlužovalo, Capitals se radovali po výsledku 4:1. Hlavní roli měl Evgeny Kuznetsov se třemi body za gól a dvě nahrávky.

Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 1:4 (stav série: 2:2)
V hostující brance byl po dvou domácích představeních Philippa Grubauera znovu Braden Holtby a až do 47. minuty držel čisté konto. Pak sice rozjásal Nationwide Arenu a většinu z 19.395 diváků svou první trefou v letošním play off Boone Jenner, jenže tou dobou už měli Capitals k dobru tříbrankové vedení.
"Po celý rok si věříme a nemyslím, že bychom o sobě někdy pochybovali," prohlásil Holtby. "Přijeli jsme sem se správně nastavenou myslí, že prostě domácí tým porazíme."
Skóre otevřel v sedmé minutě Tom Wilson, což znamenalo, že Washington i počtvrté skóroval jako první. "Z nějakého důvodu - a mohli jste to sami vidět od prvního střídání - jsme vypadali nervózní," všiml si trenér poražených John Tortorella. "Absolutně nevím proč, ale i to se občas stává."
Krátce před polovinou základní hrací doby zvyšoval T.J. Oshie a v čase 42:49 se připomněl velmi důležitou třetí trefou kanonýr Alex Ovechkin, jenž se v letošních vyřazovacích bitvách o Stanley Cup zapsal mezi střelce potřetí. Ovechkin a Wilson měli v utkání bilanci 1+1.
Holtby sice nezůstal neprůstřelný, ale díky 23 úspěšným zákrokům už pak Blue Jackets více na dostřel nepustil. Naopak Kuznetsov potvrdil úspěch hostů gólem do prázdné branky dvě minuty a 19 vteřin před sirénou. Rovněž on v play off skóroval potřetí.
Vítězové tak získali po dvou úvodních prohrách v prodloužení před svými fanoušky zpět na svou stranu výhodu domácího prostředí, i když o výhodě by se zatím dalo pochybovat, neboť doma zatím žádný ze soupeřů vyhrát nedokázal.
"Příští zápas bude vážně hodně důležitým utkáním," podotkl hostující kouč Barry Trotz. "Někdo se dostane do vedení a bude mít navrch, zatímco ten druhý už bude zády u zdi."
K úspěšně zvládnutému zápasu přispěli ve čtvrtek také obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, ani jeden z nich ale nebodoval.
Další zápas: Sobota 21. dubna (21:00 SELČ) v Capital One Areně ve Washingtonu.