Vrána dorazil po svém vlastním zakončení

Desátou trefou v sezoně se podepsal český útočník Jakub Vrána pod vítězství Washingtonu v pondělním utkání NHL proti Anaheimu 5:2. Bodoval jako jediný ze čtyř českých přímých aktérů souboje. Spolu s ním se radovali z úspěšného výsledku obránci Radko Gudas a Michal Kempný, ze střídačky navíc přihlížel gólman Vítek Vaněček. Na straně poražených nechyběl forvard Ondřej Kaše.

Vrána při střelecké chuti
V sobotu rozhodl Vrána o výhře na ledě Boston Bruins 3:2 po nájezdech, pondělní gól ze 46. minuty proti Ducks na 4:0 se už třiadvacetiletému odchovanci pražských Letňán započítal do statistik jako 10. zásah v sezoně. Celkem si Vrána ve 22 duelech připsal 18 bodů a má ročník rozjetý tak, aby atakoval svá maxima z minulé sezony, kdy v 82 duelech vstřelil 24 gólů a na 23 přihrál.
Capitals se ujali vedení po 50 sekundách díky brance slovenského útočníka Richarda Pánika. Na levý kruh mu nabil zpoza branky Travis Boyd, rodák z Martinu střelou zápěstím překonal Johna Gibsona a ve 13. zápase sezony poprvé bodoval.
Pro osmadvacetiletého bývalého hráče Tampa Bay Lightning, Toronto Maple Leafs, Chicago Blackhawks a Arizona Coyotes to byla první trefa za Washington. "Měl dobré šance už i v minulých zápasech. Dostává se do formy. Je skvělé, že se poprvé trefil. Může na tom stavět," prohlásil kouč Capitals Todd Reirden.
Ve druhé třetině unikli domácí do dvoubrankového náskoku. Ve 27. minutě zužitkoval přesilovou hru kapitán Alex Ovechkin, který dal po ideální přihrávce Jevgenije Kuzněcova z klasické parkety na levém kruhu svůj 15. gól v sezoně. Byla to jeho 254. přesilovková trefa a jediná mu chybí k tomu, aby na třetím místě historického pořadí vyrovnal Teemua Selänneho.

Ovečkin prostřelil v početní výhodě Gibsona

Na 3:0 zvýšili Capitals 34 sekund před koncem prostředního dějství. Brendan Leipsic tvrdě sestřelil za brankou Anaheimu Dereka Granta, hra pokračovala, přestože začala bitka a po přihrávce Garneta Hathawaye se trefil z pozice mezi kruhy Chandler Stephenson.
"Myslel jsem si, že byla přerušená hra, protože se hráči zapojili do potyčky. Podle mého názoru to neměl být gól," řekl trenér Anaheimu Dallas Eakins, jehož celek nenavázal na sobotní výhru ze hřiště obhájce Stanley Cupu St. Louis 4:1 a prohrál šestý z posledních sedmi duelů.
Potom se předvedl Vrána. Ovečkin sice na začátku akce nepřesně přihrál, ale obránce Brendan Guhle puk nešťastně posunul přímo před Vránu, který s blafákem do bekhendu ještě na Gibsona nevyzrál, ale z dorážky už doplepl puk do prázdné branky.
Ducks se nevzdali a díky Samu Steelovi a Nicolasu Deslauriersovi snížili v čase 58:11 na rozdíl dvou branek. Třináctou výhru Capitals z posledních šestnácti utkání pojistil 11 sekund před koncem Tom Wilson.

Raanta sebral radost Wagnerovi po jeho úniku

Coyotes opět s nulou
Stejně jako v sobotu s Calgary Flames Arizona neinkasovala a i proti Los Angeles Kings doma slavila výhru 3:0. Po Darcym Kuemperovi si tentokrát připsal čisté konto Antti Raanta, který díky 31 úspěšným zákrokům vychytal poprvé v sezoně a celkové podvanácté v kariéře v NHL čisté konto.
Do vedení dostal Arizonu ve čtvrté minutě nejlepší střelec týmu Conor Garland, který zaznamenal 10. branku v ročníku. Ještě v úvodní části zvýšil v přesilové hře Derek Stepan a v polovině utkání dovršil výsledek při další početní výhodě Jakob Chychrun.
Pro Coyotes to bylo čtvrté vítězství z uplynulých pěti vystoupení. Kings neuspěli poprvé po třech výhrách za sebou.
"Měli jsme skvělý vstup do zápasu a myslím, že jsem ho celý odehráli chytře," prohlásil Raanta. "Hráli jsme skvěle v oslabení a dali jsme dva góly v přesilových hrách, což vždycky dodá sebevědomí. Oni měli za sebou sérii tří vítězství, takže jsme věděli, že to nebude snadný zápas."