FlyersBlueJackets

Gól a asistence Jakuba Voráčka nakonec Philadelphii v Columbusu stačily jen na bod. Flyers prohráli důležitý zápas 3:4 v prodloužení a na svého soupeře v boji o postup do play off ztrácejí sedm bodů. Šlágr čtvrtečního programu zvládl Boston, který porazil doma Tampu navzdory asistenci Ondřeje Paláta 4:1 a ukončil tak její desetizápasovou vítěznou sérii. Radek Faksa se trefil za Dallas v Los Angeles a pomohl k obratu.

Voráčkův brzký gól k výhře nepomohl
Voráček se na místě svého prvního působiště v NHL prosadil už v polovině čtvrté minuty, kdy využil prostor na levém kruhu a přesnou střelou zápěstím překonal Sergeie Bobrovskyho. Ve třetí třetině navíc asistoval u branky Travise Sanheima, který se v zápase trefil dvakrát. Brian Elliott pochytal 31 ran, ani to ale na výhru Flyers v Columbusu nakonec nestačilo.
Český útočník rozmnožil svou bilanci z posledních tří zápasů na šest bodů (3+3). Jenže Blue Jackets, přestože dvakrát prohrávali, dokázali duel otočit trefami Olivera Bjorkstranda, Artemie Panarina a Scotta Harringtona a ve třetí třetině tak vedli 3:2. Sedm minut před koncem Sanheim vyrovnal, ale v čase 4:27 prodloužení rozhodl domácí obránce Seth Jones.
Columbus se výhrou posunul na třetí místo v Metropolitní divizi, má o bod víc než Carolina a Pittsburgh a o sedm víc než Philadelphia.
Tu čeká další zápas hned v pátek v New Jersey a kouč Scott Gordon do něj plánuje nasadit Cama Talbota. Posila z Edmontonu se tak stane už osmým brankářem, který letos nastoupí za Philadelphii, což je nový rekord NHL.
"Nechceme přetížit brankáře dvěma zápasy ve dvou dnech, takže tohle je ideální příležitost pro (Talbota) dostat se do hry," řekl Gordon - mimochodem sám bývalý gólman, který byl součástí předešlého rekordu Quebec Nordiques, jež v sezoně 1989-90 nasadili sedm brankářů (od té doby to učinili ještě v St. Louis a v Los Angeles).
Český brankář Michal Neuvirth zůstává od 3. ledna na marodce.

Souboj titánů pro Boston
Tampa přijela do Bostonu, který bodoval čtrnáctkrát po sobě, jako vítěz 10 zápasů v řadě. Rovněž Lightning nevyšli do čtvrtka naprázdno čtrnáctkrát po sobě. Z této bilance bylo jasné, že se potkávají dva nejžhavější týmy nejen Východní konference, ale možná celé ligy.
Bruins potvrdili parádní formu, když přehráli lídra NHL především ve třetí třetině, kdy zlomili do té doby těsný zápas třemi góly za minutu a půl.
Domácí se dostali do vedení až v polovině druhé třetiny při parádně sehrané přesilovce, ve které se s přispěním teče soupeřova obránce trefil Jake DeBrusk. Mezi 12. a 14. minutou třetí části přidali branky Noel Acciari, Patrice Bergeron a Brad Marchand. Půl minuty nato skóroval na druhé straně Antony Cirelli, který tečoval Palátovo nahození od modré, ale to byla jen korekce výsledku.
"Měli jsme dva zápasy ve dvou dnech, takže to nebereme nějak tragicky. Boston hrál výborně, ale že bychom nějak panikařili, to vůbec ne," řekl Palát po porážce.
Gólman hostů Louis Domingue pochytal 37 střel a velmi dlouho držel naděje Lightning, ale po čtvrté trefě domácích vzteky rozlámal hokejku o břevno.

Bruins stihli tři góly za minutu a 28 sekund

Tavares si přijel 'domů' pro debakl
První zápas v místě svého bývalého působiště odehrál za Toronto John Tavares a vzpomínat na to nebude vůbec v dobrém. Nejen, že na něj diváci v Nassau Coliseum bučeli pokaždé, kdy se dotkl puku, ale jeho Maple Leafs na ledě New York Islanders utrpěli krutou porážku 1:6.
"Čekal jsem, že to přijde," řekl o reakci fanoušků Tavares, který na Long Islandu odehrál devět sezon, než v létě jako volný hráč podepsal Maple Leafs. "Nikdo nekráčel v mých botách, jen já vím, o čem to bylo. Snažil jsem se být otevřený a čestný. Nikomu se nemusí líbit moje rozhodnutí, ale snažil jsem se vysvětlit, jak jsem se do toho bodu dostal. Jdu dál. Chci prostě pokaždé jít na led a hrát."
Hrdinou večera byl domácí brankář Robin Lehner, který pochytal 34 střel Toronta. Islanders se výhrou posunuli zpět na první místo Metropolitní divize před Washington, se kterým se utkají v pátek.
Newyorčané ukončili třízápasovou vítěznou sérii Maple Leafs, v jejichž brance chytil Garret Sparks dalších 31 střel. O jejich trefy se postaralo šest různých hráčů, za Toronto dal Zack Hyman dva góly, ale ten druhý byl následně odvolán kvůli ofsajdu.

Cizikas se dokázal prosadit při oslabení

Richardson dal při výhře nad Canucks čtyři góly
Brad Richardson prožil ve 34 letech individuálně nejlepší večer kariéry. Veterán, jenž dal před tím v 729 utkáních NHL 89 branek, dotáhl Arizonu k výhře 5:2 nad Vancouverem čtyřmi góly. Hned třemi asistencemi k tomu pomohl také slovenský útočník Richard Pánik.
Coyotes už podruhé v sezoně vyhráli pět utkání po sobě, což se jim povedlo poprvé v historii. Šestou výhru v řadě oslavil brankář Darcy Kuemper, který si připsal 37 zákroků. Arizona porazila Canucks ve všech čtyřech vzájemných střetnutích tohoto ročníku.

Richardson zajistil Coyotes výhru čtyřmi góly

Faksa přispěl k obratu
Již desátou porážku v řadě utrpěli Los Angeles Kings v utkání proti Dallas Stars. A to i přesto, že většinu utkání strávili ve vedení.
Anze Kopitar otevřel skóre na konci osmé minuty, Brendan Leipsic pak navíc v přesilovce zvýšil na 2:0. Ještě do první přestávky ale odmazal nulu na střeleckém kontě Stars Tyler Seguin a Mattias Janmark ve 27. minutě vyrovnal.
Kopitar po polovině základní doby odpověděl a znovu vrátil vedení na stranu Kings. Stav 3:2 trval až do 50. minuty, kdy se podvanácté v sezoně prosadil gólově Faksa.
V honbě za velmi cennými body pro vývoj v tabulce Západní konference nakonec Stars uspěli v prodloužení. V čase 63:19 dokonal obrat Roope Hintz.

Hintz rozhodl gólem v prodloužení o výhře Stars

Ostatní zápasy: Oilers uspěli v Ottawě, Vegas vyhrálo v nájezdech
V souboji dvou slovenských obránců se bodově prosadil Christián Jaroš, který si připsal asistenci, ale nakonec se radoval tým Andreje Sekery. Oilers si z Ottawy odvážejí dva body a výhrou 4:2 si tak spravili chuť po středeční vysoké porážce v Torontu. Hrdinou duelu byl brankář Mikko Koskinen, který si připsal 35 zákroků. Jedním z přesných střelců hostujícího celku byl i Connor McDavid, jenž dal svůj 33. gól v sezoně.
Až v nájezdech se rozhodovalo utkání Vegas proti Floridě, v němž před tím padlo 10 gólů. Dva z nich dal domácí Reilly Smith, který přišel do Nevady právě z týmu Panthers. Na druhé straně se dvakrát trefil Mike Hoffman, Jonathan Huberdeau přidal ke gólu hned tři nahrávky. O vítězi rozhodl v penaltovém rozstřelu obránce Golden Knights Shea Theodore.