Voracek

Útočník Jakub Voráček se jako jediný český hokejista střelecky prosadil v úterním programu devíti zápasů NHL, ale nezabránil porážce Philadelphie s Floridou 1:2. Asistencí pomohl k vítězství Washingtonu na ledě Minnesoty 5:2 Jakub Vrána. Rovněž přihrávku si připsal při výhře San Jose nad Nashvillem 5:4 Tomáš Hertl.

Voráčkův gól Flyers nepomohl
Skvělou formu potvrdila ve Philadelphii Florida, která vyhrála popáté za sebou. Panthers rozhodli dvěma góly ve druhé třetině. Skóre otevřel v čase 28:15 v přesilové hře obránce Aaron Ekblad a v 38. minutě zvýšil Evgenii Dadonov.
Pod výhru se podepsal 30 úspěšnými zákroky gólman Roberto Luongo, jehož překonal pouze ve 44. minutě střelou z pravého kruhu po přihrávce Oskara Lindbloma Voráček. Ten byl za svůj výkon zvolen třetí hvězdou utkání, ale musel poprvé po šesti zápasech strávit duel bez týmového bodového zisku.
Asistenci u první trefy Panthers si připsal útočník Mike Hoffman, jenž bodoval už potřinácté za sebou a vyrovnal tím klubový rekord, který stanovil v období mezi 10. březnem a 5. dubnem 2000 Pavel Bure.
"Snažím se jen pokaždé pomoci k vítězství. Za ostatními věcmi a úspěchy bude hezké se ohlédnout, až budu trošku starší. Teď se soustředím jen na to, abychom vyhrávali," řekl Hoffman, který při své sérii nasbíral 15 bodů za sedm gólů a osm asistencí.

Zacha se vrátil do sestavy Devils
Po 11 dnech na farmě v Binghamtonu se vrátil do týmu New Jersey Devils český útočník Pavel Zacha. Přestože ani v 11. duelu v této sezoně NHL šestka draftu z roku 2016 nebodovala, užila si výhru nad Pittsburgh Penguins 4:2. Zacha strávil na ledě rovných 16 minut a připsal si dva kladné body v bilanci plus/minus.
Jednadvacetiletý talent v American Hockey League, kde se objevil poprvé od konce sezony 2015-16, nasbíral ve čtyřech utkáních pět bodů za pět asistencí. Vedení New Jersey jej povolalo zpět poté, co zařadilo se zraněním v horní části těla na seznam zraněných hráčů forvarda Briana Boylea. Rovněž pro potíže v horní části těla vynechal první zápas v kariéře v NHL útočník Nico Hischier, loňská jednička draftu.
Devils ukončili sérii tří porážek a vyhráli teprve podruhé z posledních osmi utkání. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se pod to podepsal forvard Taylor Hall.
Penguins prohráli pošesté z uplynulých sedmi duelů. Jubilejní 800. zápas v NHL zhořkl Evgenii Malkinovi. Stal se čtvrtým hráčem v historii Penguins, který v jejich barvách tuto hranici překonal po Mariovi Lemieuxovi (915 zápasů), Sidneym Crosbym (880) a Jaromíru Jágrovi (806).

Hall si při sólu vychutnal DeSmithe

Wilson hned skóroval
První zápas v sezoně sehrál za obhájce Stanley Cupu Washington útočník Tom Wilson, který si dosud odkypával disciplinární trest, a hned pomohl Capitals gólem k výhře na hřišti Minnesoty 5:2. Dvěma góly a jednou asistencí se předvedl obránce Dmitry Orlov.
Wilson vynechal prvních 16 utkání poté, co byl suspendován za zákrok na hlavu útočníka St. Louis Blues Oskara Sundqvista z přípravného duelu z 30. září. V úterý nezávislý arbitr zkrátil jeho trest z 20 na 14 utkání.
"Bylo těžké se jen dívat na spoluhráče, jak hrají. Není lepší pocit, než být zpátky v kabině a být opět na ledě," uvedl Wilson, který na konci první třetiny zvýšil náskok Capitals na 2:0.
Po třech zápasech bodoval Vrána, který v 50. minutě asistoval u branky T.J. Oshieho na 5:1. Vylepšil tak svou bilanci na osm bodů za čtyři trefy a stejný počet přihrávek ze 17 utkání.

Wilson skóroval při prvním startu v sezoně

Hertl opět bodoval
I ve svém druhém utkání po návratu do sestavy po třízápasové pauze kvůli zranění bodoval Hertl. V osmé minutě se podílel v přesilové hře na brance Joea Pavelskiho, který zvýšil na 2:0 pro Sharks. Hertl si tak udržel v sezoně průměr bodu za zápas - v 16 duelech nasbíral pět tref a 11 asistencí.
San Jose vedlo už 3:0, ale pak Nashville otočil stav na 4:3. Jenže v 54. minutě vyrovnal svou druhou trefou v utkání Pavelski a za 13 sekund rozhodl svou jubilejní 400. brankou v NHL Joe Thornton.
Obránce Eric Karlsson, další velká hvězda domácích, zaznamenal 400. asistenci kariéry v nejlepší hokejové lize světa.
Ostatní zápasy: McDavid s Draisaitlem zářili, Budaj střídal
Po čtyřech prohrách v řadě se radoval z úspěchu Edmonton a vyhrál nad Montrealem 6:2. Oilers pomohla obnovená souhra v útoku Connora McDavida a Leona Draisaitla. McDavid zaznamenal tři asistence, Draisaitl vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Draisaitl skóroval po výborné přihrávce od McDavida

Po třech porážkách zabrali New York Islanders a zdolali doma Vancouver 5:2. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Tom Kuhnhackl. Díky dvěma asistencím překonal hranici 100 bodů v NHL Mathew Barzal, který má ze 101 utkání na kontě 24 tref a 77 asistencí.
Buffalo porazilo Tampu Bay 2:1 a oslavilo třetí vítězství za sebou. Sabres zařídili dvoubrankový náskok Jeff Skinner, který si polepšil na 13 tref v sezoně, a Kyle Okposo. Lídr Východní konference, v jehož barvách debutoval v NHL slovenský obránce Erik Černák, jen snížil gólem Anthonyho Cirelliho.
Detroit přehrál Arizonu 6:1 a potvrdil skvělou aktuální formu. Vítězství si vychutnali Red Wings počtvrté za sebou a posedmé z posledních osmi utkání. Třemi body za gól a dvě asistence zazářil obránce Mike Green.
Roli jedničky převzal v Los Angeles při zraněních Jonathana Quicka a Jacka Campbella Slovák Peter Budaj, ale při prohře s Torontem 1:5 vydržel v brance jen do 25. minuty. Inkasoval čtyřikrát z 19 střel a za stavu 1:4 jej vystřídal Calvin Petersen.